Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokjak le a spórolásról?

Hogy szokjak le a spórolásról?

Figyelt kérdés

Sokszor sajnálom a pénzt, nem szívesen adom ki, nyilván mindent kifizetek amit kell, bevásárolok, de rossz érzéssel tölt el, ha olyanra költök ami nem létszükséglet pl étterem, kajarendelés, szórakozás, könyvek, utazás..Nagyon szeretem pedig ezeket mindet de mégis nehezen adon ki a pénzt rá, attól félek hogy elköltöm ilyenekre aztán meg valami nagy baj beüt èn meg pazaroltam. Pedig van bőven pènzünk a bankban, ami baj esetére jó, de mégis félek költeni, pedig lenne mit.

Hogy szokhatnék le erröl?


2016. dec. 28. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy az a kérdésed,hogy hogyan szokj le a spórolásról.Viszont a sporolás jó dolog ! Előre látónak kell lenni,és igen félre kell tenni a pénzt,és nem költekezni.Szerintem jól gondolkozol !
2016. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én vezetek egy bevétel-kiadás táblázatot Excelben, abba írom, mikor miért mennyi pénz érkezett be, és ment ki. (Egy sheet egy hónap, egy év egy külön Excel fájl.)


A nagyobb kiadások előtt képes voltam hónapokig rágni a kefét, de ez a tábla segít előre tervezni, illetve visszanézni az előzményeket, plusz látom a tendneciát, ahogy az egyes hónapok vége alakul.


Neked is javaslok egy hasonlót. Nem lesz okod félni/bizonytalankodni, ha az, amit leírtál, ott lesz előtted számszerűen. Ha már vezetsz ilyet, akkor tárgytalan persze.

2016. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegyél félre kis összegeket egy "szórakozás" perselybe és abból költs a gelsiroltakra. Akkor tovább spórolhatsz csak épp vidám, örömteli dolgokra is, nem csak félelmekre.

A spórolás hasznos, de az életet élvezni is kell, mert rövid...

2016. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jött be, hogy elkezdtem vezetni a bevételeket-kiadásokat. Addig pár száz forinton is rengeteget agyaltam, hogy biztos kell ez nekem? Viszont, amikor láttam, hogy mennyi pénzem van, úgy éreztem (jogosan), hogy ez simán belefér.
2016. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!