Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell így viselkedni egy...

Miért kell így viselkedni egy egyetemista lánynak?

Figyelt kérdés

Mindig,ha jön egy lány az ajtón ,villamoson stb.,akárhol elsőbbséget adok nekik,hogy jöjjön nyugodtan ki az ajtón aztámn majd én utána bemegyek vagy előreengedem,hogy szálljon fel ő hamarabb a buszra vagy villamosra. Értitek hogy van,én férfi vagyok.


Ma viszont az egyetemre mentem be az ajtön és ahogy kinyitottam be akartam menni,de jött egy lány kifelé ,szép volt ,szépen öltözött (de nem ez számít ) és megtartottam neki az ajtót,mint egy királynak és,mondtam is neki,"gyere nyugodtan" kedvesen és jött is,de viszont semmi köszönöm vagy ilyesmi,meg sem köszönte ,hanem büszkén jött mint egy beképzelt. Azon nyomban megbántam,hogy megtartottam neki az ajtót.

És akkor itt van amire írtam,hogy valójában nem is lényeges,hogy szép volt meg szépen öltözött,ezt csak azért írtam,hogy egy ilyen szépen öltözött szép csinos csaj aki nem lehet buta,mert egyetemista,ha onnan jött ki,szóval méltathatná magát,hogy csak annyit mondjon,hogy "köszi".


Én nem várom el soha ,hogy megköszönjenek nekem valamit csak az bosszant,hogy bizonyos lányok olyan beképzeltek,hogy teljesen alattvalónak,hülyének néznek,hogy jé egy hülye pasi kinyitotta nekem az ajtót ,de én meg sem köszönöm,mert én vagyok a csinos királykisasszony...

Való igaz vannak ilyen lányok.


Nade ma este elgondolkodtam,hogy engem egy sem fog hülyènek nézni. Úgy gondoltam,hogy innentől nem adnék elsőbbséger egy lánynak sem Van neki is keze,nyissa ki magának.


Szerintetek?


Csak azért is,hogy vegyék már észre a lányok is,hogy ne legyenek beképzelt büszkék vagy hát legyenek magukban csak ne mutassák ki.


Ti mit szóltok ehhez?

Ti,hogy cselekednétek legközelebb?

Egyáltalán miért kell egy felnőtt lánynak így viselkedni mint egy 10 éves?



2016. nov. 17. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Én ebből azért nem vonnék le messzemenő következtetéseket.
2016. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma elég sokat mentem a városban, találkoztam egy rahedli idegen lánnyal, a következő reakcióikkal:

Egyik látta, hogy jövök autóval, de tojt rá, szép lassan átgyalogolt előttem(nem volt zebra) azt se mondta, hogy bocs, vagy valami.

A járdán egy nagyon szűk részen, csak 1 ember fért volna át, jött szembe egy lány, láttam rajta, hogy ezt gondolhatja: na megvárom, megint egy bunkó pasi, aki nem engedi előre a nőket...

Hát én előreengedtem, és olyan meglepett volt, nagyon szépen megköszönte, és mosolygott hozzá.

Vagy a melóhelyen van egy nagyon szép lány, gondolhatná az ember, hogy nagyon el van szállva magától, de...nem, hanem végtelenül kedves, udvarias, előzékeny.

Ellenben van egy ronda tokás csaj, az úgy beszél mindenkivel, mintha a cipőkanala lenne.

Nem vagyunk egyformák, millió féle (nem) nevelési múlttal, mindenkinek akadnak hiányosságai, na meg rossz napjai.

2016. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Na először is, az udvarias gesztusokat mindenki azért csinálja, mert saját magát tiszteli meg vele, nem azért a pillanatnyi jó érzésért, amíg megköszönik. Nem minden idős köszöni meg az átadott helyet, nem minden nő köszöni meg az előreengedést, nem minden kisgyerekes köszöni meg, ha utat adsz nekik... de és akkor?


Másodszor, ha zavar, akkor ott rögtön add ki, ne utólag duzzogj. Szólj oda jó hangosan, hogy "nagyon szivesen" vagy ilyesmi. Bár ezzel pont értelmét veszti az udvarias gesztusod is, de legalább nem kapsz harmincévesen infarktust a sok visszatartott indulat miatt. :)

2016. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Hát mit tudsz csinálni, ha egyszer azt akarják hogy legyen bunkó a férfi minta.. Legközelebb vágd rá, biztos élvezné. és mellesleg azért hogy keltsék a feszültséget, hogy kitudják magukból magyarázni levezetni a frusztrációt. Én azt szoktam csinálni már, ha látom hogy csukódik az ajtó és mögöttem jön egy lány, én szépen kisurranok még hogy hozzám nem ér az ajtó, aztán jót nevetek magamba hogy szegény lányka..
2016. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Dehogynem az zavar, hogy a szépség nem köszönte meg. Azt hitted, bevágódsz.


Én pl. nem szoktam előre menni, ha intenek. Nem vagyok ló, hogy terelgessenek. Visszaintek, hogy érkezési sorrend van, te állsz ott, menjél te előre.

2016. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Egyetemen én is sokszor tapasztalom. Ha álmos a fejem, akkor pl. alig jön 1-1 köszönöm. Ha épp be van lőve a hajam, jól nézek ki, akkor meg sorban jönnek.

Aki egyszer nem köszöni meg, azt egyszerűen többet nem engedem előre és nem foglalkozom vele. Ha engem nem vesz valaki emberszámba, én sem fogom őt.


#3: De és akkor? De és akkor az illető egy hálátlan, bunkó paraszt.

2016. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te egy picit buta, ha azt gondolod, hogy ezzel bármiféle pozitív változást elérnél? Engedd csak előre a nőket az ajtóban. Aki értelmes, az megköszöni. Amelyik meg vonul, az hadd nagyasszonyoskodjon, max kiröhögöd, hogy ettől érzi magát többnek.. Én biztos nem húznám fel magam az ilyeneken, mert az ostoba majomparádéknak kell önmagukkal élniük, nem neked.. Érted.
2016. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolnod. Lehet, hogy rossz volt a kedve, el volt gondolkodva, de sokan szégyenlősek is.

Magad miatt legyél úriember, ne mások miatt. Biztos sok bunkó lány is van, de az ő viselkedésük se biztos, hogy neked szól. Az egyik előző válaszban említett kövér nő is biztosan ezzel kompenzál, mert boldogtalan.

2016. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert nem nyitod ki nekik az ajtót nem fognak magukba szállni. Aki beképzelt az beképzelt marad, aki nem az nem. Kár ezen Ennyit gondolkodnod.

Amugy én az ilyen ajtós dolgokat mindig utáltam. Zavarba jövök ha előre engednek. Inkább kínos szerintem mint jó, de mindegy. :D Nem lennék benne teljesen biztos, hogy ő bunkóságból nem köszönte meg.

2016. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
11%
társadalmi jelenség ez. ha nem esel hasra egy nő előtt akkor bunkó vagy ha ellenkezel vele bármilyen témában akkor is. Szóval az egyenjogúság egy hatalmas és kolosszális tévedés volt. Ez is nyigatról jött szóval tudjuk honnan fúj a szél.
2016. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!