Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit hoz a jövő?

Ensam skog kérdése:

Szerintetek mit hoz a jövő?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak én érzem-e úgy, de akármilyen facebook csoportban olvasom a kommenteket, valahogy úgy látom, hogy "mindenki" ideges és keresi azt a pontot ahol bele tud kötni a másikba. Ha viszont ész érvekkel megdől az állítása túl büszke ahhoz, hogy elismerje tévedését. Illetve még azt látom mintha egységesen hatalmas lenne a feszültség. Ezt persze nem csak a virtuális arc nélküli közegben hanem személyes tapasztalataim során is érzem a való életben. Az oka most nem érdekes mert mindenki tudja mik lehetnek amik ezt kiváltják (pénz hiány, stressz stb.). De a kérdésem arra vonatkozik, szerintetek ezek mikor fognak esetleg tettekben megnyilvánulni? Mikor lesz az, hogy mondjuk az életben egy szóváltás során tettlegességig fajul a dolog? És szerintetek ez milyen társadalmat fog eredményezni az elkövetkezendő 20-60 évben? Mi okozza ezt a büszkeséget és miért érzi akkora problémának ha kognitív disszonanciával találkozik valaki? Esetleg tudna valaki napra kész tanulmányokat mutatni ez ügyeben? Köszönöm, hogy elolvastad.

2016. dec. 1. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Évezredekkel ezelőtt is adódtak konfliktusok, amiket képtelenek voltak szóban megoldani, így jobb ötlet híján vérbe fojtották őket. Mindig is voltak és lesznek emberek, akiknek fáj szembesülni azzal, hogy nincs mindig igazuk. Legfeljebb mostanság az internet által ezekre egyszerűbben rá lehet látni. Tehát nem hiszem, hogy jelentősebb változás következne be emiatt a társadalomban.

(Tetszik, hogy svéd a felhasználóneved.)

2016. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez igaz erre nem is gondoltam.
2016. dec. 1. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Áh,nekem is északi,igaz nekem óskandináv :D


Szerintem pedig nagyban át fog alakulni a társadalom.


Gondoljunk bele. Eddig ha két embernek,vagy emberek csoportjainak nézeteltérése volt egymással,akkor körülbelül 3 lehetséges választásuk volt


-Visszafogják magukat és elszigetelődnek egymástól. Ez sok energiát,és önfegyelmet igényel,nemhiába csak az értelmesebb réteg képes erre.

-Megbeszélik érveket felsorakoztatva,hogy aztán kompromisszumra jussanak. Szintén ritka.

-Verbális és/vagy fizikai agresszióba átcsapó harc.


Ma viszont már egy 4. lehetőség is adott. Az interneten anonimitás mögé bújva a létező legvérlázítóbb,legsértőbb gyűlöletbeszédeket,rágalomhadjáratokat folytathatunk akárki ellen.

Lényegében minden fajta következmény nélkül. esetleg egy személyes adatlapot,és valós nevet tartalmazó oldalon üthetjük meg magunkat,ha teszem azt perbe fognak mondjuk nácizmus vagy terrorizmus éltetés kapcsán.

De itt a gyakorin politika topicban rendszeresen látni olyan zsidózó-cigányozó-népirtást követelő kommenteket ,hogy felsejlik előttünk '33 Németországa.


Azonban ez szerintem szintén csak stressz levezetés. Valós tettek ezekből csak extrém nyomásra alakulhatnak ki.

Az a baj hogy az internet elterjedése még nem ölel fel 2 évtizedet se. A legnagyobb közösségi hálók még 10 évet se.

Egyszerűen nincs elég adatunk még arról hogy átlássuk milyen jellem,és társadalomformáló hatása van mindennek.

Majd a 2030-as években eldől,amikor is a 90-es évek és a 2000-es évek generációi lesznek dolgozók,ők fogják irányítani a társadalmat ,hogy mennyire volt káros a globális média.


A nyugati társadalom minden téren túl van terhelve.

Profit,és teljesítmény fókuszált társadalom,folyamatos egzisztencia megfelelés,állandó társadalmi elvárások,ki nem mondott minősítések,a médiában túltengő szexualitás,ami nagyon erős kontrasztban áll az emberek valóságbéli szexuális sivárságával.

Plusz az olyan társadalmi hálók is eltűnnek amik megvédenék az egyént a ránehezedő nyomástól. A kis lakóközösségek,a barátok,a család.

Atomjainkra hullottunk,és sebezhetőek lettünk.


Így persze hogy elmenekül a társadalom jelentős része a virtuális valóságba.

Egy olyan burkot teremthet magának bárki,amibe csak az kerül be amit ő jónak lát.

A facebook is már olyan rendszerekkel van ellátva ami kiszűri és ajánlja a profilunk elemzését követően hozzánk közel álló oldalakat. Reklámoknak,ajánlott csoportoknak és ismerősöknek is azokat dobja fel a rendszer,akik hasonlítanak ránk keresési előzmények terén.Mert hogy a google ezeket szépen megosztja az fb-vel.

Ja,és mindent és mindenkit kizárhatunk aki az egyszemélyes univerzumunkban kelletlen vendég lenne.

Tehát egy folyamatos önerősítő kör kezdődik meg.

Egyre nagyobb a társadalmi elidegenedés,egyre nagyobb a vágy a kollektivizmusra.


Veszélyes idők jönnek.

2016. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!