Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek! Ti hogy...

Munkanélküliek! Ti hogy viselitek el a kudarcokat? Milyen 1 napotok? Mit csináltok?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 14:19
1 2
 1/11 Egyenes út ***** válasza:
47%

Először felkelek 10-óra környékén.Aztán megiszok egy kávét,meg elszívok egy cigit.Aztán lemegyek a csöves haveraimmal a kocsmába meginni egy felest.Aztán hazamegyek ebédre(mert ugye az asszony főz).Aztán lefekszek egy pár órára pihenni.Aztán megiszok egy kávét,és elszívok egy cigarettát a szobában.Felkapcsolom a tévét,és alszok.Ja és előtte vacsorázok mert elfáradtam,és megéheztem.

Röviden ennyi.

Üdv!

2015. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én október közepe óta vagyok munkanélküli 3 év után hagytam ott a régi helyemet mert 3 hónapig fenyegettek azzal hogy kirúgnak, lefokoznak, áthelyeztetnek stb... és annak ellenére hogy jó helyem volt ott, jó társaságba voltam, és a munkába se szakadtam meg csak kifogtam egy idegbeteg főnököt akinek semmi sem volt jó és elég sok kollégám lapátra tette így rám szállt utána csak azért hogy a helyemre valakit berakhasson végre. Én akkor leszámoltam mert meguntam ezt az egészet persze a munkahelyen belül ezt jelentettem a megfelelő helyeken hogy mi a probléma de semmi lépés nem volt ezzel kapcsolatban csak akkor kezdtek el könyörögni hogy maradjak amikor már a papírjaimért mentem be. Elmentem a munkaügyi központba meséltem mi az oka hogy ez lett ők is mondták hogy sajnos sok helyen vissza élnek ezzel elég bonyolult volt. Akkor kaptam is rögtön állásajánlatot tőlük mondták hogy addig nem regisztrálnak be mert ha sikerül elhelyezkednem akkor arra az 1 napra ár beregisztrálni. Másnap mentem hogy nem jött össze ők sajnálták de ott egy kritériumnak nem feleltem meg amiről a munkaügyibe elfelejtettek szólni. Utána kerestem állásokat találtam is egy párat ahova elküldtem önéletrajzaimat legtöbbet emailbe kellett de ami közelbe volt oda bevittem személyesen volt egy hely ahol nem kértek önéletrajzot csak ki kellett tölteni egy jelentkezési lapot, ott egyből be is hívtak interjúra mert folyamatos felvétel volt ott elég jól elbeszélgettünk sajnos nem igazán állásinterjúra való megjelenésem volt mert maszekolni készültem csak menet közbe ha már autóval megyek akkor gyorsan beszaladok kitölteni gondoltam úgy sem azonnal fogok választ kapni, mert előtte ritka kevés helyről kaptam vissza választ az is csak annyi volt hogy átmenetileg már nincs felvétel, és beraktak az adatbázisba.

Ahova behívtak oda melósba mentem be mondták hogy semmi gond mert volt olyan ember aki munkahelyről ment oda hozzá a másik cég ruhájába csak mert már nagyon el akart onnan menni és abból se csináltak ügyet. Arra a helyre felvettek még akkor megmondták hogy 3 nap múlva mehetek be a papírjaimmal, elintézik az orvosi vizsgálatot meg kapok oktatást hogy legyen jogosultságom a belépéshez és utána lévő héten már kezdhetek is. Szerdai napon kezdtem volna megvolt az orvosi, oktatás, minden. Szerdán reggel 8 ra kellett volna bemennem mert akkor kezdődött az oktatás az adott készülékre ahova beraktak engem dolgozni. El is mentem 8 ra akkor a nagyfőnök akit akkor láttam először vakarta a fejét hogy nem tudja mi lesz de akkor vittek neki oda 6 embert hogy tanítsák be és ők lesznek az új dolgozók és számomra egyenlőre nincs hely. És mondták hogy nem küldenek el ha már bementem így egyenlőre beraknak egy másik csarnokba ahol nincs gyártás segíteni a nagytakarításba akkor azon a héten ott voltam 4 nővel és egy másik 19 éves sráccal dolgoztam, jó volt, elvoltunk nem volt gond. Következő héten délutános lettem volna de berendeltek reggel 6 órára mert abba a műszakba kellenek kisegítők és menjek inkább oda. Bementem reggel 6 kor bemutattak annak a műszaknak, az ottani kis főnöknek aki egy tök jó fej tag volt. Akkor odavitt egy 30 éves nőhöz hogy vele fogok majd dolgozni párban először 1 órán át ne csináljak semmit csak nézzem hogy ő mit csinál és utána kezdjem el apránként begyakorolni az összeszerelést szépen nyugodtan a számítógépes automatához meg ne nyúljak ameddig nem lesz róla oktatásom. Nem volt nagy munka de aznap reggel 9 kor rendkívüli szünet mindenki mindent eldob, félbehagy jelenés a tárgyalóba 10 percen belül. Bementünk és nagy szomorúan a nagyfőnök az igazgató közölte hogy semmi se jó semmi sem kerek, lemondtak 3 nagy megrendelést mert elég sok hibát találtak az auditon ami azelőtt volt mielőtt odamentem és amit eddig csináltak terméket többet nem csinálhatják így az elkészült termékeket amiket 10 napon belül gyártottak már arra sem tartanak igényt és nem is fizetik ki stb... illetve az alapanyagot visszakérik de a kész terméket már nem. Ez gyakorlatilag annyit jelentett hogy 3 féle terméknek aznap abban az órában leállt a gyártása így mi is befejeztük a gyártást a hölggyel, a gépet kitakarítottuk, rendet tettünk magunk után 11 órakor lementünk a közös étkezőbe megkajálni, és mondták hogy ne siessünk mert nincs munka így ráérünk 1 órát is enni. Megkajáltunk nyugodtan picit beszélgettem a többiekkel akik mondták hogy ilyen még sosem volt hogy ekkora megrendelést elbukjanak és mondták hogy sok embert csak emiatt vettek fel évekkel ezelőtt és ha kiderül hogy más munkát nem tudnak adni akkor műszakonként 6 embertől válnak meg mert azok a gépek ahova az emberek kellenek lefog állni máshova meg nem kell annyi ember.


Természetesen másnap közölték velem hogy 2 napot dolgozhatok a takarításba és a pakolásba részt vehetek de mivel nem tudnak munkát adni mivel új vagyok és elsősorban azoknak a kollégáknak akarnak valamit találni akik már 2 évnél régebb óta ott vannak és ezzel mondták hogy adjak le mindent amit kaptam és már 2 nap múlva nem kell mennem. Persze kifizették azonnal a béremet és oda adták a papírjaimat, de december 14 ig semmit nem találtam.


December 14-én hívott egyik ismerősöm hogy a kollégája hirtelen leszámolt mert kapott egy nagy lehetőséget és sürgősen kell valaki a helyére. Akkor még aznap hívott haver főnöke hogy másnap menjek be a külső telephelyre az irodába és vigyem a papírjaimat meg minden. Vittem is fel is vett, picit beszélgettünk is. Akkor mondta hogy munka már nincs jóformán mert kezdenek leállni és már csak kifuttatják a maradékot és folyamatosan áll le minden így mondta hogy maradjunk abban hogy január 4-én 10 órára megyek be elintézni a dolgokat és ha midnen igaz 5-én vagy 6-án már kezdek is.


Mivel protekció alapon jutottam be egy olyan helyre ahova nehéz bekerülni, de aki ott van az maximum vagy magától megy el mert kirúgni is csak akkor rúgnak ki valaki ha nagyon muszáj.

2015. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

1-es te nem vagy munkanélküli. Munkanélküli az akinek nincs munkája, de mindent megtesz, hogy legyen, mint pl a #2 válaszoló.

#1 te viszont szimplán csak nem akarsz dolgozni.

2015. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Én már teljesen beletörődtem. Egy ideig aktívan kerestem munkát és volt amikor találtam is, de a legtöbb hely olyan volt,hogy megalázóan kevés fizetést kaptam és bizony nagyon sokszor megalázó bánásmódban is részesítettek. Legutóbb anyagilag is meg akartak károsítani, mert olyan feladatot akartak rám bízni, amivel a vállalat számára egyértelműen vagyoni kárt okoztam volna ami nyilván ha kiderül nekem kellett volna megtéríteni. Ezzel kapcsolatban rendőrségi feljelentést is tettem, aminek nem tudom mi lett az eredménye. Egy másik helyen rendkívüli megaláztatásokban és szexuális zaklatásban volt részem. Habár férfi vagyok, felettem álló nők arra akartak rákényszeríteni, hogy szexuálisan elégítsem ki őket, különben ha nem teszem meg búcsút mondhatok az állásomnak. Nem tettem meg, mert nem volt hozzá gusztusom, megtalálták a megfelelő indokot és el lettem bocsájtva. Ezen kívül olyan mocskosan és alpárian beszéltek velem, hogy azt itt inkább nem szeretném elmesélni. Minden voltam én, patkány is meg féreg is azért, mert munkát szerettem volna vállalni. És én elvileg egy árja, fehérbőrű magyar állampolgár vagyok a tiszta nemzeti fajból. Ebben az esetben is megtettem a rendőrségi feljelentést, de elutasítottak azzal, hogy mivel nem ért sem fizikai bántalmazás sem anyagi kár, ezért ezzel az üggyel nem tudnak mit kezdeni. Ez nem helytálló, mert tudtommal lelki bántalmazás esetén is lehetséges feljelentést tenni. Ami biztos: Magyarországon soha többet meg sem fogok próbálni munkát vállalni vagy ha mégis, akkor a legkisebb bármiféle zaklatás és megaláztatás esetén is azonnal a rendőrségre vagy a bíróságra megyek. Egyelőre abból áll egy napom, hogy megpróbálom összeszedni magam. Minden nap megpróbálok legalább egy kicsit tenni annak érdekében, hogy a helyzetem javuljon valamennyire. Olyan lehetőségeket keresek, amelyek által az internet segítségével lenne lehetőségem tisztességes úton jövedelmet szerezni. Közben árulom a lakásomat, de ebben a tekintetben is bűncselekmények áldozatául estem, nem csak az ingatlanmaffia, hanem a magyar állam részéről is, ami együttműködik ezekkel a bűnszervezetekkel. Különböző bűncselekmények által annyi adósságot akarnak rám terhelni, hogy a végén lefoglalhassák a lakóingatlanomat. Ha azt mondom, hogy maffiaállamban élünk és Magyarországnak jelenleg bűnözői kormánya van, akkor még nagyon enyhén fogalmaztam azzal kapcsolatban ami ebben az országban zajlik jelenleg. Folyamatosan készülök arra a pillanatra amikor majd ki fognak dobni az otthonomból. Már most is van egy összecsomagolt útipoggyászom és valamennyi félretett készpénzem amit pár napja átváltottam valutába. A körülményeim nagyon rosszak, kikapcsolták nálam a villanyt és a fűtést is, a telefonomat 4 db ceruzaelemrő szoktam feltölteni, elemlámpával világítok. Valamennyi pénzem még van, de már nagyon rohamosan fogy, körülbelül tavaszig lesz elegendő élelemre és palackos gázra, amivel az ételt és a fürdővizet melegítem. Tavaszig még próbálkozok az ingatlaneladással, de ha addig sem sikerül, akkor fogom a kis pénzemet meg a néhány ruhámat ami van és elmegyek ebből az aljas, mocskos országból, ahol már csak a bűnözőknek van bármi esélyük is a boldogulásra. Ja és még valami: egyáltalán nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nem használok kábítószert. Soha nem volt semmiféle káros szenvedélyem és ezután sem lesz. Prostituáltakkal sem űzérkedem, eddigi életem során két barátnőm volt, mindkettőt szerettem, de ők mindketten inkább a pénzt szerették, meg azt akinek sok van belőle. Azonkívül nem nézek tévét 15 éves korom óta, mert olvasni szeretek. Hogy hová megyek még nem tudom, de hajlok rá, hogy Franciaország felé indúljak. Esetleg Olaszország jöhet még számításba, de nem valószínű

Ami biztos, tavasszal mindenképpen elmegyek ebből az országból és ahol csak tehetem le fogom tagadni, hogy magyar vagyok vagy voltam valaha is, mert szívből gyűlölöm ezt az országot és azoknak az emberekneknek a nagy részét aki itt élnek. Ennél rosszabb sehol sem lehet, ezt nekem ne mondja senki sem, mert nem hiszem el. (Ennél még Romániában is jelentősen tisztességesebbek az emberek.) Még akkor sem, ha bevándorlóként bárhol is csak a képzettségemnél jóval alacsonyabbrendű munkát kapok. De legalább nem fognak akarni elpusztítani mint jelenleg a saját hazámban állami jóváhagyással.

2015. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tengek lengek itthnsemmi különöset
2015. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Délig alszom kajalok mozizok vagy uszodaba megyek vagy valami pancser palival meghivatom magam kajalni csokizni teazoba moziba
2015. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 neked üldözési mániád van...

Szerintem nagyon jó Magyarországon élni!!

2016. jan. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Nincs üldözés mániám. Ha gondolod gyere át hozzám és megmutatom számodra a birtokomban lévő bizonyítékokat, jegyzőkönyveket és más dokumentumokat, amelyek alátámasztják mindazokat az állításokat, amelyeket itt megfogalmaztam. És megmutatom azt a papírt is szívesen, amelyek értelmében még munkát sem vállalhatok, mert amit keresnék azt is elvennék tőlem, hogy mihamarabb éhenpusztuljak. Ennél még sokkal rosszabb is a helyzet, csak egyrészről nem akartam, hogy azt gondolják rólam amit írtál, másrészről pedig nem akartam sajnáltatni magam mert sajnálatra nincs szükségem, inkább készpénzre lenne amit nem tudnak elvenni. Én szerettem a hazámat, de mostmár nem szeretem; itt képzeltem el a jövőmet, de egyelőre nem hagytak más lehetőséget számomra mint elmenekülni innen vagy kapával és kaszával felvonulni a rendőrsorfal előtt. Útóbbit meg nem szeretném, mert egyrészről a rendőrök is emberek, mindamellett eddig már számos esetben bebizonyították, hogy közülük is sokan nem értenek egyet azzal ami jelenleg Magyarországon történik. Nem akarok nekiesni olyanoknak ostoba futballhuligánok módjára, akik lehet, hogy egyetértenek azzal az állásponttal amelyet én is képviselek. Azonban te nyilvánvalóan azoknak a bűnözőknek az érdekeit képviseled, akik a kultúrált, európai gondolkodású magyar emberek életére törnek. Ha lessz időm és energiám akkor majd később bővebben kifejtem. Most megyek tűzifát aprítani, mert nem teszem meg neked azt a szívességet, hogy megfagyjak. Evezek az árral szemben is, akkor sem adom fel, akkor sem fogtok elpusztítan! És megfőzöm a nyavalyás kis levesemet a gázrezsómon, ha addig élek is! És ugyanezt kívánom mindenkinek, aki hozzám hasonló helyzetben van, hogy senki ne hagyja el magát és küzdjetek mindaddig, ameddig egyetlen csepp vér csordogál az ereitekben. Ez a mi hazánk is és ne hagyjuk, hogy bűnözők, kiskirályok elvegyék tőlünk! És ne hagyjuk, hogy rabszolgáikká tegyenek bennünket!!! Ha pedig menni kell, inkább menjetek, ennél ami itt van akármi akárhol csak jobb lehet. Nem szeretem a háborút, humanista és pacifista vagyok, de azt gondolom Magyarország alaposan megérett egy szabadságharcra és polgárháborúra. És ha fegyvert adnak a kezembe ott leszek és szívesen belövöm a parlament mindahány ablakát. Fegyvert viszont itthon nem gyűjtögetek, ezért felesleges hozzám kiszállni mert nem vagyok sem terrorista, sem bűnözők. És nem is leszek soha egyik sem. Legfeljebb spárgám van és összecsukható kisfűrészem, ami arra kell, hogy Ausztriában vagy máshol ahová el kell majd menekülnöm tudjak majd mivel csöveskunyhót eszkábálni magamnak.
2016. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de azt

gondolom Magyarország alaposan megérett

egy szabadságharcra és polgárháborúra."


Neked tényleg elgurult a gyógyszer. Nem, hogy örülnél, hogy egy békés, boldog, fejlett országban élhetsz. Te komolyan szíriai állapotokat szeretnél szeretett országunkban??? Normális vagy?

2016. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz békés, boldog és fejlett ország alatt?

Azt, hogy az emberek megfélemlítettségben élnek a hazug közmédiából sugárzott és a manipulatív óríásplakátokon terjeszttett fasiszta, diktatórikus kormánypropaganda miatt? Azt, hogy a tinédzserek nyolcvan százaléka súlyosan depressziós és öngyilkossági hajlamai vannak a rossz családi körülmények és a közoktatásban tapasztalatok embertelen bánásmód miatt? Azt, hogy az időseknek az állam elrabolta a megtakarított nyugdíját; azt, hogy jelenleg Magyarországról nagyobb az elvándorlók száma mint azoké, akik ide bevándorolni óhajtanak? Esetleg azt, hogy a fiatal felnőttek többségét rabszolgaként, megalázó körülmények között, éhbérért és ingyen túlórákkal gyárakban dolgoztatják, amikor Németországban, Angliában és Franciaország az ilyen összeszerelő munkákat már réges–régen teljesen önműködő robotok végzik? Ilyesmikre gondoltál? Ha ezt jelenti számodra a fejlett, boldog jóléti állam, akkor jelentősen el vagy tévedve. Miért nem költözöl el inkább Te ebből az országból mondjuk feketeafrikába, ahol kedvedre idomíthatnád a rabszolgáidat? Na, pontosan ilyen emberekre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy magyar emberek akarnak itt magyar embereket rabszolgaságba kényszeríteni. Ezeknek találták ki a lámpavasat, ahová fel lehet lógatni az ilyeneket, volt már erre példa Magyarországon. Miért, ha Magyarországon a nép felemelné a hangját ugyanaz történne mint Szíriában? Orbán Viktor és jómagad a töbegbe lövetnének ahol ártatlan nők és gyerekek is vannak? Tömegmészárlásokat rendeznétek? Ezt jelenti számodra a boldog és békés ország fogalma? Ha igen, akkor szerintem csengess be valamelyik fegyházba, hogy szeretnéd elfoglalni a zárkádat.

2016. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!