Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessem meg magammal,...

Hogy értessem meg magammal, hogy ne költsek, csak mert megtehetem?

Figyelt kérdés

Jól állok anyagilag, először életemben, és eldöntöttem, hogy nem fogom eltapsolni, de nagyon nehezen megy. (400 ezer feletti összegyűjtött összegről van szó)

Egyrészt mert magam dolgozok meg érte, másrészt pedig majd valamire úgyis jó lesz még.

Megvan mindenem, ami elengedhetetlen az igényességhez, de akárhányszor bemegyek egy boltba pótolni, ami elfogyott, megnézek egy csomó más dolgot is, és meg akarom venni őket, holott nincs rájuk égető szükségem.

Ez leküzdhető valahogy?


Már alig tartok magamnál készpénzt, mert kártyáról nem szeretek vásárolni, így kisebb a késztetés. Próbáltam, hogy kitűzök magam elé célokat, pl hogy ha elegendő összegyűlik, elutazok Skóciába belőle, de ez se nagyon motivál.

(olyan 5-6 ezret szoktam meghagyni költőpénznek havonta, amiből csak a legszükségesebbeket veszem)


2015. szept. 29. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig felteszem magamnak a kérdést: szükségem van rá?

A válasz általában az, hogy nem. Többször is felteszem ezt a kérdést magamnak és mivel a válaszom mindig az, hogy nem, ezért meg tudom állni, hogy megvásároljak dolgokat.

2015. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rakd be bankba es Kosd le
2015. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sose menj éhesen vásárolni, én olyankor vagyok hajlamos rengeteg szükségtelen kaját felhalmozni.


Egyébként pedig mindenről írj listát, legyen az kaja vagy piperecucc, és szigorúan azokat gyűjtsd össze a polcokról célirányosan, utána irány a kassza, ne nézelődj. Nekem ez bevált.

2015. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én jóval többet keresek és költök mint 400.000, van amikor én is megveszek mindent amit látok, után fel sem veszem azokat a ruhákat, kajákat ki sem bontom, úgy dobom ki, stb.


Nekem ez az idézet nagyon tetszik: "Minden alkalommal döntened kell, amikor rád tör a vágy, hogy birtokolj egy kívánatos dolgot, hogy megéri-e kifizetni az árát. Ez az ár nem a pénz, amit adsz érte, hanem az életed, amiből mindig feláldoztál egy-egy darabot, hogy megkeresd azt a pénzt."

2015. szept. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az összeg az, amit összespórolni sok, eltapsolni kevés. Ha 5-6 ezer a havi költőpénzed, az azt jelenti, hogy nem könnyen raktad össze a pénzed. Váratlan kiadásokra nem szoktál gondolni?
2015. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
360 ezret keresek, de kifizetem a kaját, rezsit, miegymást...400 ezer 3 hónap alatt gyűlt össze, szóval nem könnyen.
2015. szept. 29. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 400 ezer forint nem olyan nagy összeg. Elromlik egy hűtő vagy egy mosógép, és a felét már el is költötted.

Nem lesz munkád, akkor ebből elélsz két hónapig. Ami nem túl sok.

Szóval, még nyugodtan gyűjtsél hozzá. Legyenek céljaid. Pl. összegyűjtesz 1 milliót, veszel rajta állampapírt. Akkor kvázi le van kötve, nem költöd el.

2015. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de azért még csak 3 hónapja dolgozom, ráadásul először életemben teljes állásban, mivel még csak 21 vagyok.
2015. szept. 29. 10:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Én utálok vásárolni is és pénzt is költeni, úgyhogy nekem könnyen megy.

A legjobb módszer tényleg az, hogy felteszed magadnak a kérdést, hogy szükséges-e. De ha a válaszod "igen", akkor várjál, és tedd fel mégegyszer a kérdést. Nem feltétlenül azonnal, hanem akár napokkal később is. Én 4-5 alkalommal is megkérdezem magamtól, hogy szükséges-e valami, és a vége az, hogy az eredeti tervhez képest meglepően kevés dolog az, ami tényleg kell. Nem szenvedek hiányt semmiben.

2015. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
50%
Ez a szükséges-e kérdés szerintem hülyeség. Mit értünk szükséges alatt? Ami nélkülözhetetlen, amit muszáj megvenni? Mert ha igen, akkor kb semmi sem szükséges. Egy finom vacsora, egy jó masszázs, egy csinos blúz, egy új tárgy a lakásba vagy egy szép táska. Ezek közül semmi sem szükséges. Meg kell találni a középpontot a pénzszórás és aközött hogy minden ft-ot megnézel. Mert gondolom élni akarsz és nem csak túlélni.
2015. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!