Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek! Nektek hogy...

Munkanélküliek! Nektek hogy telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
21éves vagyok 1 hónapja nincs munkám mert az előző helyemen felmondtam..az első 2 hét jó volt itthon,volt időm végre normálisan pihenni,de kezdek becsavarodni.. eladói szakmám van,de a diákmunkás éveim,és a mostani melóhelyem után rájöttem hogy nem az én világom..kis hobbi-ruha boltokba szivesen mennék de mindenhol tapasztalatot kérnek...tovább szeretnék tanulni estin,de ahhoz olyan munkahely is kellene. szivesen mennék most valami adminisztrációs jellegű munkahelyre,de akárhova küldöm,nem hivtak vissza. max kamucégek. párommal élek albérletben,szerencsére volt eszünk félretenni,ő jól keres éhen még nem halunk,de én már szivesen mennék dolgozni..ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot? menjek gyárba esetleg?
2016. jún. 16. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is akartam 'adminisztrációs' munkakörben elhelyezkedni, hogy majd milyen frankó lesz egy vállalatnál ülni és iratokat tologatni... Stressz mentes munkakört akartam, ahol nem kell sokat beszélnem emberekkel.

Ilyen nincs. Ezért feladtam ezt a fenébe és amíg otthon voltam egyfolytában tanultam. Én informatikai sulit végeztem és így minden dolgott elkezdtem tanulni ami érdekelt. Otthon, online. Volt amit ingyenese, volt amit pénzért - nem sokba kerültek.

Fotográfia, photoshop, grafika, cms rendszerek, frontend, design, arculat tervezés, stb... Valamint programnyelveket tanultam egész nap. Közben meg kerestem munkát ezerrel, mert nekem is végesek voltak a tartalékaim.

Most sikerült elhelyezkedni, de innen tovább szeretnék állni, amilyen hamar csak lehet, mert nem fizetnek meg eléggé a tudásomhoz képest. Vagy elhúzok vállalkozónak.


Azt tanácsolom, hogy amíg otthon vagy, addig tanulj online valamit ami érdekel. Nem csak informatikával kapcsolatos dolgok vannak fent. Keresgélj és használd ki az idődet.

2016. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állást keresek - kb. eddig semmi -, filmeket nézek angolul, fordítok hobbiból.

Írok, olvasok, és főzök.

2016. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
örülök mint majom a farkának. Semmi problémám nem lenne az életben, ha nem kellene dolgoznom járni! Még a pénzhiány se az, mert hobbimból bejön annyi amire épp szükségem van.
2016. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én diplomásként mentem el gyárba operátornak, mert megszűnt a munkahelyem és más lehetőség nem volt hirtelen. Miután beadtam a jelentkezésem, másnap hívtak is, felvettek 3 műszakba, pár hétig dolgoztam operátorként, szóltam ott a feletteseknek, HR-eseknek, milyen végzettségem van, az első üresedő helynél ki is emeltek... azóta ott dolgozok, több, mint öt éve és a fizetésem annyit emelkedett azóta, mint a másik munkahelyemen kerestem (közszféra)... szóval nem bántam meg, viszont sokkal nagyobb fegyelmet és teljesítményt követelnek kevésbé rugalmas munkarenddel, de cserébe anyagilag megbecsülik a munkát.
2016. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezért nem váltottam addig, amíg nem volt meg a másik munkahely. Amikor visszahívtak a mostani munkahelyemről, akkor kezdtem el a felmondási időmet tölteni az előző helyen. Szerencsére az új munkahelyemen is előre szóltam, hogyha rám esik a választás, ezzel számoljanak és szerencsére rugalmasak voltak.

A két munkahelyem között volt 1,5 hét szünet, akkor kipihentem magam, rákészültem a dolgokra és így kezdtem.

2016. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!