Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessem meg az öcsémmel?

Hogy értessem meg az öcsémmel?

Figyelt kérdés
Két hónapja meghalt a kutyusunk. 14 éves volt, családtag, szörnyen szenved mindenki, de sajnos eljött az ideje. Az öcsém 6 éves és úton útfélen, ha kutyát lát, el akarja hozni és annyira durva hisztirohamokat kap, hogy néha attól félek nem kap levegőt a sírástól. Képes megütni idegeneket és minket is, köpköd, lefekszik a földre stb. Egy sima séta az utcán egy örökké valóság, minden sétáltató, minden kert ahol kutya van, egy kész háború. A legrosszabb, mikor ugyanolyan fajta kutyát lát, ami sajnos nem ritka - németjuhász - akkor teljes összeesküvés elmélet megy végbe, hogyan lopták el Rómeót. Az osztálytársát is megverte, mert nekik is ilyen kutyusuk van. Leültünk megbeszélni vele, elmondtuk neki nagyon sokszor, nagyon lassan, a cseresznyefa alá egy kis sírt is csináltunk, de valahogy mégsem képes elengedni. Én még úgy, ahogy bírok vele, de a szüleim kezdik elveszteni a türelmüket - miközben ők is nagyon gyászolják a kutyust és látom, hogy a tesóm viselkedése nagyon rosszul hat rájuk, de amikor ők türelmetlenül nyilvánulnak meg az öcsémmel, akkor meg érte szakad meg a szívem. Új kutyusra még semmiképp sem állunk készen, anyagilag sem, mert Rómeó több műtéten esett át, nagyon küzdöttünk érte, és eléggé megviselte a családi kasszát, úgy meg nem szeretnénk új kutyusba bele kezdeni, hogy nincs egy bizonyos összeg, amit rá tudunk fordítani, amikor szükséges ( betegség, ivartalanítás stb. ). Úgy voltam vele egy- két hétig megértem ezt a viselkedést, de már 2 hónap is eltelt és még mindig problémát jelent minden reklám, matrica, séta stb.

2016. szept. 29. 03:53
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Nem vagyok a verés híve, de ha ilyen hisztirohamokat kap, képes idegeneket is megütni és a szép szó sem hat rá, akkor talán erélyesebb fegyelmezésre van szükség.

Vagy vegyetek neki egy új kutyát. Ja, és nem kell luxus a kutyának. Elég ha van étele, meg fekhelye. egy kutya miatt nem fogtok csődbe menni szerintem.

2016. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Miért neked kellene nevelni az öcsédet? Szüleitek dolga.
2016. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Sürgősen szerezzetek be egy másik kutyát.
2016. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csődbe nem megyünk, de azért egy kutya ennél olykor többet igényel.

2016. szept. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!