Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
0%
Valahol igaza van, te kaptál egy lakást ő meg nem.
2016. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
az hogy kaptam egy lakást csak jelképes dolog, mert nem adhatnám el csak ugy, keresztanyám beleegyezése nélkül
2016. dec. 21. 15:16
 3/55 anonim válasza:
97%
Szerintem beszélgess egy kicsit erről vele... Mond még neki, hogy mit gondolsz! Például szálljon be a költségekbe, vagy osszátok el két felé,mikor otthon van, és nincs semmi dolga, akkor mosson fel, vagy valamit takarítson ki. Remélem tudtam segíteni!😊
2016. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

nyáron is pl végig itt lógatta a lábát.


anyáméknak beadagolta, hogy igy meg ugy dolgozni fog, aztán egész nyáron kb 10 napot, ha dolgozott, ebből 1 napot egy sportboltban, ahonnan délben hazajött első nap


utána meg valami 4 órás közvéleménykutatásos telefonos kócerájba járt, de nem többször, mint 10 alkalom. És persze több napos szüneteket iktatott közbe, hogy mikor már feltünő volt, hogy nem csinál semmit, akkor elvánszorgott dolgozni.

2016. dec. 21. 15:21
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mielőtt odaköltözött, megbeszéltétek a részleteket. Ezt kérd számon rajta, aztán a szüleiteken.


Addig: kaja csak annyi legyen otthon, amennyit megeszel; netet kapcsold ki ha elmész otthonról.

2016. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

egyszer mondtam neki h szedje ki a papirzsebkendőket az ágy alól. SEMMI


mondtam neki 2x, SEMMI


mondtam neki 3x, ÜVÖLT


mondtam neki hogy törölje le a szekrények ajtaját, mert össze volt fogdosva, mint az igénytelen embereknek, akkor is nekem áll vinnyogva a kis cérna gyerek hangján.


modntam neki h szedje le a pókhálókat az ágya mögül, 3 honap mulva se történt meg.


ha a hatékonyságot hasonlitjuk össze, akkor kb ugy csinálja meg ezeket a dolgokat, mintha én a NAPI 4 ÓRÁNYI szabadidőmmel évente 2x takaritanék.


csak épp neki napi 10-12 óra szabadideje van.


néha ad pár ezer forintot de csak azért hogy "fogjam be a pofám"


persze a pénzt is ingyen kapja, mert vagy iskolai támogatás vagy anyám tömi a zsebét.


nem érzi a pénz értékét, másfél év alatt 320 ezer forintot költött el ruhákra (összeszámoltam a blokkokat, amiket akkor találtam amikor HELYETTE takaritottam a szobáját a fizetett szabadnapomon)...és még nekem áll üvölteni hogy az nem is 320 ezer, hanem...


és elkezdte magyarázni, hogy igy megy ugy :D

2016. dec. 21. 15:25
 7/55 anonim ***** válasza:
97%

Ujujj!!!!!!! Logikus lenne, ha együtt laktok ott, akkor a költségek is két fele mennek. Mert természetesen kisegítjük a trstvérünket, ha arról van szó, de azért az együtt élés kötelezettségekkel jár.

Meg kell mondani neki, hogy vagy felnő, és fizeti, ha már ennyire el akart jönni otthonról, vsgy hazaköltözik a szüleitekhez, mert hát azt a szüleid se várhatják el, hogy te tartsd el a tesód. Végtére is az ő gyerekük nem a tiéd.

2016. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

a routert beállitottam, hogy hajnal 1kor kirugja a telefonját a netről reggel 6-ig.


még nem jött rá a turpisságra, de szorgosan midnen este ujrainditgatja a routert. Gondolom mivel sikertelen az akció, ezért mobilnetet nyomkodja, amig el nem alszik...


Mondjuk egyszer már mondta, hogy NÉHA ledobja a router és venni kéne másikat :D Aztán mikor megkérdezem, hogy MIKOR dobta le a router, akkor képes azt hazudni, hogy délután 4kor :D :D :D

2016. dec. 21. 15:28
 9/55 anonim ***** válasza:
6%
De jó lenne, ha nekem is lenne egy ilyen keresztanyám.....
2016. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%
Örülök, hogy már van barátnőd, emlékszem a korábbi kérdéseidre.:-) Ott is már leírtuk, hogy szórd be a szemetet a szobájába, ha nem takarít, a rezsirészét meg utaltasd magadnak a szülőkkel, gondolom, nagyrészt ők pénzelik az öcsit. Ha a vizsgáit azért megcsinálja, előbb-utóbb csak végez majd, a lakást meg egyikőtök sem sajátíthatja ki.
2016. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!