Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öcsém egyetem, nyelvtudás...

Öcsém egyetem, nyelvtudás nélkül kap meg olyan állásokat amiért mások éveket tanultak, csak mert jófej, nagy az ismeretsége. Én diplomával, két idegen nyelvvel vért izzadok a munkakeresésben. Tényleg így működik a világ?

Figyelt kérdés

Világ életében sztárolták már gyerekkorunkban is. Ö volt a szép, okos, mindenttudó, stb. Belöle nagy ember lesz, ezt vésték a fejébe. Végül még egyetemre se vették fel, az angolt kb. 9. osztályos szinten beszéli (24 éves). Soha nem akart semmit dolgozni, csak mindenfelé járkált. Mindenki ismeri a fiataloktól az idösekig. Ö az ügyeletes "öt mindenki szereti". Én nem vagyok olyan menö mi ö, viszont elvégeztem egy komoly egyetemet, két nyelvvizsgám van. Évek alatt jutottam elöre a szakmámban, a mostani munkahelyemre is több forduló interjúval jutottam.

Öcsém meg csak úgy megkap munkákat komoly helyeken az ismerösei által. Lett volna egy állás egy másik cégnél, gondolkodtam rajta. Az öcsém fülébe jutott. Szüleinktöl hallottam, hogy jelentkezett rá! Elvárások: egyetemi diploma, tárgyalóképes angol, 3 év szakmai tapasztalat, xy programok beható ismerete. Neki ugye egyik sincs.

Viszont az ismerösei által megkapta a munkát! A fizetése nagyobb mint nekem! A családban azóta öt isteníti mindenki, teljesen természetesnek veszik, hogy öt felvették egy ilyen helyre, hiszen ö az okos, szép, mindenttudó.

A fönökei szerint majd beletanul a munkába, segítenek neki. Azóta (7 hónapja van ott) úgy osztja az észt nekem mintha felettem állna tudásban. A szüleink el vannak ájulva, szerintük akár még cégvezetö is lehet belöle!


Tényleg ennyit ér manapság a tudás, tanulás, tapasztalat? Jön egy csókos és a tanult szakembernek esélye sincs onnantól?



2016. szept. 30. 10:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
23%

Én a helyedben megszakítanám a kapcsolatot a családdal, ha ilyenek. Nálunk is tettek különbséget, de szerencsére nem volt ilyen mértékű, mint nálatok, és elég hamar megmondtam a magamét, még gyerekként, hogy ez nekem mennyire rossz, szóval nálunk idővel ez kikopott, a tesómmal pedig nem csinálunk ilyeneket. Ha segíteni kell egymásnak, segítünk, mindketten tudjuk, hogy miben jobb vagy gyengébb a másik, és nem szívatjuk egymást ilyenekkel.


Mellesleg igen, a haverok könnyebben kapnak lehetőséget, szakértelemtől függetlenül is. Pont tegnap húztak fel ott, ahol dolgozom, hogy kidolgoztunk a főnökömmel egy jó módszert egy nagy projektre, erre az egyik protekciós kolléga keresztülhúzta az egészet, és a főnököm rosszkedvűen közölte, hogy engedni kell neki, és tudja, hogy nekünk lett volna igazunk, de ez van. Engedtünk, de én azt mondtam, hogy így nem vállalom, hogy nem lesznek olyan hibák, amiket az általunk kidolgozott módszer kiküszöbölt volna.

2016. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
50%
Na ezért nem éri meg befordulva, magadnak valóan tanulni, mint a szellemi, és ráfordítani az életedet. És, mit érsz vele, ha nem ismersz senkit? Egy magányos ember lesz, pár szerencsétlen papírral a kezében. Ennyi, inkább ismerkedj és szórakozz. Az öcséd jól nyomja.
2016. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
39%
Ezért működik olyan jól ez az ország ;) minden nap fogyatékos főnökökkel kell megküzdeni.
2016. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%
Örülj öcsédnek és szeressétek egymást. A világ gyorsan változik, és egyik nap még biztos munkahelyed volt, a másik nap már nincs semmid. Szakemberek mindig kellenek minden országban, 7 hónap alatt meg csak nem tud többet mint te, aki ezidáig azt tanultad. Örülj neki és segítsétek egymást amíg lehet, mert az ismerősök nem mindig tudnak majd segíteni, de a szaktudás és a gyakorlat igen.
2016. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%
hát, igen, ez ilyen :/
2016. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan, milyen munkahely az. Írd már le milyen bűfészakra jártál, milyen szakember vagy, ahol a helyedre jó egy tanulatlan ember is. Azt is írd le milyen nyelvizsgáid vannak, mert a felsőfokú lovári az nem nyelvvizsga b**zkikám.

Ezek azok a munkahelyek, ahová nem kell végzettség, ahol bárki, bármit eltud végezni.

Ez a gondolkoztam, hogy jelentkezek rá pedig egy vicc. Kínlódsz a munkakereséssel, és gondolkodsz, hogy jelentkezel rá. Hát ami lehetőség van előtted, azt ki kéne használni. Nagyon magad ellen beszélsz itt-ott.

2016. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
3%
16 nak ment a zöld.
2016. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%
#17 egyedül tőled, úgy látom :D
2016. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
64%
az egész világon így megy kb a jó kapcsolat nagyon fontos..és már ahogy írták is ha nem teljesítene jól már rég kirúgták volna. Tényleg kérj tőle segítséget hátha beajánl vhova.
2016. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
71%

Hát igen, a külsőségek, a jó kommunikációs készség, szerethetőség, talpraesettség, haveri kör sajna ebben az országban sokkal fontosabb, mint az, hogy valójában mihez értesz, miről van papírod. Nem tudom más országokban, hogy van ez, de nálunk így, ez tény.

Én megértem a helyzeted, mert nálunk is hasonló a helyzet (húgom egy csinos, szerethető nő)mondjuk ő nagyon kvalifikált és okos is, így mindenki elájul tőle a környezetében, kvázi könnyebben is talál munkát, mint mondjuk én, aki jó indulattal is csak átlagos külsejű férfi vagyok, relatíve kicsi ismerősi körrel, diplomával, nyelvvizsgával (angol középfok C) szintén vért izzadok, hogy egyáltalán többnek nézzenek egy darab szarnál.

Mondjuk az igazat megvallva én sem törtem össze mindig magam a munkakeresésben, de a sok negatív tapasztalattól el is megy az embernek a kedve már egy idő után tőle.

Viszont én veled ellentétben nem vagyok irigy a húgomra (sőt tök jó dolognak tartom, hogy ilyen jól tud érvényesülni az életben).

Én is azt tanácsolnám neked, hogy légy jóba a tesóddal, mégiscsak a testvéred és rajta keresztül hátha neked is csurran-cseppen valami jól fizető kis állás.

2016. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!