Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért tartják a...

Az emberek miért tartják a politikusokat h***éknek, ha szinte kivétel nélkül diplomás, nagyon tanult emberek?

Figyelt kérdés
Elég csak a legismertebb politikusok életrajzát megnézni a wiki-n és lehet látni, hogy szinte kivétel nélkül Corvinuson/ELTE-n (egyes esetekben BME-n/SOTE-n), de diplomás végzett emberekről van szó, külföldi tanulmányokkal/publikációkkal a hátuk mögött sokszor PhD-s képesítéssel. Mégis sokszor hallok olyan véleményeket, hogy "Jaj, ha tudsz hazudni, akkor azonnal menj politikusnak"/"H***e politikusok, annyi pénzért én is tudnék melegedni a s****men a parlamentben". Szerintem ez csak egy társadalmi megbélyegzés, mint a rendőrök esetében. Oda sem ostoba embereket vesznek fel, mert az alap jogszabályok, a KRESZ alapos ismerete elengedhetetlen.

2016. okt. 28. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
a kondér mellett 9-10-11 számjegyű bónuszokat meglátva mindenki elcsábulna!
2016. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Te a magyarországi helyzetre fókuszáltál, engedd meg nekem, hogy én is ezt tegyem..


Tulajdonképpen már évtizedek óta nincs empirikus bizonyíték a "politikusok intelligenciájára". Mikor más politikust kell bemártani, vagy a pártját fényezni, esetleg a médián keresztül tüntetéseket szervezni olyankor igazán megmutatják "leleményességük".


Viszont ahhoz már nincs kellő értelmi képességük, energiájuk, hogy kiépítsenek egy pártot értelmes emberekből, és ehhez illően egy megfelelő pártstratégiát alkalmazva érvényre juttassák akaratukat. Tényleg egy Gyurcsány Ferenc lenne a fidesz alternatívája? Vagy Vona Gábor jobbikja? A legtöbb ellenzék úgy vergődik a saját sarában, hogy hiteltelenné válik az egész.


Egyébként nem értem mit értesz emberek alatt. Utcán, iskolában, munkahelyen idegében zsörtölődő személyeket? Ez az egész kérdés komolytalan akár csak a DK, vagy az LMP...

2016. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szinte minden politikus, akit ismerek csak seggnyalással jutott előre és csak azért tartják, hogy bólogasson (ehhez felesleges diplomát hazudnia mindegyiknek:D). Pontosan 2 akad, aki valódi, hasznosítható tudással rendelkezik és nem csak bólogatni tud.
2016. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt: A diploma szorgalmat mutat és nem tudást.

Másrészt: nagyon sok az olyen ember, aki úgy politizál, úgy hoz nagy súlyú döntéseket, hogy konkrétan semmilyen felsőbb végzettsége sincs. Pár éve volt abból botrány, hogy OV az egyik ismerősét betette egy igencsak nagy szakértelmet és felelősséget igénylő munkahelyre, miközben az illetőnek még érettségije sincs.


Azért nevezik a politikusokat hülyének, mert pár kivétellel tényleg azok. Csak nézz meg egy sajtókonferenciát, vagy egy sajtótájékoztatót. Ha nem a beseggelt szövegre kérdez rá valaki, már hebegnek-habognak, menekülnek a kamera elől, nem akarnak véleményt mondani, stb. Vagy ott van Selmeczi Gabriella "csak"-os videója. Ilyet egy olyan politikus, aki értelmes, és logikusan, normálisan tud gondolkodni és beszélni, nem mond. Az ilyen szintű "érvelés" csak az olyanoktól nem meglepő, aki benyalta magát, vagy aki X ismerősének az Y-ja, és a haveri-rokoni rendszer miatt van ott, ahol.

A parlamenti közvetítéseken is látni lehetet, hogy a többség alszik a beszédek alatt, szavazásnál meg azt sem tudják, mire kell szavazni, de ha OV azt mondta, hogy az "igen"-re, akkor arra nyomnak egyet.


Attól, mert valaki elvégzett egy nevesebb egyetemet, még nem lesz egy Teréz anya, akitől a korrupció meg a hasonló erkölcstelen, gerinctelen dolgok távol állnak. Sajnos...

2016. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A politika szó azt jelenti: A polip titka.


A földi létünk lényege: Embernek születtél. Megtudsz maradni embernek?


Mindenkinek eljön az ideje, amikor hatalomra kerül, neked is, nekem is.


De nem fogod tudni, hogy próbatételben veszel részt.


A politikusok sem tudják.

2016. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Először is a Corvinusra az egyik gimis osztálytársam is jár, akiről már azt se értettük, az elit gimibe hogy jutott be. :)


Egyébként a hülye szót nem úgy értik, hogy buta. ha megfigyeled, a hülye olyan szó, amit mindenkire használnak, akit nem szeretnek, és a butától az ellenszenvesig mindent jelent.

2016. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Sunshinedoll ***** válasza:
Láttam már sokféle egyetemistát, és hadd súgjam meg, manapság már bármelyik hülye tud diplomát szerezni. Max idő vagy pénz kérdése :D
2016. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az figyeltem meg, hogy akinek nincs élete az a "ezek a politikusok olyan gazemberek,Rozi néni. -hát igen miattuk nem telik pelenkára)


Vannak legalább olyan "buta" emberek, akiknek más ttémája nincs a politikán kivül, és szidja a politikusokat, mert jobb dolga nincsen.



Épp most nekem sincs jobb dolgom, ezért válaszoltam. Szivesen lennék inkább Szabinával.

2016. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!