Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ezt érzem, az normális?

Ha ezt érzem, az normális?

Figyelt kérdés
Mostanában észrevettem azt, hogy például meglátok egy hajléktalant az utcán, és sajnálom, de igazából nem őt sajnálom, hanem magam, hogy mi lenne ha én lennék ilyen helyzetben. Ez önzőség, vagy teljesen normális? (Félreértések elkerülése végett nem nézem le a hajléktalanokat, nem erről van szó)
2017. jan. 23. 16:02
 1/3 anonim válasza:
Empátiának hívják :D
2017. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én lenzézem őket, undorodom tőlük? És?


Van saját családom, saját problémáim, nem akarom az ő nyűgjüket is a nyakamba venni. És olyan álszent, képmutató sem vagyok, akik majd nemsokára megpróbálják itt nekem osztani a nemlétező eszüket.

2017. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Normális. Valójában annak lehetőségét látod mások nyomorában, hogy veled is megtörténik. Ez egy egészséges félelem. Sokkal egészségesebb, mint nagyképűen a világba büfögni, hogy épp milyen jól megy, és ezért szarni másra. Aztán meg koppanni, ha fordul a kocka.

A hajléktalan viszont nem sokra megy a sajnálattal, mint ahogy te sem mennél vele semmire. Nem kell tenni velük a jót, meg jópofizni, ezzel még nem váltod meg a jegyet a jósors előtt. De ha már sajnálod, sajnáld hasznosan.

2017. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!