Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mondjam meg a barátomnak,...

Hogy mondjam meg a barátomnak, hogy ez a viselkedése nagyon idegesít és szeretném, ha befejezné?

Figyelt kérdés
Minden dolgozat előtt azt mondogatja, hogy rossz lesz, meg kérdezget, hogy ugye össze tudunk-e szedni egy kettest aztán meg négyeseket, ötösöket kap. Már borzalmasan idegesít.Ha meg rosszabb jegyet kapok és el vagyok keseredve, akkor mondogatja, hogy jól van már, jó az, de amikor ő kap rosszabbat akkor meg mondogatja, hogy nem volt korrekt a számonkérés, el volt döntve, hogy ki hanyast kapjon meg hogy az ő tanára szigorú és azért nem adott neki 5-öst. Hogy mondjam meg neki, hogy fejezze be,mert már marhára idegesít? Próbáltam már mondani neki, de nem ért a szép szóból. Ha meg egy az egyben megmondom neki, megsértődik és még neki áll feljebb. (Kidobni emiatt nem fogom,úgyhogy az olyan válaszoktól, hogy repüljön, légyszives kíméljetek.)

2017. jan. 17. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mégis mit vársz? Szerinted van egy olyan kapcsolatnak alapja, amiben egy ilyen alap dolgot nem tudtok megbeszélni?

Elvileg emberek vagytok, értenie kéne a szép szóból, főleg ha elmondod, hogy ez téged tényleg zavar.


Felkéne nőni a párkapcsolathoz, ha meg nem megy, jobb külön, mint valakivel, aki idegesít, csak mert legyen valaki...

2017. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem azért vagyok vele, hogy legyen valakim, hanem mert szeretem. És ez másokat is idegesít, de senki nem tud vele beszélni róla. Ezért kérdeztem hogy hogy lehetne kulturáltan megmondani neki, hogy fejezze be.
2017. jan. 17. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Látom nem jött át a lényeg.

Nem a szerelemről van szó, az hamar fellángol, és sokszor még hamarabb átmegy parázs üzemmódba.

Egy kapcsolat arról szól, hogy-hogyan tudjuk elfogadni a másikat, hogyan tudunk alkalmazkodni a másikhoz. Mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, azonban ha visszajelzést kap róluk, és mégsem változtat rajta, az azt jelenti, hogy nem akar változtatni!!


Kultúráltan megmondani? :D Mégis milyen kapcsolat ez, hogy nem tudtok egymással önfeledten kommunikálni?

Egy átlagos kapcsolatban, ami jól működik ez fel sem merül, hogy-hogyan is kéne közölnöm a másikkal, hogy x dolog zavar, és változtasson rajta legalább a jelenlétemben.

Azonban ha egy kérés megfogalmazása sem megy, ott már megint bajok vannak.

"Figyelj, nagyon zavar, hogy minden dolgozat előtt rinyálsz, sajnáltatod magad, majd utána négyest és ötöst kapsz. Az is zavar, hogy amikor rosszabb jegyet kapsz, akkor mindig kifogásokat keresel. Kérlek változtass rajta, mert "már borzalmasan idegesít". Nem akarlak ezzel megbántani, de ez a helyzet."


Amennyiben megsértődik tökéletesen ábrázolja azt, hogy kivel is van dolgod. S mi lesz ha megsértődik? Majd megbékül, ha mégis ez már neki szakítási indok, csak jól jártál. Inkább szenvednél mindig?


Ezért mondom, hogy felkéne nőni egy kapcsolathoz...

2017. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A baràtod önbizalomhiányos és pànikbetegség határán van. Legalábbis én azt gondolom, mert a viselkedése egyezik az enyémmel. A vizsga előtti hozzáâllásán nehéz változtatni, a vizsga utániról tudsz beszélni vele. Az elsővel talán egy pszichológus tud segíteni, de nekem nem tudott.
2017. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Ha tényleg ez a gond, akkor valahogy kezeltetni kellene, mert gondolom súlyosodhat is. Ha az iskolai dolgozatoknál ilyen, mi lesz ha majd felsőoktatásba megy és nagyobb tétje lesz a vizsgáknak?
2017. jan. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!