Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért tartják a...

Az emberek miért tartják a politikusokat h***éknek, ha szinte kivétel nélkül diplomás, nagyon tanult emberek?

Figyelt kérdés
Elég csak a legismertebb politikusok életrajzát megnézni a wiki-n és lehet látni, hogy szinte kivétel nélkül Corvinuson/ELTE-n (egyes esetekben BME-n/SOTE-n), de diplomás végzett emberekről van szó, külföldi tanulmányokkal/publikációkkal a hátuk mögött sokszor PhD-s képesítéssel. Mégis sokszor hallok olyan véleményeket, hogy "Jaj, ha tudsz hazudni, akkor azonnal menj politikusnak"/"H***e politikusok, annyi pénzért én is tudnék melegedni a s****men a parlamentben". Szerintem ez csak egy társadalmi megbélyegzés, mint a rendőrök esetében. Oda sem ostoba embereket vesznek fel, mert az alap jogszabályok, a KRESZ alapos ismerete elengedhetetlen.

2016. okt. 28. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mert az, hogy lexikálisan nagy a tudásod, nem jelenti azt, hogy intelligens is vagy.
2016. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

A papír csak annyit mutat, mennyit tudtál beseggelni a vizsgáig az iskolai tananyagból. Viszont nem mutatja, mennyire vagy tisztességes, emberséges, mennyire tudsz naprakész lenni, mennyire jó a rálátásod a mindennapokban a különböző dolgokra... stb.

Attól, hogy valakinek x iskolája van, még lehet zsugori, zsarnok, beképzelt... stb.

2016. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
A "hülye" nem feltétlenül azt jelenti hogy buta az illető. Ez egy "mindenes" szitokszó. Lehet hülye politikus, rendőr, asztal és szék is. Az utóbbiak nem képesek gondolkodni (tudtommal), felesleges elvárni tőlük, mégis lehülyézzük őket.
2016. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

És a nagy tudás+intelligencia sem egyenlő tisztesség!

Ezen felül:

van egy jogi diplomám, licencem Falkon repülőre, van építész diplomám. Szerinted jó lennék kertészetvezetőnek?

2016. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én sosem hülyézek, de talán azért, mert nem azt csinálják, amiről papírjuk van. Az oktatásért felelős államtitkár például gépészmérnök.
2016. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolom, hogy mind kivétel nélkül hülye lenne. De ugyanakkor azt meg tudom, hogy attól, hogy valakinek diplomája van, még lehet segghülye.
2016. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Persze hogy nem hüly.k Lopni, csalni is csak ésszel érdemes, és lássuk be ezt viszonylag jól meg csinálják.
2016. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Biztos vagyok benne, hogy mindegyik nagyon okos, értelmes EMBER volt mielőtt politikus lett. Ez a közeg viszont ezek közül szerintem a legfontosabbat szívta ki belőlük... az EMBERSÉGET!!!

Politikuséknál vagy beállsz a sorba, lopsz, csalsz és hazudsz mint a vízfolyás, vagy "menesztenek". Ha lebuksz a hazugságaiddal, akkor is, mert meg kell mutatni, hogy ők ezt bizony nem tolerálják. A birkák bólogatnak és ujjonganak, közben meg a frászt nem tolerálják. Volt már rá pár példa. Ész kell ahhoz, hogy a sok birkát megvezetve zsebre tegyék a havi jussukat, vagy is igen. Buták nem lehetnek.

2016. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Kire is mondták, hogy még a nevét se írja le helyesen?

Kire mondták, hogy egy nyelvvizsgát képtelen megszerezni?

Kiknek a dolgozatait nyelte el a föld?

Kiket vádoltak meg plágiummal?

2016. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak a papír számítana, igazad lenne. De ezek között rengeteg a szakmájában sikertelen, majd ezért a politikai pályát választó ember.
2016. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!