Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az utcán egy idegen kölcsön...

Ha az utcán egy idegen kölcsönkérné a mobilotokat egy hívásra (mert az övé lemerült/otthonhagyta), akkor odaadnátok neki?

Figyelt kérdés
Függ-e ez attól, hogy az idegen hogyan néz ki illetve, hogy mennyire ápolt?

2016. nov. 28. 17:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem a százalék számít, hanem a hozzászóláshoz / véleményhez fűzött visszajelzés. A százalék jelenti itt a közgondolkodást, ahol nekem az utóbbi nem tetszett..
2016. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Tőlem nemrég egy fiatal nő kérte kölcsön,azt mondta, hogy a sajátja lemerült, normálisnak tűnt, ezért természetesnek tartottam, hogy segítsek neki, ezért odaadtam neki.

De ha pl. egy ápolatlan, részegnek tűnő férfi/nő kérte volna el, akkor valószínűleg meg se állok mellette, inkább gyorsan odébb sétálok.

2016. nov. 28. 21:35
 23/30 anonim ***** válasza:
36%

Biztos hogy nem!


Még ha külsőre esetleg rendben is van az illető (például egy gyerek, idős ember, terhes nő), akkor is legfeljebb kihangosítom és úgy beszéljen, de a kezemből biztos nem adnám ki a telefont. Tőlem is kérdezte már meg cickány, hogy ad 200 Ft-ot, adjam már oda a telefonom egy hívásra. Biztos nem elfutni akart vele... Hát egy nagy lóf**t!

2016. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
35%
Ui.: Ezen az oldalon nem lehet leírni azt a szót, hogy c*gány? Az előbb, amikor le akartam írni "nem ment át a trágárságszűrőn". Szánalmas!
2016. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Velem megtörtént ez kb. 4-5 hónapja. Vártam a trolit és odajött egy pasi biciklit tolva, hogy haza kéne telefonálnia a feleségének, mert kidurrant a hátsó kereke, hogy jöjjön valaki érte, de lemerült a telefonja.


Hát, nekem is átvillant az agyamon, hogy mi van ha kamu és bicajjal gyorsan elhúz. De azért normálisnak tűnt odaadtam és nem történt semmi, visszaadta, kb. fél percet beszélt és még szeretett volna fizetni érte, de mondtam, hogy nem kell.

2016. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
10%
Miért pontoztatok le? Hülye az, aki hisz a "jóságban"! Nincs olyan, hogy jó szándék!
2016. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit régi téma, de szólnék pár szót hozzá. Én egyszer nagyon sz*r helyzetbe kerültem. Épp vizsgázni voltam a városomtól jó pár kilométerre, ahova az oktatóm vitt el. Mivel a sor a feliratkozáshoz nagyon hosszú volt, ezért mondta, hogy nem vár meg, hanem mikor végzek, hívjam fel. Sajnos, közben elfelejttem, hogy elfogyott az egységem, így nem tudtam hívást kezdeményezni. Őszintén, rohadtul szégyelltem odamenni valakihez, és elkérni a mobilját, de egyszerűen nem volt más választásom. Odamentem egy idős bácsihoz, aki mondta, hogy neki sajna nincs telója, de a barátjának igen, várjam meg. Fel is bukkant a bácsi, és egyetlen szó nélkül ideadta. Persze, a számot ő írta be, és én sem mentem messze tőlük, hallották a beszélgetést. Szóval, légyszi, ne legyetek ennyire pesszimisták, mert tényleg vannak olyan emberek, akiknek szüksége lenne a segítségetekre. Most én sem azt mondom, hogy minden pitiáner alaknak nyújtsátok át, de ne zárkózzatok el ettől teljesen. L
2017. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igen, lenne olyan helyzet hogy odaadnám, de mint minden más, ez is 100%-ig helyzet, napszak és kinézet függő. Sarkított példa: éjjel, aluljáróban 3 részeg szakadt cigány vs. anyuka babakocsival. Melyiknél van esélye, hogy elfut a telómmal?


Másrészt, nem is értem, hogy én vagyok ilyen maradi vagy más nem gondol erre: vezetékes telefon. Bemész egy akármilyen üzletbe és megkéred a személyzetet. Egy vezetékes telefonnal nem tudsz elfutni.

2017. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ha ápolt kinézetű akkor igen. De minden esetben felkészíteném magam a gyors reakcióra, hogy utánakapjak, ha futni készülne :D

Velem is fordult már elő ilyen, hogy lemerültem, de muszáj volt telefonálom, mert nem volt, hogy hazajutnom.

2017. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
nem szabad odaadni sose, mert elfog szaladni vele ugyis, ha nagyon segiteni akarsz akkor adsz neki aprot es keressen egy telefonfulket bar amint ezt kimondanad biztos duhrohamot kapna.
2017. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!