Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Minél intelligensebb valaki,...

"Minél intelligensebb valaki, annál antiszociálisabb. Minél szociálisabb valaki, annál ostobább. " Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 20:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha antiszociálisra gondoltál, akkor nem hiszem, hogy igazad lenne.
2016. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Saját elmlet

VAN összefüggés, mert a sok hülye között, pár értelmes ember nem talál sok barátot + amíg az "ostoba" könnyen azonosul a többi "ostobával" addig az ő(k) szociális képességei fejlődnek addig az "intelligenseké" kevésbé vagy egyáltalán nem és így visszamarad, ezért is szokott kialakulni az a fajta dolog(/ember), hogy az "intelligensnek" sok az értelmes gondolata és jó beszélgető partner viszont mivel nem tud megfelelő kommunikációs csatornát létrehozni (szociális képességek hiánya!) ezért valaki külsősnek kell úgymond megtörnie a jeget és felszabadítani belőle a megfelelő dolgokat

(pl.: ilyen van a suliban is)

2016. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a hülyéknek sokkal könnyebben szocializálódnak látszatra a saját fajtáik között, ős a "leghangosabbak".
2016. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs összefüggés. Na meg mi van, ha valaki pl. gyerekként nagyon félénk, de utána "kinyílik a csipája", vagy egy trauma hatására befelé fordul? Akkor ő most elbutul/megokosodik? Értem amúgy, honnan jön ez a sztereotípia, főleg iskolában szokott terjedni, de amúgy még ott sem igaz. Az én osztályomban pl. pont egy halk szavú srác volt a legnagyobb paraszt, állandóan oltogatott egyes csajokat Facebookon, személyesen meg kussolt. És nem azért mert bárki bántotta volna, volt sok barátja.
2016. nov. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%
Nincs összefüggés, ezt a rosszul szocializálódottak találhatták ki, hogy megveregessék a saját vállukat, hogy mennyivel különbek a náluk népszerűbb, barátkozós arcoknál. Én introvertált vagyok, szeretem az egyedüllétet, de nem gondolom magam különleges hópihének ettől.
2016. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

# 12 Akkor miért nem vetted számításba azt az eshetőséget, amikor nem föltétlenül ostoba környezetben él az intelligens ember?

Szerintem eleve azok vannak elszállva a saját intelligenciájuktól, akik ha átlagos elmével is rendelkeznek, de átlagon aluliak veszik körbe többségben. Viszont ha egy ilyen ember bekerülne egy nívós intézetbe, akkor ott már nem érezné magát olyan egyedinek, vagy nem érezné magát ostobának attól, hogy intelligensek közt szocializálódik.


Csak annyit tudok, hogy rengeteg ellenpéldát ismerek élőszemélyben, ahol aszociális ember nem valami intelligencia bajnok, és sokat szocializálódó népszerű ember intelligensebb. Na meg elsőre az jut eszembe, hogy idevágó példa a leghatalmasabbak közt Da Vinci, akit ha jól emlékszek úgy, - a kortársaihoz képest - különösen szociálisnak írtak le.


A legutóbbi válasszal tökéletesen egyetértek, leginkább az magyarázza az ilyen bölcsességek létrejöttét. Én is kitalálhatnék olyan sarkított szólás-mondást amiből az jön ki, hogy mekkora ideál ember az az ember, aki én vagyok. Olyant, amiben az áll, hogy csak az helyes, amit én csinálok, és ahogyan én élek. Ez sima egoizmus.

2016. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%

Az előző kissé sakrít, a kérdés kiírója sem pontos, de utóbbi legalább közelíti a lényeget: mert az a TENDENCIÓZUS. A tendencia a kulcs szó ebben.


Az előző hozzászóló a tendenciózusságot téveszti szem elől, meglátásom szerint. Mert hiába akad ellenpélda, az esetek nagyobb részében mégis a következő a szitu:


a többség nem valami IQ és EQ bajnok, ők képezik az önálló gondolkodástól és a dolgok felülvizsgálásától alapvetően mentes, egymást követő, ostoba birka tömeget. Ők többnyire könnyen egymásra akadnak, így könnyen szocializálódnak (bár egy részük kimutatja agresszivitását pszichés, és/vagy tettleges módon).


Az intelligensebbek azonban TÖBBNYIRE nehezebben találnak egymásra, hiszen eleve sokkal kisebb számarányban vannak, valamint az ostoba birka tömeg lenézi az intelligenseket, egyfelől irigységből, másfelől mert mert helyzeti hátrányban van az intelligens kisebbség (aszociális, vagy kirekesztett) ;


ezen felül a kirekesztett értelmesebbje nyilván nehezebben talál kommunikációs módokat a kevésbé intelligens birkatömeggel való kommunikációra, technikai okokból.


(Technikai ok lehet, hogy bár nem szívesen, de kénytelen leereszkedni a birka tömeg primitívebb közlés- és gondolkodás módjához, amennyiben velük is szeretnének szót érteni).

2016. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
1-es vagyok, a 17-es nagyon jól kifejtette, én is úgy látom, hogy általában az történik, amit leírt.
2016. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt fejtettem ki, amit a magam részéről tapasztaltam, de nem igazán akartam ebből általánosítást levonni. Csak azon voltam fennakadva, hogy sokan ebből megint csak azt szűrik le, hogy ha ők magányosak, akkor ettől ők zseni speialsnowflakes-ek.


"kirekesztett értelmesebbje nyilván nehezebben talál kommunikációs módokat"

Két lehetőségre gondolok, az egyike, amikor szándékosan mellőzi egy bizonyos környezetben a szocializálódást (még akkor is, ha úgy másképp tudja, mi az, hogy szocializálódni, képes rá), a másik, amikor eleve azt vallja, hogy problémákkal küzd magában, és ezért érzi magát "kirekesztve", meg azt érzi, mintha nem tudná elsajátítani ezeket a módokat.


Én senkit sem cáfolok, elhiszem, hogy mindenki a saját tapasztalatát írja le, én is csak a sajátomat írtam. De nem látom értelmét eleve az általánosításnak, legalábbis kezdésből meggyőzőbb, ha valaki saját példát ír ismerős köreiből, arról magyarázni sem kell, konkrét személyeket példázva. Én sokféle példát láttam már, azok alapján írtam, amit, nem tudok egyoldalú következtetést levonni.


Mi van ha én maximum arra következtetek ebből a leírásból, hogy minden igazán szociális ember ostoba, de nem minden antiszociális ember intelligens? Jó, elég az általánosításból:))

2016. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Jót derültem, 17-es :D. A kérdés kiírásakor, sem azután nem fejtettem ki a saját álláspontomat, viszont nagyjából ugyanaz, amit leírtál.
2016. nov. 27. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!