Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A BTK-n végzettek miért...

A BTK-n végzettek miért vannak felháborodva, hogy nehezen tudnak elhelyezkedni a végzettségüknek megfelelően?

Figyelt kérdés

A legtöbb bölcsész diploma értéktelen, a hozzáállásuk pedig borzalmas. Ismerek bölcsészeket, az első BSc-seknek semmilyen hasznos, vagy piacképes tudásuk nincs.

A többség semmit nem csinál, csak eljár bulizni és szinte utánuk dobják a diplomát. Ami pont annyit ér, mint amennyit szenvednek érte.

Akkor mire fel az értetlenkedés, amiért sehová nem kellenek pl. politológusként?


2016. szept. 28. 19:17
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikát végeztem. Szakfordítói mesterrel. És láss csodát pontosan ebben a munkakörben dolgozok külföldön. Az a baj hogy amikor a bölcsész szakokat szidják akkor csak az alapszakra gondolnak, amivel önmagában tényleg nehéz elhelyezkedni. Viszont szakosodással, speciális tudással igenis nagyon jó munkahelyeket lehet szerezni bölcsész diplomával. Persze nem az ipari szektorban, hanem ahogy előttem is írták a szolgáltató szektorban, azon belül hivatali, üzleti, marketing, kommunikációs környezetben legfőképpen.
2016. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert ha ennyi embert felvesznek, akkor tudni kellene ennyi munkahelyet is adni, ideális helyzetben. Meg arról nem a frissen végzett tehet, hogy 18 éves korában megmondják neki, hogy válasszon vmit, amikor nincs tisztában a munkaerőpiaccal... hogy lehet ő a legjobb az évfolyamán, ha úgyis az agyilag zokni csókos kapja meg ugyanazt a munkát.


Mondjuk én köszönöm szépen, anglisztikás diplomával egy szuper munkahelyen dolgozom idegen nyelvű ügyfélszolgálatosként. Végzés után 3 hónappal sikerült munkát találnom (mert ugye a nyelvet jól beszélem)... sőt több helyre is hívtak volna, de azok nekem nem feleltek meg.

2016. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"Azért, mert ha ennyi embert felvesznek, akkor tudni kellene ennyi munkahelyet is adni, ideális helyzetben."


Tippeld meg te öt évvel előre, hogy milyen végzettségből mennyire lesz szükség :)

2016. szept. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!