Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonéveseknél általános...

Huszonéveseknél általános dolog a pánik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt is, és magamon is tapasztalom, hogy noha csak 23 vagyok, úgy érzem, sok dologról lemaradtam, hogy elúszott minden, és megrémít a jövő, hogy repülnek az évek, és majd azon kapom magam, hogy 40 évesen ugyanitt tartok. Gyakorin is szoktam ilyen kérdésekkel találkozni, ismerőseim közül is aggódnak ilyenek miatt.

Megszokott dolog ez ebben a korban, és idővel elmúlik, vagy egyszerűen csak ilyenek vagyunk, és mindig ott fog motoszkálni a gondolat?


2017. jan. 19. 10:52
 1/7 popabily válasza:
mire gondolsz konkrétan? Egyébként nem általános. Előfordul persze.. de konkrétan milyen jellegű mikor jön elő stb..?
2017. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 popabily válasza:
bocsi, tovább olvastam a kérdésedet.. szóval így viszont sokaknál előjön ez, de ezt nem is pániknak nevezném, hanem inkább bizonytalanságnak. Van munkád? Kapcsolatod? esetleg hobbyd? kitűzött céljaid? Nekem ezek rengeteget segítettek bár igazából sose féltem ezektől.. ha mindig letudod magad kötni, és nem csak bambulni ki a fejedből és netezgetni meg a telefont nyomorgatni akkor szerintem nem lehet baj :)
2017. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

Igen, főleg amikor nem látod magad előtt a célt. Pl tanulsz egyetemen, de csak olyan kötelező jelleggel. Nincs igazán célod vagy körvonalazott életterved, hogy azért jársz most pénzügyre mert a kedvenc Biztosítódnál akarsz majd elhelyezkedni. És erre felé törtetsz.


Tűz ki célokat magad elé, amiket ütemez be és teljesíts. A véletlen úgyis közbe szól a jövődbe, de amíg ott a cél a szemed előtt, addig van egy biztos pont ami erőt ad.

2017. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hosszú távú célokat kell kitűzni, és minden nap tenni érte. Akkor nem ezt fogod érezni, hanem azt, hogy minden nappal egyre közelebb vagy a célodhoz.
2017. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kit érdekel??

Ettől még egy negatív dologról beszélünk, ami nem lesz jó, csak mert "általános".


Nem az.

2017. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre, hogy akinek jók a lehetőségei vagy jól használja ki őket, annak nincs ilyen gondja. Akinek ezek nem adottak, annak van.

Pl. a volt osztályomból a többség nem érzi ezt. Tanulás terén jól terelgették őket, ezért olyat tanulnak, amit valóban akarnak és amiből jól fognak élni. Ehhez minden eszközt biztosítanak nekik és segítik őket. Kikapcsolódás terén simán mehetnek nyáron pár fesztiválra, fizetik nekik a hétvégi sörözéseket. Boldogok, semmiről sem maradnak le. Ha úgy döntenek, hogy mást tanulnak vagy csinálnak, támogatják őket.

A másik véglet, akinek ezek nem adottak. Rossz családi helyzet, rossz anyagi helyzet. Nincs támogatás, de van nyomás.

2017. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbld meg kicsit jobban élvezni az életet, találj egy hobbit, sportot. Én két helyen tanulok, albérletben vagyok, szoktam néha aggódni, hogy mi lesz ha. De ha túlságosan rápörögsz, felemészt.

Tanulj, fejlődj, sportolj, és máris előrébb vagy, mitha csak azon sírnál, hogy mi lesz 40 év múlva. Akkor tébyleg nem fogsz előre jutni, a sirámra fordított energiáidat fordítsd arra, hogy tűzz ki célokat. Kicseket-nagyokat.

2017. jan. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!