Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Asperger vagy gátlásosság?

Asperger vagy gátlásosság?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni a srácról, nem nagyon teremt szemkontaktust!

Hogyan deríthető ki, hogy mi áll a háttérben?

Egy aspergeres egyáltalán mutat igaz örömöt?


2016. dec. 18. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha Aspergeres annak több nyilvánvaló oka lehet azon kívűl hogy nem teremt szemkontaktust. Nem tud kapcsolatot teremteni, nem tud ingereket normálisan feldolgozni, esetleg depressziós, kényszercselekvéseket folytat, rosszul értelmezi a testbeszédet. Pontosan milyen cselekvésből gondolod hogy aspergeres lehet? Hogyan viselkedik?
2016. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Végezd el az orvosit, aztán diagnosztizálj.


Nem teremt szemkontaktust... Talán nem tetszel neki. Ennyi. Attól még nem beteg.

2016. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hogy a srác miért nem tart szemkontaktust, azt ennyiből lehetetlen megállapítani. Az Asperger pedig nem betegség, ajánlom, hogy olvass róla leírást, ha érdekel.
2016. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Alig ismerem ezt a srácot, kétszer egy percet beszéltem vele

Viszont a beszélgetések után nézett felém! Összesen talán egyszer nézett rám, ugyértem az arcomra, de utána megint nem

Biztos lát, hogy ott vagyok, de kerüli a tekintetem, arcom, viszont a testével nem fordul el


Hát a legelső, ami szembeötlik, az, hogy nem néz a szemembe, máséba se nagyon. Viszont érzelmeket láttam az arcán, ajakbiggyesztés stb.

Ja,a múltkor mikor meglátott, akkor vetett egy félmosolyt, s lenézett a földre. Szerintem legtöbbször csak perifériásan érzékeli az embereket

Úgy tudom, hovy nagyon ritka, hogy egy aspergeres érzelmeket mutat, de akkor ennyire gátlásos lesz? Mit gondol, mi lesz, ha belenéz a szemembe, tán bekapom?

2016. dec. 18. 21:08
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Olyan divat lett ez az asperger pár hónap alatt, hogy félelmetes. Azt se tudjátok, miről beszéltek :\
2016. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2-es, nem csak velem csinálja ezt!

3-as, múltkor én is olvastam erről, hogy nem betegség, de szerintem egy szimpla gátlásossággal se említhető egy lapon

2016. dec. 18. 21:10
 7/14 A kérdező kommentje:
De akkor miért kerüli minden ember szemét, arcát? Mindenkinek! Még öngyilkos-jelőltnek sem mondanám, nem depis srácnak tünik, csak fura
2016. dec. 18. 21:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezért írtam, hogy olvass róla leírást, vagy bővebb szakirodalmat, ha tényleg érdekel.
2016. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szoc fóbia/szorongás/pánikbetegség miatt izomgörcsöt kapok a szemkontaktustól, gyógyszerrel persze nincs ilyen gond.
2016. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es, hány éves vagy? Mesélhetnél magadról
2016. dec. 18. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!