Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki antiszociális/introvertált...

Aki antiszociális/introvertált, az hogy lehet szerelmes? 19/L

Figyelt kérdés

Nem értem saját magamat. Társasági élethez egyrészt időm nincs a sok tanulnivalótól (egyetemista vagyok), másrészt se kedvem, se merszem nincs. Merszem azért nincs, mivel sokszor nem fogadtak el engem olyan dolog/tulajdonság/stb. miatt, ami miatt másokat nem közösítettek ki, és ezzel összezavartak; most már sok esetben dönteni se tudok, vagy csak nehezen. Szóval ezt igazságtalannak érzem. Akkor miért érdekel a szerelem? Sok csalódás, kudarc ért a szerelemben, de nem is csodálkozok, hiszen annak nincs meg a feltétele, hogy kölcsönös legyen: Egy éve volt másfél hónapig kapcsolatom egy fiúval, de amiatt elhagyott, mert neki nem volt elég, hogy őt szeretem, hanem miért nem beszélek ezzel/azzal (kérdezgette, holott az az illető se nagyon érdeklődött irántam). De már ezelőtt is, gimiben 3 évig szerettem viszonzatlanul egy fiút, úgy, hogy volt barátnője is, de én nem tudtam kiszeretni belőle. Már ez is sok volt, aztán még jött ez a másik az egyetemi kollégiumban. Neki is van már csaja, mert őt nem diszkriminálják.

Bár tudnék nem szerelmes lenni! De nincs ellenszer/gyógyszer a szerelemre. Az viszonozva jó, de nagyon úgy néz ki, hogy csak addig az egy hónapig volt az.

Én nem azt néztem, hogy neki hány barátja van; ha engem szeret, az a lényeg. Ő viszont engem hibáztatott azért, mert valaki nem nagyon szólt hozzám. Pedig még azzal az illetővel én próbáltam néha beszélgetést kezdeményezni, de nem valami sokat tudtunk beszélgetni.

És mindezek miatt méginkább kerülöm a társasági rendezvényeket, bulikat, így megint csak nem lesz semmi változás. De amúgy jó nekem egyedül, csak szeretném, ha nem hiányozna nekem az exem, és nem szeretnék senkit úgy, hogy őt én egyáltalán nem érdeklem.



2016. okt. 19. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Az elejét nem értem. Milyen dolog van, ami miatt ki kellett volna közösíteni, de mégsem tették?

Én feltennék még egy olyan kérdést, hogy a tanulás miatt, kötelességtudatból hanyagolod a társasági életet vagy azért, mert tényleg nem találsz semmi érdekeset (programot vagy embereket), akikre fordíthatnád még az idődet? Nyilván vannak olyan emberek, akik jól tanulnak és jut idejük még másra is. Mi az érdeklődési köröd, hobbid? Ha lenne egy párod,akkor mit gondolsz ő mit szeretne benned? Miket csinálnátok együtt? Mivel okoznál neki örömet? Mármint úgy értem, hogy szívesen mennél vele kirándulni, főznél neki, csinálnátok közös programokat? Vagy abszlút nem érdekel semmi, otthon sem csinálsz semmit, elvagy mint a befőtt és magadnak sem vagy érdekes? Először ilyesminek futnék neki, hogy magamat elemezzem. És légyszi ezt most ne szidásnak vagy lehurrogásnak vedd. Olyan vagy, amilyen. Ha a mindennapjaidban neked jó úgy, ahogy vagy, akkor ez a kiindulási alap. Ne vedd figyelembe ennél, hogy másoknak ez tetszik-e, hiszen nincsenek rákényszerítve, hogy veled legyenek. Csak az legyen körülötted, aki ott szeretne lenni, ilyen egyszerű. De ahhoz, hogy tovább tudj lépni, hogy kapcsolatod legyen stb, ahhoz tisztában kell lenned azzal, hogy te milyen vagy, mit tudsz adni másnak és amikor megismerkedsz valakivel, akkor ezzel ő is tisztában legyen és úgy szeressen ahogy vagy. Ezzel önmagad is véded, hiszen nem ígértél mást, mint amit mutatsz, nem akar majd megváltoztatni senki.

2016. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

-Pl. voltak még csendesebb emberek az osztályban, velük mégsem kötekedtek.

-Érdeklődési köröm: nyelvek (nyelvszakos vagyok), az infó is érdekel.

-Hobbi: szeretek játszani (Pou-val, lehet, hogy egyesek cikinek gondolják, meg hogy ez ovisoknak való, de milyen legyen egy játék? Jobb az ilyen lövöldözős, gyilkolós, stb? Az inkább fiúknak való.) Interneten olvasgatok különböző dolgokról cikkeket, meg a Facebook hírfolyamból.

-Szoktam gondolkozni magamról, nagyon sokat. Csak az a baj, hogy nem tudok továbblépni az elmúlt kapcsolatomon. Ezen is sokat gondolkozok. Ez megint elveszi a kedvem attól, hogy menjek ide-oda.

-Nem az egyedüllét a baj, mivel nekem inkább az való, mint a társasági élet. Én csak azt szeretném, hogy ne lennék szerelmes, mert ha szerelmes vagyok valakibe, akkor már vele szeretnék lenni, és nem egyedül. Mivel nem elég neki, hogy őt szeretem, hanem azt nézi, hogy másokkal hogy vagyok, na ezért nem akarok szerelmes lenni, és akkor nem lenne az, hogy szeretem, de nem lehetek vele, mert neki nem az a lényeg, hogy őt szeretem.

2016. okt. 19. 13:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor mi a lényeg neki?Már ne haragudj de elég gyerekes palid lehetett....hány évesek vagytok am?
2016. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én 19, ő 21.
2016. okt. 20. 13:03
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nincs veled semmi baj, kérdező. A szerelmet, s annak helyén való kezelését éppúgy tanulni kell, mint bármit a világon. A baj csupán ott van, hogy ezt csak a kudarcainkon, a csalódásainkon át tudjuk tanulni.
2016. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Már értem. Hát én azért amondó vagyok, hogy akarjál csak szerelmes lenni. De önmagában az, hogy szerelmes vagy, az ugyebár nem elég. Olyat kell kifogni, aki szintén szerelmes beléd. És aki az, az nem fogja azt nézni, hogy másokkal is beszélgetsz-e, hanem csak egymásnak lesztek jók úgy, ahogy vagytok.

Az exed meg... egyszerű. Nem olyanba voltál szerelmes, aki hozzád való. Rövidtávon sem működött a dolog, szerencsére hamar kiderült. Kár keseregni olyan ember miatt, aki nem hozzád való. Elviszi a fókuszt a fontos dolgaidról és nem tud továbblépni így. Engedd el a fejedből és nyílj meg újra, hogy ha valakinek te tetszel meg előbb, minthogy észrevedd, akkor legyen helyed a számára. :)

2016. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

"Olyat kell kifogni, aki szintén szerelmes beléd."

Lófäszt! (Már megbocsáss.)

Nem olyat kell kifogni, hanem olyan emberré kell válni, hogy a kiszemelt fél beléd szeressen.

2016. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7 Miféle kiszemelt feled van neked, hogy annyira körülötte forog a világ?:)

Nem értem a válaszreakciót, persze azzal teljesen egyet értek, hogy nem lehet mindenki jó pusztán attól, hogy szerelmes belé. Nekem is volt olyan "élményem", hogy hiába volt marhára szerelmes ott nekem valaki, ha nem tudtam viszonozni. Viszont a fenti válasz kölcsönös érzésről szólt, amivel nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a bajod:))) Persze megtalálni nehezebb.

De attól, hogy bárkinek van egy "kiszemelt" szerelmese, ebben az álomszerű ideálban is lehet csalódni utólag. Nem csak szemelgetésből áll a kapcsolat.

Úgy hangzik a válasz, mintha bárkinek meg kellene felelnem rögtön, aki szembejön akár az utcán, és semmi közöm hozzá, csak valami felületes szempont alapján kiszemeltem.

2016. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"mintha bárkinek meg kellene felelnem rögtön, aki szembejön akár az utcán, és semmi közöm hozzá, csak valami felületes szempont alapján kiszemeltem."


Te is tudod, hogy nem erről beszéltem.

2016. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, én is tudom.:)


Lehet nem épp utcán szembejövőkre gondoltam, de gyakran akadhat olyan kiszemelt, aki elsőre lelkesítő, mégis kiderül róla, hogy ő kiábrándító.

Nekem kétélű dolog, hogy magamat is alkalmassá teszem a kapcsolatra, de ezzel együtt a "megfelelő" után nézek.

2016. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!