Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám motiválni...

Hogyan tudnám motiválni magamat a tanulásra és erőt meríteni a mindennapokra?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, az első 1-3 félévben még motivált voltam, de azóta lejtmenet a karrierem és már ott tartok, ha nem teljesítek ebben a félévben egy tárgyat, akkor legalább az utolsó két félévet fizetősön fogom befejezni (és a hallgatói szerződés miatt a képzés költségét visszafizetni), ha egyáltalán befogom, mert semmi kedvem sincs a tanuláshoz és egyre több tárgyból bukok meg. Szinte semmi erőm nincs a tanuláshoz. Állandóan fáradt vagyok, ráz a hideg, fájnak az ízületeim, pedig az ég világon semmit nem dolgozok és nem tanulok, csak céltalanul ülök egész nap a gép előtt és netezek, meg bejárok meghallgatni az órákat. Ennyi. Lehet depressziós is vagyok. Nagyon szeretnék változtatni, de a környezetemben élők közül sajnos senki nem tud segíteni. Ti mit tudnátok nekem tanácsolni?

2016. nov. 12. 14:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es, az egyetemet végzettek túlnyomó része is gyárban/hivatalban/egyéni vállalkozásban megélhetésért agyalva rohad el, látom a kollégáimat. Semmi automatikus jóra nem hatalmaz fel a diploma, ha nem vagy simulékony, már-már jellemtelen természetű, anyagias, és nem ismered a mai világ farkastörvényeit. A mostani berendezkedés nem arra van kitalálva, hogy a felső tízezer tagjain kívül bárki is "jól járjon". Szomorú, de igaz, becsületesen semmire nem viszed az életben.
2016. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ugy találtam meg ezt a kérdést mert nekem is szükségem van motiváciora és lelkileg nulla vagyok. De miközben olvasgattam azt hiszem rá jöttem a válaszra. Szerintem a társaság nagyon fontos. Tüzzetek ki egy napot mikor mind ketten szabadok vagytok(egy jo barát vagy társ esetleg barátnőre gondolok akivel jól érzed magad) és csináljatok valamit amit régen csináltatok. Nem mozizás vagy ilyesmire gondolok valami gyerekeset. Pl ha lenne hó épitsetek egy nagy hó embert egész nap vagy peobáljatok mindketten fözni sütni valamit. Szerintem egy nagyon jo lelki feltöltödés kitőrni egy kicsit a minden napokbol... ha jobbra fordul az idő akár piknikezni is elmehettek csak legyetek messze ettől a monoton élettől
2017. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!