Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek normálisan ételt vagy italt rendelni?

Figyelt kérdés

Ezeket a dolgokat már az oviban is tanították, amikor kicsi voltam. Gondolom másnak is.

Bejön az ember az étterembe, nem köszön, csak annyit mond: "ez lesz, az lesz." Vagy még annyit sem, csak hogy "rántott hal". Idősek, fiatalok egyaránt. Komolyan az eszem megáll!


Nem Lesz, hanem KÉREK SZÉPEN!


Sokszor már nem tudom tolerálni.:

Minap jött egy gyerek az anyjával. Köszöntem. Egyik sem köszön vissza. Helyette a gyerek mondja, (10 év körüli) hogy "rántott hús rizzsel!". Nézek rá, "Szia. Mi legyen vele?" Kérdezem. Erre kikerekedik a szeme, nem szól. Az anyja gyorsan átöleli, hogy szégyenlős a gyerek. (Szerintem nem.) Megint megkérdeztem a kisfiútól, hogy "azt szeretnél KÉRNI?" Semmi válasz. Mindketten állnak csndben. Majd kisvártatva megszólal a nő, hogy "igen az lesz."


Tudom, hogy nagyon utálatosnak látszom most. De, mi a fene van az emberekkel?! Anno nagymamám és anyám is tarkón csapott volna, ha így viselkedek valahol, pedig egyszerű falusi nők.


2016. nov. 23. 16:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

Ó, hidd el, felszolgálóból is épp annyi bunkó van, mint vendégből. Én mindig köszönök, amikor felbukkan egy pincér az asztalnál, ők gyakran nem köszönnek csak annyit kérdeznek, "Mit hozhatok?". Elmondom, mit szeretnék, szó nélkül elmegy, majd hozza, lerakja, szintén szó nélkül távozik, semmi "jó étvágyat kívánok" vagy "nesze bammeg zabálj". Aztán amikor fizetnék, odaadom a pénzt meg a borravalót (amit meg sem érdemelne, de ettől függetlenül mindenkinek szoktam adni), elveszi, elmegy, el se köszön.... :/ Néha még pofákat is szoktak vágni, vagy leállnak ott sóhajtozni az asztalom mellett, mintha én tehetnék róla, hogy xar az életük.... :/


30/N

2016. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
13%
Ha ilyen idegbeteg leszel pár hülyétől, dolgozz valami olyan helyen, ahol egyedül vagy és senki nem szól hozzád.
2016. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok illem tanár. És igen, mindenhol úgy beszélek az eladóval, hogy köszönök, kérek és megköszönöm. Oviban is így tanították bekem anno, nem csak a szüleim.


Kedves utolsó.: egy tökéletes világban.mindenki azt dolgozik,.amit szeretne és meg is él belőle. Ez nem az a hely.

2016. nov. 23. 18:46
 14/26 anonim ***** válasza:
50%
Azt aláírom, hogy nem így illene viselkedniük az embereknek, viszont te többek között azért kapod a fizetésed, hogy ezt (is) elviseld. Ez a munkád része, ha nem bírod elviselni, akkor nem neked való ez a munkakör.
2016. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
11%

#11-essel értek egyet, ugyanazt tapasztalom.

Megértem én, hogy étteremben dolgozol és kényelmetlen az emberek bunkósága, de visszafelé is áll. Nem egyszer voltam már úgy boltban/étteremben/szórakozóhelyen, ahol teljesen bunkó volt a kiszolgálás. Nem köszöntek, nem mondták, hogy szívesen. Alapvetően normálisan beszélek, de ha bunkó a kiszolgálás, akkor nálam még a lesz is lemarad.

2016. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 zgyzgy ***** válasza:
95%

A "lesz"-es szerkezet manapság igen divatos.

Városi proli fordulat.

2016. nov. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Az emberek igy élik ki a frusztrációjukat. Ezen kivül fáradtak, idegesek. Néha el-elmegy, hogy valami kimarad, azonban nem visszaköszönni kifejezetten udvariatlanság.


"Abból látszik igazán valakinek a jelleme, ahogy a gyengébbekkel bánik."


Volt egy ismerősöm. Mindenki más agyon idegesitette magát: néézd megelőzött az a ... Ő meg annyit mondott az elébe vágónak: ne siess úgy a halálba és mosolygott egyet. Találj ki magadnak egy szófordulatot és tedd túl magad rajta, mert ki fog hatni a munkádra. Ha tudsz keress jobb helyet, ahova kulturáltabb emberek járnak.

2016. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
3%
Az egyes vagyok. Nem vagyok felhaborodva de felesleges modorossagnak tartom ezt a kerem szepen koszonom szepen dolgot. Ha azt mondom neked normalisan hogy egy rantott halat vagy egy rantott hal lesz ezzel mi a problema?
2016. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Akkor várj amíg lesz neked valahonnan. Ezzel van probléma?


Kedves vagyok, szeretnek a vendégek. De akkor is! Komolyan ilyen nehéz kimondani azt a kérem szót? Nem az állat kertben vagyunk. Netán fáj? Nem csak engem frusztrálnak a bunkó emberek, dolgoztam már olyan helyen is, ahol bele köptek az ilyen vendég kajájába.

2016. nov. 24. 16:06
 20/26 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor várj amíg lesz neked valahonnan. Ezzel van probléma?"

Csak annyi hogy te azert kapod a fizetesed hogy kiszolgald a vasarlot, nem azert hogy onerzeteskedj. Az meg hogy belekoptok a kajaba mert nem modoroskodok...inkabb titeket minosit

2016. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!