Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában sokat gondolkodok...

Mostanában sokat gondolkodok rajta, hogy mi van velem? Szerintetek megőrültem?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatalnak tatom magam hozzá, de mostanában elég sokat gondolkozom rajta, hogy mi van, ha megőrültem. Ha egyedül vagyok itthon, egy idő után, ha valami idegesít "beszélek pár szót" magamban, és ha bármikor egyedül vagyok, a "belső" képzeletbeli világomon gondolkozom, elképzelem, hogy éppen akkor is társaságban vagyok, nem egyedül, minden úgy alakul, ahogy én szeretném. Az is sokat megfordult a fejemben, hogy öngyilkos lennék, de hogy miért, azt nem nagyon tudom leírni, ahhoz ismerni kéne az egész életemet. Csak hát sose mertem megtenni, és egy ideig ezért is utáltam magam, hogy ennyire gyáva vagyok. Utálom magam, azt aki vagyok, néha úgy érzem, hogy nincs is igazán személyiségem, amikor meg úgy érzem, hogy van, akkor utálom azt is. Mi lehet velem?

2017. jan. 22. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túl jelentéktelennek érzed magad, ezért szeretnéd elhitetni magaddal, hogy megőrültél, hogy legalább ennyi "érdekes" legyen benned.
2017. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hehe..a pár évvel ezelőtti önmagamra ismertem rá ebben a kérdésben. Keress gyorsan orvosi segítséget, mert nálam az elhanyagolás több személyiséghez vezetett, ami hidd el nem móka.
2017. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az otthoni vergődés helyett miért nem vállalz diákmunkát, rögtón túl fáradt lennél divat-elmebetegnek lenni.
2017. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

14 vagyok, a diákmunkát nyárra terveztem

Gondolkodtam a pszichológuson, és az is eszembe jutott, hogy mi van, ha több személyiségem van.

A barátaim azt mondták, hogy biztos hogy nincs, mert akkor nem emlékeznék bizonyos dolgokra, viselkedési zavarok stb..

De nem vagyok biztos benne, hogy ők jobban tudják egy orvosnál

2017. jan. 22. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Ezen a betegségen az orvosok is vitatkoznak, hogy valódi-e. Ami biztos, hogy menj el egy orvoshoz, mert hidd el nem játék a beszámíthatatlanságig elfajulni hagyni.

Ne híreszteld, maximum közeli barátoknak mondd el.

Egy olyan személyiségem sincs, akinél 100%-os emlékezetvesztés állna fent, valamire, akár egy képre vagy hangra mindig emlékszem "visszatérés" után, szóval ez az elmélet itt is megbukott...de persze ezek az emlékek mindig egyre csekélyebbek, és biztos vagyok benne, hogy ha nem kezeltetem valahogy, akkor teljes személyiséggé fejlődnek ki, akik tőlem teljesen független életet élnek.

2017. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nincs két személyiséged, csak egy unatkozó kisgyerek vagy. Én ismerek skizofrént embert, tudom milyen.
2017. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Skizofrénia - ha jól tudom - felnőttkorban kezdődik, szóval ettől ne félj. Még a borderline személyiségzavarral szokták keverni, de ha utánanézel a tüneteinek, el tudod dönteni, hogy igaz-e rád vagy sem.


Ajánlanám a szakembert, ne rontsd el a legszebb fiatal éveid bizonytalankodással.

2017. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lol. Az utcán is beszélhetsz magadban még akkor sem néznének bolondnak, így magadat felesleges őrültnem titulálnod :D
2017. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A skizofréniának köze nincs a disszociatív személyiségzavarhoz, ne éljetek már tévhitekben... -.- A skizofrénia a paranoia egy eltorzult, magasabb szintre lépett fajtája.
2017. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat most kicsit megnyugodtam, meg amugy is tul fiatalnak tartom magam ezekhez, de remelem hogy kesobb okom se lesz ilyenre gondolni. Koszonom a valaszokat:)
2017. jan. 22. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!