Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessem meg magammal a...

Hogy értessem meg magammal a matekot?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyból jó vagyok, legyen szó Fizika, Kémia, mindenből 5-s vagyok szinte (Biológia kivételével, 4-s vagyok belőle) de ez a matematika! Matekból 3-s vagyok, magán tanár jár hozzám, mindig azt mondja, hogy nagyon jól megy, meg olyan büszkén megy el tőlünk, mikor látja, hogy értem az anyagot, de a dogáknál mindig leblokkolok, olyan mintha nem is vettem volna az anyagot. Most százalékszámításból írtam, elhatároztam, hogy nem fogok idegeskedni, egy csomó csokoládét magamba tömtem (elméletileg agyserkentő) és 3-t fogok rá kapni, érzem... Egy számítást elrontottam, másiknál meg a megoldási tervet... Csőd a matematika tudásom, és ahova akarnák menni középiskolába, nagyon komolyan nézik a matematikát!

Hogy legyek jó matekból?

15/F



2013. szept. 29. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Más megérteni és más tudni az anyagot. Ha meg is érted nem biztos, hogy fogod tudni alkalmazni. Azt próbáltad már, hogy egy nappal doga előtt előveszel egy olyan feladatot amit már megoldottál, megcsinálod újra és a végén ellenőrződ az eredeti alapján? Vagy az is lehet, hogy csak a kevés idő miatt pánikolsz nálam legalábbis ilyen is volt. Ilyenkor muszáj lenyugodni. A feladatra kell koncentrálni, és nem arra, hogy mennyi idő van rá.

Egyébként a felvitelire annyi a tanácsom, hogy ne stresszelj és menni fog! Nem olyan nehezek a feladatok, de ha gondolod neten vannak fent régebbi felvételik.

2013. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A magántanárommal szoktam kitölteni felvételi feladatokat, tökéletesen mennek, de éles helyzetben! Pedig tényleg értem, de dogánál nem megy... Hetente 2x jár hozzánk magán tanár, és így is :/
2013. szept. 29. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:
B vitamint vegyél be előtte két órával. Csodákat tesz idegesség ellen. Esetleg javasolnám a magántanár lecserélését is, mert az sem mindegy, hogyan tanít, mennyire hagy önállóan dolgozni pl.
2013. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kevésbé stresszelni rajta!

Gondolj bele, hogy ha ezen ennyire stresszelsz, akkor mi lesz egy felvételin vagy érettségin.

Meg kell tanulni kezelni a feszültséget, és higgadtnak maradni.

2013. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Keress másik pedagógust! Nem mindegyik alkalmas a feladatra!
2013. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kezd el elölről, az első osztályos anyaggal. Ezt pedagógus nélkül is megteheted. Amit tudsz, és megértettél azzal kevesebbet foglalkozz.

Valószínű hogy az alapok elsajátítása nem sikerült megfelelően. Minden rendszer az alapjaira épül.

2013. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A magántanárnak nem érdeke, hogy téged megtanítson. Neki az a jó ha némiképp hülye maradsz, mert akkor évekig járhat még hozzád.
2013. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megérteti velem az anyagot, de annyit idegeskedek, hogy most milyen lesz ez a matek dolgozatom, még egy egyszerű százalék számításos dogát is 3-ra írok meg, de egy fizika dolgozatot megírok 5-re... Olyan nevetségesnek érzem magam...
2013. szept. 29. 17:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert bebeszéli neked, hogy okos fiú vagy, és érted a matekot. De szereplésed bizonyítja az ellenkezőjét. Próbálj elgondolkodni az utolsó hozzászólásomon
2013. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Öcskös!

Ha megtanított volna számolni, könnyen kiszámolhatnád, hogy mennyi pénzt visz el a magánórákért! Azt is, ha csak hármasra írod a dogákat, akkor még mennyit vihet el, mire befejezed a sulit. Ő már előrelátó, és látja az ekövetkező négy- hat- nyolc évet, és számít rá!

2013. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!