Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tehetséges, de bunkó embert...

A tehetséges, de bunkó embert miért utálják?

Figyelt kérdés
Már úgy értem, melyik tulajdonságával valószínűbb, hogy kiváltja az ellenszenvet? Vegyünk példának egy szúrós-tüskés modorú lányt, aki osztályelső. Minden osztálytársa utálja, kiközösítik. A lány nyilván meg van győződve arról, hogy az eszét irigylik, ezért történik vele mindez. De mennyire valószínű, hogy nem a modora, hanem tényleg az esze miatt kerüli szó szerint mindenki? Utáltak már valaha bárkit csak azért, mert jól tanult?
2017. jan. 6. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig könnyebb valami alibit találni, miért utálnak, mint beismerni, hogy azért, mert tényleg utálatos vagyok. Biztos azért, mert szemüveges vagyok, okos vagyok, buta vagyok, szeplős vagyok... Persze, ez is benne lehet a dologban, de sosem ez a legnagyobb baj, hiszen nagyon sok szemüvegest, okost, butát, szeplőst szeretnek.
2017. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen ez dupla ok!
2017. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudálékos fajta és nyalizik a tanárnak illetve ha pl volt hazidoga, de a tanár elfelejti beszedni és ő külön figyelmezteti és emiatt más hátrányba kerül(pedig meguszhatta volna) akkor jogos.


Csak azert mert valaki osztályelső és jól tanul még nem kell utálni senkit. Ahhoz hogy utalatot keltsen valaki egy közösségben ahhoz más tulajdonságok is kellenek.

2017. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az illető bunkó, akkor azért mert az. Lehet tehetséges és tehetségtelen embereket ugyanúgy utálni. Valószínűleg a viselkedése miatt nem szeretik, és nem azért mert jó tanuló. Az szerintem pont senkit se érdekel.
2017. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy tényleg nagyképű s fenn hordja az orrát a többieket lenézve VAGY csak szimplán jobban kijön a tanárokkal kik elismerik, hogy jó valamiben s képes a tanár nézőpontját is megérteni...s csendes alapon az illető.


Én se voltam kedvence az osztálynak, mivel fájt nekik, hogy a szakmai tanárok egyik kedvence voltam, mert értek sok mindenhez s kreatív dolgaimat precízen kiviteleztem...-.- bocs, hogy nem vagyok hanyag ha alkotok. (művészeti)

Nem nadzoltam sose, a segítség nyújtást amikor abba hagytam mert csak lopták az ötleteimet - utána néztek rossz szemmel rám.

Sok embernek szúrja a szemét, ha valaki kicsit is jobban teljesít náluk, még ha az illető kedves vagy bunkó-e...

A bunkó nadzolósok meg csak dupla okot adnak az utálatra.


23-N

2017. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Nálam a bunkóság akkor jött elő, mikor legtöbben lenéztek, leszóltak pusztán a tehetségem miatt, irigységből. Pedig eleinte segítettem mindenkinek, de sajnos az emberek 90%-a csak kihasználta ezt. Bezzeg ha nekem kellett volna bármi akkor nem kaptam semmit.


A legnagyobb baj, hogy az emberek többsége már akkor a halálod kívánja, ha picivel többet kapsz nála. Pont ugyanilyenek a gyerekek is.

2017. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!