Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az utcán egy idegen kölcsön...

Ha az utcán egy idegen kölcsönkérné a mobilotokat egy hívásra (mert az övé lemerült/otthonhagyta), akkor odaadnátok neki?

Figyelt kérdés
Függ-e ez attól, hogy az idegen hogyan néz ki illetve, hogy mennyire ápolt?

2016. nov. 28. 17:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyen helyzettel még nem találkoztam, de ha így lenne van egy elképzelésem.


Ha éppen nem sietek valahova, csak sétálgatnék a városban egy előre megbeszélt programra várva, és éppen lenne legalább 10-20 perc szabadidőm de valaki hirtelen megállítana, hogy kölcsön kérhetné-e a telefonom egy hívás erejéig -mellesleg nem ápolt külseje, és nem tolakodó modora van- akkor felajánlanám neki, hogy üljünk le egy kávézóba és egy kávé mellett elintézheti.


Hogy miért? Azért mert egy kávézóban nagy a tömeg, plusz egy asztalnál ülve nehezebb felpattanni és kirohanni egy üzletből. Illetve a türelme és a megértése -ami utal legalább egy kicsi empátiára- azt jelentené számomra, hogy valószínűleg nem én leszek a héten a negyedik akit ezzel a pitiáner módszerrel meglop.

2016. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer már adtam kölcsön így telefont. A csávóka felhívta rajta a fiát, hogy hol találkozzanak, aztán visszaadta. Azt mondta, hogy egy órája mászkál, de senki sem akart neki segíteni és én voltam az egyetlen, aki segített, ezért adni akart 5000 forintot. Végül csak 500-at fogadtam el.
2016. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A max. amit megtennék, hogy én hívnám fel azt, akit akar, feltéve, ha nincs lemerülve éppen az én telefonom, de a kezemből nem adnám ki.

Néhány éve külföldről utaztam haza éjszakai vonattal, az egyik utastársamnak út közben lopták el a telefonját, míg a többség aludt. Mikor megérkeztünk Bécsbe, mehetett egyből a rendőrségre.

Egy ismerősömnek úgy lopták el a telefonját, hogy telefonált éppen, ás a háta mögül kapták ki a kezéből és elszaladtak vele.

Évekkel ezelőtt egy pedagógus rokonom az osztályával mentek épp vissza az iskolába valahonnan, és a gyerekek találtak egy telefont az utcán. Szórakozni kezdtek vele, anyám elvette tőlük és hazahozta. Bele tudtam lépni, mert nem volt leblokkolva. A telefonkönyvben szerepelt valami olyan telefonszám, hogy anya, felhívtam. Kiderült, hogy a közeli ügyeletes rendelőben dolgozik, elvittem neki, elmondta, hogy a lányáé volt a telefon, és nem is tudta, hogy a lánya elhagyta (talán nem vette észre, talán nem merte elmondani), nagyon hálálkodott.

2016. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Adnék neki aprót és keressen egy fülkét.
2016. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Someone Alone ***** válasza:
100%
A kinézetétől függetlenül nem.
2016. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp...

Egyszer amúgy volt egy vicces esetem ezzel: A Nyugatinál a WestEnd előtt megtalált egy kisebbségi arc, és el akarta kérni a telefonom egy hívásra. Megmutatta az ő összetört telefonját, és azt mondja, ezzel nem tud hívni, mert (idézem), "figyeld tesó, az enyém g. cire összetört" :D

Természetesen nem adtam oda neki az enyémet, de legalább röhögtem egy jót a szövegén :D

2016. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, ez nem a kérdések helye, de mégis, mivel a témával kapcsolatos, megkérdezném azokat, akik határozottan, egyértelműen mindenképp elzárkóznának a kérés teljesítésétől: ha ők kerülnének irtózatosan nagy bajba (pl.ellopták mindenét ami nála volt telefonnal, pénzzel, stb.-vel együtt és 200 km-re kell hazajutnia a haldokló családtagjához, vagy az óvodában levő gyerekéhez) akkor mit szólnának, hogyha nekik sem adna senki egy vacak telefont, hogy segítséget kérhessen rendőrségtől, vagy családtagtól, szomszédtól?
2016. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki fél attól, hogy ellopják az évekig spórolt Iphone / Samsung Edge telefonját ezért csak felpontozzák azt, aki ugyanúgy tenne mint ők -nem adnák oda- és lepontozzák azt, aki megbízna másban -például egy kávézóba invitálná..-


Pedig nincs olyan személy akivel senki se tenne kivételt: például egy édesanya aki két gyerekével siet haza az iskolából, de lekésték a buszt, vagy hasonló, de sürgősen fel kéne hívnia a munkahelyét bármilyen ügyben.. Vagy vágnátok hozzá pár aprót, hogy majd a fülkében dekkoljon két gyerekkel? Kicsit legyetek már kevésbé pesszimisták és lássatok túl a 200 ezer forintos telefonképernyőjén túl..

2016. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
64%
#17, elballagnék a rendőrségre, feljelentést tennék és egy ottani vonalas telefonról telefonálnék. Eszembe nem jutna magamat és másokat olyan kellemetlen helyzetbe hozni, h a telefonjukért kuncsorogjak.
2016. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%
5-ös és 10-es vagyok, miért baj az, ha valaki vigyázik a cuccaira? Szerintem az apró + nyilvános fülke az ésszerű megoldás. A pontozás meg nem érdekel, szaros 5-ok miatt nem fog változni a véleményem.
2016. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!