Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a káromkodás...

Mi a véleményetek a káromkodásról?

Figyelt kérdés
A feszültség levezetése a beszédben vagy a kultúrálatlanság velejárója?
2016. okt. 24. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:

-ha kötőszóként használja akkor kulturálatlan

-ha hébe hóba, mikor felnyomják az agyát, akkor feszültséglevezetés.



egem nem zavar, ha nincs minden mondathoz fűzve.

2016. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerény és kifinomult meglátásom szerint kib. Szott fos dolog a káromkodás.
2016. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Szerintem jól használva humorban rendkívül jó kifejezőeszköz. Nagyon jó példák erre a South Park és a Family Guy. Ott egy-egy indulatot kifejező vagy viccesen megfogalmazott káromkodáson jókat tud nevetni az ember, és hatásosabb mintha egy kulturáltabbnak titulált "jaj ne" váltaná fel.

Szerintem így hétköznapi nyelvben is belefér és még akár színesítheti is a társalgást a megfelelő partnerekkel.

Azomban nem odaillő helyen, illetve túl sokat szinte kötőszóként használva inkább negatív hatással van a beszélgetésre. Emellett kulturálatlanságra vall.

Szerintem mindennek a világon megvan a helye. Van ahol hozzáad, van ahol elvesz a beszéd értékéből.

2016. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar.

Ismerek olyan embereket, akiket műveltnek, kulturáltnak tartok annak ellenére, hogy sokat káromkodnak, meg olyat is, aki ritkán káromkodik, mégse sok köze van a kultúrához, kultúráltsához.

2016. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*kulturáltsághoz
2016. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem zavar. Viccesnek tartom amikor valaki nagyon ideges és ezerrel káromkodik ok nélkül.
2016. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem zavar, a '90-es évektől kezdve szinte mindenki használja. A mérték nem mindegy: ha minden 2. szó ronda szó, akkor az már kóros.
2016. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem szeretem - legalábbis ha minden második szava az valakinek (az nagyon idegesítő). Én például alapjáraton nem használok a f0s, szär, r..ohadt szavaknál csúnyább kifejezéseket (szerintem ezek nem is annyira káromkodások).
2019. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha ideges vagyok, akkor természetesen használok káromkodásokat. De amúgy szerintem az egyfolytonos káromkodás az alacsony intelligenciaszint jele (mivelhogy nem tudja magát máshogy kifejezni).
2019. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én alap esetben, normális dialógus közben nem használok káromkodásokat. (Maximum csak az enyhébb szavakat: fos, szar, rohadt, cseszés (ezt bármilyen formában), fene, franc, basszus. Ezek szerintem egyáltalán nem vészes szavak.) De az ilyen "p1csa", "qrva" "b..szki" "g..i" stb. szavakat nem bírom. Néha-néha, talán elmegy, nagyon-nagyon ritkán én is használom, (bár a g..it egyáltalán nem) de csak akkor, ha dühös vagyok. Nagyon nem jön be, hogy így beszélnek az emberek. Én nem szeretem a káromkodást, legalábbis a felesleges káromkodást nem. Nem lesznek tőle jó fejek, nem lesznek tőle intelligensek, szóval nem tudom, miért használják sokan ezeket a szavakat.
2020. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!