Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akit...

Van köztetek olyan, akit abszolút nem érdekel semmilyen szakma és csak kényszerből dolgoztok/fogtok dolgozni?

Figyelt kérdés
Én pont ez az ember vagyok. Anno az informatikát választottam, mert nagyon felkapott volt, meg szerettem is játszani (meg nem jutott más eszembe). A mai napig azt tanulom az egyetemen, de gyűlölöm, viszont ezen kívül sem érdekel más sem. Mehettem volna közgazdásznak, de a matekot önmagában utálom (a pénzhez meg nem értek, a boltban is simán át tudnának vágni), gondolkoztam a gépészmérnöki/építészmérnöki pályán, de oda is sok fizika/matek és agyalás kell, nem beszélve a rengeteg belefektetett tanulásról/álmatlan éjszakákról, szakrajzokról...Brrr. Bölcsésznek meg eleve nem akartam menni, mert egy középfokú angol nyelvvizsgával is éppen, hogy tudok valamit makogni és magyarul is alig tudom kifejezni magamat. A büfészak mivoltát meg nem is említve. Szóval maradt ez, de tanulni/okosodni és dolgozni is utálok. Szívesen mennék katonai/rendőri pályára, de a szemem és a fizikai paramétereim miatt sosem vennének fel, meg eleve egy tutyi-mutyi introvertált ember vagyok. Ami még vonz az a külföldi kaland, akár mosogatás vagy egyéb kulimunka. A diákmunkámat is élveztem (mosogatás), volt egy hangulata, bár lehet egész életemben nem tudnám csinálni, de lehet külföldön megnyílna előttem egy új világ és erőt tudnék meríteni. Két ok akadályoz meg benne: Egyrészt nincs senki akivel ki tudnék menni (meg angolul sem tudok normálisan kommunikálni), másrészt egy kicsit félek is (bevándorlók/arabok, szállás, megölnek, kirabolnak). Szóval fogalmam sincs mi vár rám a jövőben és elképzelésem/céljaim sincsenek. Ha ti is ilyen helyzetben voltatok/vagytok, akkor írjátok le a történeteiteket, kíváncsian várom illetve ne felejtsétek el leírni, hogy végül melyik pályát/szakmát választottátok, amelyben kénytelenek vagytok valamit alkotni.

2016. nov. 22. 00:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a problémád. Kaptam lehetőséget a tanulásra, van diplomám + megkezdett szak, jelenleg viszont totális kilátástalanság vesz körül.

Mikor voltak az iskolaválasztások (középiskola, egyetem), igazából senki sem ült le velem beszélgetni arról, mit is szeretnék, illetve hogy mi lenne a legmegfelelőbb. A családból senki sem vette a fáradtságot, hogy megismerjen, és segítsen elindulni az életben. Amit kigondoltam, abban támogattak, de csak anyagilag. Semmilyen tanácsot vagy iránymutatást nem kaptam, így vakon elindultam egy irányba, és most úgy látszik, elcsesztem mindent, és az elmúlt 10 év wc-n lehúzott idő volt. Természetesen most sem tudnám ezt a családdal megbeszélni, mert senkit sem érdekelne.

Amilyen munkát szívesen csinálnék, ahhoz odavágó tapasztalat kell (még ha diploma nem is), végzettséggel úgy tűnik, nem fogok munkahelyet találni. Nem tudom, mi lesz a vége, már nem reménykedek semmiben sem. Egyedül vagyok a világban.

2016. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyrészt az általános iskola másrészt szülői kényszer hatására kellett választanom azt a szakmát amit tanultam. A kényszer az bizonyos szempontból ott volt a másik szakmánál is mivel én olyan helyen születtem/élek ahol többnyire csak szakmát lehet tanulni a diploma túl sokba kerül meg hát nincs is olyanszakirány ami nem műszaki.Engem őszintén szólva műszaki dolgok sose vonzottak annyira hogy hajlandó legyek értük letenni egy szakmát de hát kényszer hatására annakidején muszáj volt valamit tanulni.

(Pontosabban 2-3 szakma közül lehetett választani de amúgy bevallom tök hüje vagyok hozzá még vizsgamunkámat is más rakta össze...

Ami azt illeti rohadtul rühelltem az egészet.Nálunk minden fiúra ráerőszakolta az iskola a szakmát.Rosszul vagyok tőle ha rágondolok ugyanúgy mint a váltott műszakos munkarendtől.Hányni tudnák tőle,megezektől a vidéki összszerelős ingázós munkhelyektől is ahova céges busszal viszik a melósokat nap mint nap százkilómétereket ingázva ...Gyülöletes....

Másik szakmával meg egyrészt az gond hogy pályakezdőként nem igazán tudtam benne gyakorlatot szerezni másrészt meg meglehetősen bonyolult és sokat fejlődött szakmáról van szó amihez igen komoly fizikum és logikus összefüggő gondolkodás szükséges.Negyven év főlött meg már nem is igazán kell senkinek se az ember még szakmával se nagyon.

2016. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok ...

Még valami. Ne félj a külföldiektől nem bántanak.Ugyanolyan emberek mint te vagy.

Én is laktam eggyütt annakidején külföldön ilyen tömegszállássá alakitott hostelben franciákkal pakisztániakkal meg mindeNféle népekkel de sohanem bántottak ,sőt ki se raboltak.Ha egy kicsit megy az angol akkor ne habozz.Indulj el .Ne félj odakint majd átalakulsz introvertált ból extrovertálttá ugyanis rá leszel kényszeritva folymatos angol kommunikációra arra hogy nyitottá válj az emberek fele. Nem kell neked senki ha beszélsz angolul.De ha semmiképp sem akarsz egyedül kimenni akkor szólj valami tankörtársadnak oszt menjetek eggyütt.

2016. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én pont így lettem kamionsofőr. Világ életemben érdekelt és megvalósítottam. Hülyeség hogy csak a pénz motivál, azt kell csinálnod amit szeretsz, utána majd jöhet a pénz :)

23/f

2018. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!