Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában az emberek miért...

Mostanában az emberek miért lettek ilyen mimózalelkű kis p***ik?

Figyelt kérdés
Emlékszem a kétezres évek közepén még tiszta buli volt a petárdázás szilveszterkor, mindenki megőrült, mint az állat, most meg a facebook-n mindenhol a nyávogás és a pocskondiázás megy, hogy idióta emberek "miért petárdáznak", "jajj, eltűnt a kis Bodrim, légyszi osszátok, nagyon hiányzik szegény, meg Dörmi már este 9 óra óta reszket a garázsban a csúnya petárdás bácsik miatt" és most is szinte mindenki olyan véleménnyel volt a petárdázókra, mintha valami huligánok lennének, miközben ők csak jól szórakoznak. És ezek a nyávogások korántsem mimózalelkű nőktől származik. A nagy macsó férfiak is - akik 100 kilósan feszítenek az 5-ös BMW-ben - is babusgatják a megrémült kutyatulajdonosokat és mindenhol szidják azokat, akik mint minden évben, most is megadták a módját az újév üdvözlésének. De azt vettem észre, hogy a hírportálokon is ez a negatív véleményhullám volt jelen. Az origón is volt néhány cikk a petárdázókkal kapcsolatban, ami negatív színben tüntette fel őket. Egyébként csak hirtelen ez jutott eszembe, de számtalan egyéb példát is fel lehetne hozni (terrortámadások során a prayfor hashtagak meg egyéb lelkizős posztok, miközben máshol tényleg nyomorognak és az életükért küzdenek), ami arra utal, hogy az emberek puhap****k lettek az elmúlt évtizedek során. 75 évvel ezelőtt az emberek szó nélkül végezték a mindennapi teendőiket miközben több száz kilós bombák özöne zúdult rájuk, manapság meg ha a boltos munkatárs kicsit mélabúsabb hangulatban próbál segíteni a "kedves kis" nagyságos vásárlónak a problémájában, akkor meg megy a "milyen iskolázatlan/tanulatlan bunkó stb." szöveg, vagy ha a szomszéd kiscicája eltűnik 2 napra, akkor már tele kell posztolni a fél internetet és nyomravezetői díjat megszabni.

2017. jan. 2. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

- Hallod lól gecc, régen mink ágyúval lőttünk szilveszterkor, nem petárdával, most meg ez a sok kis libsi buksi itt sír. Hát hallóóód! A kutyát se tudják bezárni, nem hiszem el, aztán ránk, békés petárdázókra fogják, hogy elszökik a kutya!

- Beton Tibi figyelj már, hát nem csak elszökik a kutya, hanem fél is a hangjától.

- Hát me' a kutyák is ilyen puncik. Nézd meg a kutyámat a Nérót, az meg se rezdül ha petárda robban mellette!

- Ja, mert tavaly előtt óta süket, mert bedobtad az ólba azt az xl-es kínait...

- ... Ja jóva', de előtte se nem félt! Meg hallod, hát így kell mulatni szilveszterkor, nem? Majd tüzijátékozok mint a b..zik, nem? Frászt, itt a petárda, ezres egy doboz ott a Tesco mögött, a Kolompár Józsi árulja mindig. Tüdő Gyuszival vettünk is egy kartonna'.

- De ugye tudod, hogy illegális?

- Illegális a tököd e! Én mindig is lázadó voltam, sose nem érdekeltek az ilyen majom szabályok. Én tudom hogy mi a való és mi nem, azt tartom be amit akarok!

- És amúgy miért jobb a petárda mint a tüzijáték?

- Há mer mér, b..zi vagy te is, na koccolok.

2017. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan. Manapsag mar a kutyak is puncik. Meg a gazdaik is. A kutya fogyoeszkoz, 'szt kesz. Csak sirankozik a sok nyomorult. Bezzeg regen!
2017. jan. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézzük, olyan 2005-ben lehetett a lakosság 5-10%-nak nete, és ők sem egy közösségi oldalon voltak, most meg lehet a lakosság 70%-nak kb nete és ennek a 70%-nak a 80%-ának van facebook-ja, vajon miért olvasod mindenhol hogy utálják a petárdákat és nem 10 éve?


De látom kis haver csöndbe is maradtál.

2017. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

A petárdázás káros hatással van a környezetre, az emberek meg kezdik ezt megérteni. Az értelmesebbeket zavarja az ilyen fajta szórakozás - valóban, ha még mindenki ősember lenne, jól jönnének a petárdák, hogy elüldözd a kardfogú tigriseket a barlangod elől.

Szerencsére az emberiség fejlődik, de ha rajtad múlna, akkor még mindig a mamutokat abajgatnánk, mert minek gondolkozni, há' jó az úgy, ahogy van.

2017. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

Először is én teszek a kutyásokra. 90%-uk az egész évben nem tartja be az alapvető szabályokat, normákat, úgyhogy nincsen morális alapjuk rinyálni. Jó, annyi van, hogy az állatok nem tehetnek a tuskó gazdijaikról.


Ellenben a petárdázásban teljesen igazuk van. A petárda nem csak zavaró tényező, hanem veszélyes is, az állatok ezt nagyon helyesen érzik is egyébként. Ha mindenki ésszel csinálná, nyilván nem lenne veszélyes, na de ez hogyan lenne elvárható, ha Szilveszterkor az emberek fele részeg, és ugyanúgy ott vannak az agresszív emberek is, akiktől még józanon sem várhatunk semmi jót. Tömegesen vannak az utcákon, úgyhogy még ha nem lennének részegek, és mindenki jóhiszemű lenne, akkor is ott lenne a baleset veszély. Józan ésszel belátható, hogy a petárdázás reális veszélyt jelent. Ja, és mellesleg tilos is...

2017. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

A petárdázás akkor is zavarta az embereket, amikor még nem volt minden háztartásban számítógép és internet.

Nem véletlenül tiltották be a petárdát, balesetveszélyes, nem csak olyanok használták (használják), akik odafigyelnek, bőven voltak és vannak hülyék is, akik miatt viszont mások sérültek és sérülnek meg.

2017. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
2017. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Off:

En irtam a 3., a 7. es a 12. valaszt. Nem is tudom, mit gondoljak arrol, hogy sokan (a pontozas alapjan legalabbis) komolyan veszik ezeket a hulyesegeket, amiket azert irok, hogy kb. "gorbe tukrot" tartsak. Vajon ennyire hulyenek nezik sokan az embereket, hogy valakibol kinezik, kepes ilyet komolyan leirni? Vagy pedig azert hiszik el, mert ismernek olyanokat, akik tenyleg ilyenek?

2017. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A lumpenprolik ünnepelnek úgy,hogy lesz.ják azt hogy atöbbség meghitten BÉKESSÉGBEN szeretné köszönteni az új

évet.

2017. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
18, az a helyzet, hogy szerintem beletrafáltál, mert tényleg vannak olyanok. :-) De az jó, ha te ezt nem éled meg valóságként és nem látsz ilyet a környezetedben.
2017. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!