Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek normálisan ételt vagy italt rendelni?

Figyelt kérdés

Ezeket a dolgokat már az oviban is tanították, amikor kicsi voltam. Gondolom másnak is.

Bejön az ember az étterembe, nem köszön, csak annyit mond: "ez lesz, az lesz." Vagy még annyit sem, csak hogy "rántott hal". Idősek, fiatalok egyaránt. Komolyan az eszem megáll!


Nem Lesz, hanem KÉREK SZÉPEN!


Sokszor már nem tudom tolerálni.:

Minap jött egy gyerek az anyjával. Köszöntem. Egyik sem köszön vissza. Helyette a gyerek mondja, (10 év körüli) hogy "rántott hús rizzsel!". Nézek rá, "Szia. Mi legyen vele?" Kérdezem. Erre kikerekedik a szeme, nem szól. Az anyja gyorsan átöleli, hogy szégyenlős a gyerek. (Szerintem nem.) Megint megkérdeztem a kisfiútól, hogy "azt szeretnél KÉRNI?" Semmi válasz. Mindketten állnak csndben. Majd kisvártatva megszólal a nő, hogy "igen az lesz."


Tudom, hogy nagyon utálatosnak látszom most. De, mi a fene van az emberekkel?! Anno nagymamám és anyám is tarkón csapott volna, ha így viselkedek valahol, pedig egyszerű falusi nők.


2016. nov. 23. 16:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
18%
Ha nekem lenne éttermem, pont az ilyen mentalitású felszolgálók miatt végigkameráznám az egész helyet, és 1 visszaszólás = kirúgás, a beleköpős dolgokért meg feljelentés is automatikusan. Szerencsére nem ilyen helyen dolgozom.
2016. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
18%
Hát a kérdésed meg a válaszaid alapján kérdező, nem is csodálom, hogy ilyen alja helyeken dolgozol, ahol beleköpnek a vendégek ételébe.
2016. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%
#21 nem lenne sokáig éttermed, ha tapló lennél az alkalmazottaiddal... hidd el, ha rendes a főnök, azt meghálálja az alkalmazott, de ha szarozol velük, otthagynak.
2016. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 zgyzgy ***** válasza:
39%

Megértem a kérdező álláspontját.

Ha felszolgálóként egy ilyen lesz-eszős parasztba botlanék, megmondanám neki, hol a helye.

A bekamerázós, proli főnökömnek szintén.

2016. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Na tisztázzunk valamit! Soha, senkinek nem köptem bele a kajájába! DolgozTAM olyan helyen, ahol csináltak ilyet, ha paraszt volt nagyon a vendég. Én nem süllyedek ide.


Denlátim hiába a kérdés, bármi beszéd. Ugyan úgy, ahogy sok vendég, ti

2016. nov. 25. 22:02
 26/26 A kérdező kommentje:
Ugyan úgy, ahogy sok vendég, itt sem értik meg sokan, hogy nem a pénz minden, egy kis kultúrált kommunikációval, szebb, jobb, nagyobb adagot kaphat az ember. De nem, sikaknak fontosabb spórolni azzal az 1-2 szóval, gesztussal.
2016. nov. 25. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!