Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen esetben butaság a...

Ilyen esetben butaság a szülőföldhöz való ragaszkodás?

Figyelt kérdés

Borsod megyében nőttem fel és világ életemben itt éltem,konkrétan Miskolcon.

Az évek során már annyira hozzászoktam ehhez a környékhez,illetve a tájhoz,hogy nehéz lenne innen elköltöznöm.

Ide köt minden emlékem,itt éltek az őseim,itt vannak a barátaim szóval minden.

A rokonaim fiatalabb generációja már elment innen Dunántúlra illetve Pestre.

Én jelenleg egyetemista vagyok és lehetséges,ha lediplomázok,akkor nekem is más megyében kell majd munkát keresnem,lehet hogy azért mert nem tudnék elhelyezkedni,de ha el is tudnék akkor kevés lenne a fizetés.

Nehéz szívvel hagynám itt ezt a helyet.


Mit gondoltok? Ti is voltatok ilyen helyzetben?


2016. dec. 10. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem butaság, szerintem természetes dolog ez. De hidd el, egy idő után elmúlna, persze teljes mértékben talán sohasem.
2016. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én lassan 10 éve élek Pesten, sokáig kollégiumban, majd albérletben. A mai napig van hogy rám tör a honvágy és visszavágyom vidékre.


Viszont hosszabb ideig ha ott vagyok, akkor meg a Pesti szobámat, környezetet hiányolom. Főleg hogy a szülővárosom is rengeteget változott, már szinte rá sem lehet ismerni.

2016. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenki oda kötődik, ahol szép emlékei voltak, nos, nekem ilyen nem nagyon volt, ahol laktam idáig.

Ellenben bizonyos helyekhez nagyon kötődöm, de valószínű, sosem fogok ott élni. :(

Pedig egyszer élünk, és mindenki tudja legbelül, hová tartozik.

2016. dec. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!