Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem váltanak már fel...

Miért nem váltanak már fel semelyik boltban pénzt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 08:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8: és szerinted utána a pénztárosnak nem lesz nyűg, hogy nincs váltója? és ő nem mehet csak úgy el, ő dolgozik. Egyszemélyes boltban nem is megoldható. Nagy helyeken, meg nem is engedik nekik, hogy váltsanak.

Én dolgoztam kisebb boltban. Nem váltottunk, de így volt, hogy elfogyott a váltó, aztán mentem bankba.

2017. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hm, dolgoztam kasszában, de nem is tudtam, hogy törvény ellenes váltani. Jó tudni ilyeneket.

Amúgy sem nem váltanak, mert nekik is véges számú aprójuk van. És nekik is ciki ha nem tudnak vissza adni. Dolgoztam fagyizóban, mikor a 200Ft-os fagyikat mindenki 20.000-el akarta fizetni, akkor az első pár ilyennek még tudtam vissza adni, a többinek meg már nem. De miattuk kb. már annak semi, aki mondjuk ezressel, vagy 500-al fizetett volna. Ja, és szerintem a legtöbb boltban nem kibäszás nagyon apróval fizetni. Legalábbis is mindig úgy örültünk az 5-10-20 Foritosoknak mint a megváltónak, mert tényleg sokszor nem volt már. És hidd el, munkaidőben bően ráérek az aprót számolgatni. Amúgy ez is jellemző, hogy sokan bosszúból fizetnek nagyon apróval, mert nem váltottak fel nekik. Tényleg ennyi eszük nincs az embereknek, hogy azt hiszik, a boltos gonoszságból nem adja oda nekik az összes apróját? Istenem...

2017. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ugyan nem mostanában tették fel a kérdést,de még mindig aktuális.

Mindkét oldalról tapasztaltam a problémát,de főleg pénztárosként és nem árt néhány (jog)szabállyal tisztában lenni.Az első,amit már említettek,jogszabály tiltja a pénzváltást,mivel az engedélyköteles tevékenység.Vagyis nem a boltos,a buszsofőr vagy a wc-s néni rosszindulatú,pusztán nem kockáztat egy esetleges büntetést.Ugyanakkor az is kérdés,hogy ha a boltos fel is váltja,neki ki fog váltani?Én 3 nyarat lehúztam egy kis vegyesboltban a Balaton partján,és nem volt könnyű.A műszakot teli kasszával mégis délre már kongott az aprós rekesz,hiába kértem,senkinél nem volt apró.Mindenkinek kellett,főleg parkolásra.A pofatlanság netovábbja,amikor bejönnek,hogy válts pénzt,mert parkolni akar és te közlöd (és ki is van írva),hogy nem teheted.Erre eléd vág egy doboz gyufát meg egy 20 ezrest,mondván,apróban kéri vissza.Itt jön a másik,alig ismert szabály,miszerint a fizetendő összegnél aránytalanul nagyobb címletet nem köteles a pénztáros elfogadni -(bár a konkrét arány nincs meghatározva)-,továbba azt sem szabhatja meg a vásárló,hogy a pénztáros milyen címletben adjon vissza.Arra ott a bank vagy a posta.Főleg olyan helyekrn,ahol egy alkalmazott van műszakonként,szinte lehetetlen megoldani a pénzváltást,mivel nem zárhat be,hogy útnak induljon váltogatni.

2018. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!