Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar minden egyetemista,...

Miért akar minden egyetemista, gimnazista később laptoppal és papírokkal mászkálni, hol ott ezernyi más tevékenység is van?

Figyelt kérdés

Elfogadom hogy szükség van okos emberekre, akiknek köszönhetően sportkocsik, sportmotorok jöhettek létre, kéziszerszámgépek készülnek...

De elég csak benézni a Boschba, Audiba és szemmel láthatóan technikusból áll az egész cég felsőbb rétege. Olyan piperkőc huszonéves nők "dolgoznak" ilyen helyen, hogy talán Ő maga se tudja mi a feladata.... Nyilván az ilyenek életükben nem fognak meg majd egy alkatrészt sem, és így tevékenykednek 2-3 kilókért.


Ami meglepő hogy túlnyomórészt szép lányok ezek, ilyenkor kezdem azt hinni hogy elitmeló amit csinálnak, nekik nem kell melós cuccba öltözni csak mondjuk munkavédelmi cipőt felvenni.


Ezzel kapcsolatban arra tudok gondolni hogy büdös a meló a 70%-nak, vagy csak a kereseti lehetőség miatt tanult ilyen területen.


Nem tudom ki hogy van vele, de egy raktári Viastore feladatkör sokkal stresszesebb, mint tolómérővel méregetni egy fogaskereket két telefonálgatás között.


2016. okt. 20. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Én praktikussági okokból viszek laptopot egyetemre. Kisebb a súlya, mint másfélezer füzetnek meg nyomtatványnak meg mindenfélének, ami az órára kell.

Egy 7 éves középkategóriás Acer-ről beszélünk,tehát mókusvakításra teljesen alkalmatlan :)

2016. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Gépészmérnöknek tanulok, szóval érintettnek érzem magam és pont abban a kategóriában vagyok, akiről írsz.

Abban igazad van, hogy ez a vezetői réteg sokszor nem csinál olyan kemény melót, mint a műhelyben a szakmunkások. Pl. sok cégnél mondjuk havonta kidolgoznak egy hét alatt egy projektet és csak vannak. Ez így valóban nem tűnik nehéznek.

De! Amit az egyetemen végig kell szenvedni, az tényleg nehéz. Nézd meg, hogy hányan jelentkeznek és hányan végzik el a mérnöki szakokat. Elég nagy a morzsolódás.


Igazából a 2 lényeges dolgot leírtad, csak kicsit keverve:

"Nyilván az ilyenek életükben nem fognak meg majd egy alkatrészt sem, és így tevékenykednek 2-3 kilókért. "

Azért fognak és ellenőriznek, de valóban nem ez az elsődleges feladatuk. És igen, ezt csinálják 2-3 kilóért. Nem stresszelnek, nem megy szét a derekuk és hasonló pozitívumok. És mindezt többért, mint azok, akik a műhelyben sokszor megszakadnak. Tudsz bármi érvet mondani, hogy miért ne csinálják?

Én is azért jöttem mérnöknek, mert tudom, hogy ezzel sokat fogok keresni. Szegény családban éltem. Nem mondom azt, hogy nem volt mit tenni az asztalra, de kb. ennyiben ki is merült a dolog. Nem egyszer jártam lyukas cipőben. Ezek után, szerinted 50 évesen is ilyen anyagi helyzetben akarok lenni? Hát, nem.


"Ezzel kapcsolatban arra tudok gondolni hogy büdös a meló a 70%-nak, vagy csak a kereseti lehetőség miatt tanult ilyen területen. "

Nem büdös a munka nekik. Az is munka, amit ők csinálnak. Nem csak az munka, amit a műhelyben két kézzel csinálnak. Mindkét részre szükség van. A műhelyben nem tudnának megépíteni egy autót, mert nem tudnák megtervezni, dokumentálni, koordinálni és felügyelni a folyamatot. De a mérnök sem menne semmire, ha megcsinálná ezeket, de senki sem gyártaná le. Mindkét félre szükség van, de sajnos az egyiket nem fizetik meg megfelelően.

És az egyetemen hány, de hány olyan emberrel találkoztam, aki inkább lett volna szerelő, mert szeretett szerelni! Otthon bütykölgetett, autót szerelt és hasonlók. Csak tudták, hogy ebből nem fognak megélni szépen, ezért elmentek mérnöknek. Ők bizony, a műhelybe bemennek és segítenek.

2016. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Te mondd, miert foglalkozol azzal, hogy mas mit csinal es mennyiert...? Te a sajat munkadat vegezd.
2016. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Minden sorodból süt az irigység. Pedig akár jó is lehetett volna a téma, amit felvetettél, de a kifejtéseddel nagyon elrontottad.
2016. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fogalmazzunk úgy, túl őszinte voltam.
2016. okt. 20. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazzunk úgy, hogy egyoldalúan leírtad azt, ami zavar azzal kapcsolatban, amivel képben sem vagy igazán, csak külső szemlélőként látod.

Aki pedig lepontozott, annak kívánom, hogy dőljön rá a fal, ahogy rám dőlt gyerekkoromban a rom házunkban. Ha ez megtörtént és azt mondja, hogy szakadjak meg kétkezű munkában, hogy a gyerekemnek is csak ilyen házat tudjak biztosítani, akkor nyugodtan csinálja ezt a saját életével.

2016. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Fogalmazzunk úgy, hogy látszik, gőzöd sincs arról, milyen egyetemistának, vagy "okos" embernek lenni.


Igazából lehetne írni kisregényt, hogy miért marhaság amit írsz, de szerintem felesleges vitatkozni valakivel, akinek a munka=raktári munka, minden más munka csak "méregetés és telefonálgatás", és persze csak a szép lányok jutnak előre, mindenki szar, szemét, szar, mocskos disznó csak mert anno tanult és nem a farkát cibálta mint a hozzád hasonlók.


Amúgy ahogy előttem írták, még akár érdekes felvetés is lehetett volna a kérdés, mert tényleg akadnak olyan munkakörök, ahol semmi dolguk az embereknek, végzettségtől függetlenül.


Még a laptopos dologban is van valami, én mindig jókat mosolygok mikor a leendő egyetemisták azt kérdezgetik milyen okostelefont meg laptopot vegyenek az "órákra"...holott még mindig a papír és ceruza a legjobb jegyzetelni. Vagy hogy egyáltalán kell e laptop, mikor sokaknak a mobilitás kimerül abban, hogy évente költözés meg ágyból filmezés.


De az ilyen önsajnáltató mártírokat kifejezetten utálom. Undorító, hogy a saját céltalan, elcseszett életüket próbálják úgy beállítani, hogy ők a "hős dolgozók", és van pofájuk a másikat becsmérelni, aki tanult, képezte magát, jól helyezkedett, és dögöljön meg mert nem minimálbért keres.

2016. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A lenti melósok élete sokkal stresszesebb, mint egy diplomásé az irodában, ezt mindenki tudja (főleg a cseszegetések miatt). Vagyis van kivétel, de nem jellemző. Az is igaz, hogy sokan csak azért jártak egyetemre, hogy ne kelljen annyit dolgozni. De vannak kivételek itt is. Ők viszik előre a céget, a többiek helyett is.
2016. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért vannak leragadva ott az emberek, ami munka, az csak kizárólag koszos, fizikai munka lehet. Szelkemi munka nem létezik? Bele kell gondolni. Nem interneteznél, meg filmet se néznél, ha nem lenne szellemi munka.
2016. okt. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ezt mindenki tudja (főleg a cseszegetések miatt)"

Mellékesen megjegyezném, hogy egy irodában, akár felső pozícióban is simán cseszegethetnek.


Az építőiparral tudok jönni, mert ezt látom. Az "alja melós" totál szarik bele a munkájába, bármit csinál, bárhogy, bármeddig a pénzét ugyanúgy megkapja. A munka meg nem halad, és az építésvezetők, projektvezetők tépik a hajukat, mert őket kötbérezik meg.

2016. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!