Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szaunában miért zavarja az...

Szaunában miért zavarja az embereket, ha valaki NEM meztelen?

Figyelt kérdés
Ennek semmi értelme, és iszonyú idegesítő mellesleg. Én kifizetem a szauna belépőt, és még ha a felügyelők el is nézik, hogy fürdőnadrágba megyek be a szaunába, az idegesítő öregemberek folyamatosan morgolódnak. "Ide nem így kell am bejönni öcsi!" meg stb, sokszor még agresszívabbak is. Mitől lesz nekik jobb, ha én is meztelen vagyok? Elhiszem én, hogy finn kultúra, meg tökömtudja, de ez itt Magyarország, és én fizettem a belépőmért, amiért jogom van úgy szaunázni, ahogy akarok. Elvileg valami higéniai okai vannak, hogy nem szabad fürdőruhába beülni a szaunába, igen, végül is pucér seggel az sokkal higénikusabb lehet...

2016. szept. 26. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell törcsit magatok alá tenni? Én biztos nem is mennék oda, ahol pucér seggel ülnek a padra. Amúgy meg valszeg a "hajlamosabbak" járnak akkor oda hesszelni.
2016. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

"pucér seggel az sokkal higénikusabb lehet..."


Törölközőt sem visznek amire ülhetnek? Am asszem a műszálas nadrágok a melegben káros anyagokat bocsájthatnak ki azért nem szeretik.

Egyébként rendszeresen szoktam szaunázni, simán megéri a kis méreg ahhoz képest h különben mások szottyat golyóit lóbálnák előttem.

2016. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát, én nem tudok hozzászólni a kultúrájához, de nívósabb helyeken van külön "pucéran tilos" és "csak pucéran szabad" szauna. És igazuk van, mert így nincs balhé.
2016. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Valóban jó ötlet pucér és ruhás részt külön választani.
2016. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2016. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elolvastam a cikket is, hát sok esetben ez is olyannak tűnik, mint akik direkt kukacoskodnak, hogy márpedig azért is meztelennek kell lenned... Lefogadom, hogy lenne olyan fürdőnadrágom, aminek az anyaga törölközőből van, sokaknak az se tetszene, pedig az ellen már tényleg nem lehetne kifogásuk.
2016. szept. 26. 15:03
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Elolvastam a cikket.

Szóval a fürdőruhából kipárolgó klór (amiben amúgy mindenki fürdik és fertőtlenítőszer), az halálos méreg mindenkire, de a két-háromezer féle baktérium és gomba, ami a meztelen emberekből párolog ki, az full egészséges.

Soha nem hittem a szaunázás varázslatos méregtelenítő hatásában, de ezek után tényleg nem fogok rászokni. Az izzadás NEM méregtelenít. Eleve milyen mérgekről beszélnek? Patkányméreg? Van, akinek a bőrének jót tesz a párolgás, bizonyos esetekben talán a keringésnek is, bár szívbetegnek inkább veszélyes, de hogy azon kívül mit méregtelenít az izzadás, azt még senki nem tudta megmagyarázni.

Inkább kimegyek krumplit kapálni, a jó munka jobban "méregtelenít", mint 20 perc izzadás vénemberek pállott hereszagában. Meg valahogy a hüvely és lábgomba se vonz annyira, hogy ezért megérje "méregteleníteni".

Egyébként, ha a fürdőruhából méreganyag szabadul fel, akkor a törölközőből is. Sőt, a festett hajúakat, festett körműeket is tiltsák ki, az is mérgező. Na meg a fogtömés! 50-60 fokon már biztos az is elkezd párologni.

És persze jó tudni, hogy a szaunákat nem is takarítják semmilyen fertőtlenítőszerrel. Így még egészségesebben hangzik.

2016. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es: Szauna nem méregtelenít, az egy téveszme, viszont van más pozitív hatása pl a keringésre. +Ha jól csinálod felfrissít.

Egyébként ne vedd egy kalap alá az igénytelen és igényes helyeket, olyan helyre kell menni ahol tiszta szauna várja az embert, nem pedig egy lepratelep.

2016. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
"Tata, a maga fonnyadt p@csére senki sem kíváncsi" 😄 Na félreértve a tréfát, én nem tudom, milyen az "igazi" szauna, csak azt, hogy nem nudista strand. Oda tényleg nem illik ruhástól belépni, de itt mi a gond? Én ugyan csak strand keretében szoktam szaunázni, de ott érdekes lenne, ha mindenki kivetkőzne magából. Meg akkor arra is vonatkozna a "klórgáz" a műanyag ruhából. Debrecenben van ez a hely 💺?
2016. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert a szauna eredetileg meztelen műfaj. Ennek több oka is van. Amiket már írtak az előzőekben az igaz. A fürdőruha anyaga hő hatasára a klóros vízzel keveredve egészségtelen kipárolgásokat okoz, annak is egészségtelen, aki főzi magát és annak is aki belélegzi mellette. A fürdőzés, szaunázás évezredek óta meztelenül megy, az ókori rónaiak is meztelenül mentek a gőzfürdőbe, az oroszoknál a bányákat ami szauna és fürdő ma is meztelenül hadználják, és igen a finnnek is meztelenül szaunáznak. A finnek, oroszok a nemeket elszeparálják hagyományosan így kéne nálunk is, a némezeknél szokás a két nemnek meztelenül közösen. Na most nem tudom milyen szaunában voltál de ha hagyományos és meztelenül lehet használni akkor nincs mese illik letolni a fürdôgatyát. Ha nagyon szégyenlős vagy mert nők is lehetnek bent akkor tekerj magad köré törülközőt. Ha nem koedukált a szauna akkor értelemszerűen le kell vetkőznöd. Egyrészt szégyenlősködni ott minek, másrészt azért lett nyilván úgy kialakítva hogy a finn tradíció szerint lehesseb használni. Akkor nem várhatod el, hogy más kloros kipárolgásokat lélegezzen be. Azért is zavaro a kiparolgas mett ha valaki olajat tesz a vizbe es a kovekre onti a kloros olajszag sem kellemes. Nezd, azt hogy a szemelyzet elnezi a furfogatyat, nem biztos hog a vendég, aki meztelenül szeret szaunázni elfogja. Azt javaslom probáld ki egyszer milyen meztelenül izzadni, teljesen más sokkal relaxalobb, jobban izzadsz, kellemesebb. Elhatarozas kerdése az egész hogy letolod a furdogatyad. Es mivel a szauna nem a szexualitas helye ha fejben kizarod magadbol a masik ember testet egy nagyon jo kozosdegi elmeny tud lenni.
2016. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!