Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy különbözhet ennyire két...

Hogy különbözhet ennyire két testvér?

Figyelt kérdés

Vasárnap megyek át barátnőmék családjához.

A szüleivel jóban vagyok, de van egy otthon élő bátyja, aki nem csinál semmit, de mindent elvár. Tavaly vettem neki ajándékot, elvette, nyögött egy halk köszit, aztán leült tévét nézni.

Mint kiderült a saját szüleinek sem vesz soha semmit,

pedig keres valamennyi pénzt.

Ez még nem is lenne baj, az ebédnél viszont alakított, kritizálta az ételt,

kiszedett nagy adagokat, ott hagyta a felét, majd felállt az asztaltól, böfögött,

semmit nem köszönt meg az anyjának, apjának.

Az apjuk kb. úgy csinált, mintha ott sem lenne a fia, ignorálta.

A barátnőm rá szokott szólni a bátyjára, olyankor vagy nem válaszol, vagy visszaszól valami undorítót. Komolyan idegesítő egy alak.

Barátnőm mesélt még róla, ő kerüli és nem is beszélnek, mert szerinte csak akkor tud kedves lenni vele a bátyja, ha pénz kell neki. Állítólag a szülők próbáltak kemények lenni vele, de nem használt. Érdekes, mert barátnőm meg teljesen normális, dolgos, mintha nem is lennének tesók, segít a szüleinek, aggódik értük.


Igazából attól tartok, hogy be fogok szólni valamit a testvérének, pedig tudom, hogy nem kéne, mert nincsen hozzá közöm.


Ja és 32 éves, de úgy viselkedik, mint egy lázadó gyerek vagy kamasz.


2016. dec. 24. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is az ment, hogy a fiúnak mindent szabad, a lányoknak meg kuss a nevük.

A 35éves bátyám végleg a nyakukon maradt, mert ezzel a soviniszta mentalitással nem talál magának nőt, maximum pár hónapra.

Mi, lányok elköltöztünk. Illetve a húgom még kiskorú, ő koleszos, hétvégén meg aludni jár haza (vagy melózik, vagy nálam eszi a rosseb :) )

Apám hasonló mód egy büdösbunkó, a bátyám viselkedése nem akasztja ki.

Anyu meg egy mártír, szerintem külön élvezi, hogy arra a két gyökérre panaszkodhat.

Régen nagy álmom volt, hogy megmentem őket.

De aztán rájöttem hogy nem az én problémám, és amíg az érintettek nem akarnak változást, fejre is állhatok, nem jutok semmire.

2016. dec. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Nem Szekszárdi véletlenül? :D


Én ott ismertem egy hasonló embert, bár ő nem volt rosszindulatú, sem bunkó.


Viszont otthon ült egész nap, se tanulás, se diploma, se munka. A szülei meg eltartották, meg még adták is alá a lovat hogy ez a munka nem neki való az a munka nem neki való, azért nincs diplomája mert nincs nyelvérzéke a nyelvvizsgához...Konkrétan a szülők gyártották a kifogást a gyereknek csak bólogatni kellett hozzá.

2016. dec. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első, ez durva, sajnálom. Barátnőm is hasonlókat mesélt, hogy a srácnak mindent szabad volt, aztán amikor belátták, hogy gáz, már késő volt. Talán ezért sem sajnálom a szüleit nagyon, viszont barátnőmet annál inkább, rengeteget szorong emiatt, pedig mondom neki, hogy felesleges, nem tehet semmit.

Fatal Error Nem szekszárdi. Hu hát az is egy csodaember lehet, akiről írsz. :D

2016. dec. 24. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!