Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elhagyod a pénztárcádat és...

Ha elhagyod a pénztárcádat és a megtaláló visszaadja de a benne lévő pénz nélkül, akkor nekiállsz pattogni, vagy elfogadod a veszteséget?

Figyelt kérdés

Ha azt mondja, hogy megtalálta valahol szétdobálva és már nem volt benne a pénz, akkor hiszel neki?


Én is találtam egy pénztárcát, vagyis láttam, hogy kiesik a zsebéből a buszon egy fiunak, felvettem, megnéztem mennyire értékes, de sajnos nem volt az, igy felvettem a kapcsolatot vele és visszaadtam...


A gyerek meg nem volt valami jo üzleti érzékü, mert simán adott 5 ezret amiért visszaadtam neki.


2016. okt. 1. 22:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

hát az iratokon látszik, hogy mennyire keményfiu az illető :D


általában a sulyos arcoknak nem igazán vannak irataik, főleg pénztárcájuk sem.


20ezressel teletömött zsebeik annál inkább

2016. okt. 1. 22:37
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
11.: Na látod, ehhez, meg én nem értek.
2016. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

"láttam, hogy kiesik a zsebéből a buszon egy fiunak, felvettem, megnéztem mennyire értékes, de sajnos nem volt az"


Na ha ezt jól értem, akkor láttad, hogy elveszti, de nem szóltál mert abban reménykedtél, hogy jól jársz belőle, és ha valóban jól is jártál volna vele, akkor eszedbe nem jutott volna, hogy visszaadd a tulajdonosának. Hát én a helyedben mélyen szégyelleném magam, de szerencsére nem vagyok a helyedben.


Ha elvesztem a pénztárcám és a megtaláló pénz nélkül adja vissza, akkor nem érdekel. "elfogadom a veszteséget" kb. 200 forint.

2016. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

En nem keresek rosszul de megsem hordok magammal sok penzt


Max 5ezret

2016. okt. 1. 23:33
 15/21 A kérdező kommentje:
Bankkartyt sem, aminek egyeblent a szamat fejbol tudom
2016. okt. 1. 23:33
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

"Én is találtam egy pénztárcát, vagyis láttam, hogy kiesik a zsebéből a buszon egy fiunak, felvettem, megnéztem mennyire értékes, de sajnos nem volt az, igy felvettem a kapcsolatot vele és visszaadtam..."


Vagyis ha értékes lett volna, akkor ellopod a pénzt és a tárcát a többi dologgal bedobod a kukába.

Ezt így nagyon szomorú volt olvasni. Nem tudom, milyen nevelést kaptál, de egy erkölcsi nulla vagy. És látod, pont egy olyan emberrel toltál volna ki, aki még meg is jutalmazott téged, mint "becsületes" megtalálót.

Egyébként lehet, hogy eszmei értéke volt számára annak a tárcának, azért fizetett. Nem minden csak a pénzről meg az üzleti érzékről szól, csak a nulla empátiával rendelkezők gondolják így.


Egyébként, ha én járnék így, hogy pénz nélkül kapom vissza, biztosan nem balhéznék, mert teljesen felesleges lenne. Még ha a megtaláló vette is ki a pénzt, bizonyítani úgyse tudnám.

2016. okt. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem állnék neki pattogni, minek is tenném? Nem tudom bebizonyítani, hogy ő vette ki belőle a pénzt vagy más. Örülnék neki, hogy legalább az irataimat visszakaptam, amiket szintén a tárcámban tartok.
2016. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

En visszaadom a talalt cuccokat ha latom pl hogy a pneztarca az iratok alapjan egy normalis embere....


Ha valami vadember lenne a fenylepes iratokon akkor meggondolnam.

2016. okt. 2. 10:20
 19/21 anonim ***** válasza:
61%

Mi anno 14 èvesen találtunk egy tarcát. 15 ezer volt benne. Meg iratok: szemèlyi, bankkartya,lakcìmkártya, adòkártya,taj...gepjarmu adásvèteli szerződès, forgalmi engedèly szòval eleg sok minden. Fiatalsag bolondsag, a pènzt kivettuk a tárcát iratostul visszavittük, es mondtuk hogy ìgy találtuk. A srác megkèrdezte mennyivel tartozik amiert visszahoztuk neki, de nem kèrtünk semmit


22N

2016. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
Nincs bizonyíték arra, hogy a megtaláló vette ki belőle a pénzt, és arra sincs, hogy volt benne pénz. Szóval bizonyíték hiányában nem tudok tenni semmi mást, minthogy megköszönöm, hogy visszaadta a tárcát
2016. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!