Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A veronai busz balesetet mi...

A veronai busz balesetet mi értelme van összehasonlítgatni más "hétköznapi" balesetekkel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok milliomodik kérdés, akit ez zavar, mehet tovább.

Személy szerint megértem ha valaki unja,hogy a csapból is ez folyik, de engem speciel érdekelnek a részletek, és azt gondolom,hogy sokan vagyunk így ezzel.


Ugyanakkor nagyon nem fair dolog összehasonlítani közúti balesetekkel, vagy a megfagyott kisfiú történetével.

Engem nagyon megérintett ez a baleset, ez teljesen más mint mikor 1-1 ember veszíti életét.

Itt rengeteg család élete megváltozott, és ez egy olyan eset amire nem lehetett felkészülni, tapasztalt sofőrök, állítólag műszakilag jó állapotú busz, ki gondolt volna erre?Ki ne engedte volna el a gyerekét?

A megfagyott kisfiú esete annyira más, én tennék az ellen,hogy ne fagyjon meg a gyerekem a lakásban, de ez a baleset ellen ki tehetett volna bármit is?

Az,hogy közúti balesetekben is meghalnak emberek/gyerekek megint csak más, nyilván az ellen sem lehetne tenni, de talán itt az áldozatok életkorán, és számán van a hangsúly, számomra ez az ami döbbenetes, és igazán fájó.

Itt a rokonokkal,osztálytársakkal,barátokkal, és persze a szülőkkel együtt hány ember sérült lelkileg?Nem olyan mint mikor 1 balesetben 1 gyerek meghal.


Sokan jönnek azzal,hogy túlreagálás amit egyesek csinálnak, és ebben van is valami, de ugyanakkor az erősen megfogalmazott kritikákról nekem meg az a véleményem,hogy néhányan "kiálltak" a sorból, és kitaláltak érveket, hogy na engem aztán nem izgat ez az egész, én vagyok a kérges szívű vagány, aki még okos is mert micsoda logika mentén álltam ki a sorból, talán még egyedi is vagyok a véleményemmel, én nem sodródok a tömeggel.


(Nem kell megsértődni, mert mint írtam, megértem ha valakit kevésbé érintett meg ez az eset, hisz magamat mondva, engem a terrortámadások nem érintettek meg annyira, de ez mégiscsak magyarokkal történt, és nem utolsó sorban főként fiatal gyerekekkel, és megtörténhetett volna akárkivel, veled,velem, a szeretteinkkel -míg ami Franciaországban történt annak demográfiai okai is voltak, úgymond lehetett rá számítani is)


2017. jan. 25. 15:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
Melyik a rosszabb? Meghal 16 ember egy buszbalesetben vagy meghal 16 ember 16 különböző balesetben?
2017. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
96%
16 meghaltak, szörnyű lehet a hozzátartozóknak de nap mint nap meghalnak jóval többen. Pl egy házaspár a kisbabájukkal kocsikázik szabályosan, beléjük megy egy kocsi, mindenki meghal. Szerinted ez nem tragédia? Ez ugyanakkora tragédia az ő hozzátartozóiknak mint a veronai balesetben elszenvedők.. Max benne lesz a hírekben, kap 3 percet és annyi. Voltak, nincsenek.. most meg már szombat óta ez folyik a csapból is.. és elméletileg ugyanolyan emberek voltak mint a házaspár és gyermekük...
2017. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Természetesen az is szomorú, ha 1-3-5 ember hal meg, de akkor mégis mit lát benne a média, és "egy ország"?Miért érint meg annyi embert?

Ebből látszik,hogy valamiben mégis csak más, és egyszerűen nem lehet összehasonlítani egy mindennapos közúti balesettel.

Rengeteg közúti baleset van amivel többet foglalkozik a média, és mégsem gyászol az ország, mert MÁS.

Mintha az lenne az érv,hogy melyik a jobb házőrző?A német juhász, vagy a csivava?

Mindkettő kutya, ugatnak,harapnak, szerinted van különbség a kettő között?

Mert szerintem igen, pedig vitathatatlanul kutya mindkettő, gyakorlatilag, és elméletileg is.

2017. jan. 25. 15:59
 14/37 anonim ***** válasza:
2017. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
64%

Kerdezo: ha meghal egy szeretted ebben a buszbalesetben jobban gyaszolnad, mintha sima gepkocsibalesetben halna meg?


Ha meghal 16 ember egy helyen az ugyanolyan borzalmas mintha 12 vagy 23 ember mas helyen de ugyanugy ugyanazon a napon. Most komolyan mi a franc a fajobb a buszos sztoriban egy idegennek mintha egy kigyulladt lakasban csak 3 ember hal meg??? Es az a 3 tegyuk fel egy masfel eves harmadikrek. Oket nem kell ugyanugy sajnalni?

Annyira ertelmetlenek neha az emberi reakciok, ezert befolyasolhatok. Amibol a media szerint hisztit kell csinalni abbol az arra fogekonyak hisztit is csinalnak.


Megegyszer felteszem a kerdest mashogyan: ha a gyereked halalra gazolna a zebran egy reszeg, kevesbe rendulnel meg, mintha a buszon ult volna? Es ha azt mondana Neked a halalra gazolas utan egy idegen, hogy oooo nem ertem mit vagy ugy oda nem a veronai buszon ult, mire gondolnal?

2017. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
44%

Kozlekedesi baleset, csak sajnos tobb halottal :( Sokkal inkabb hetkoznapi mint amiket neha a Hirekben hallani.


Es kerdezo szerinted ez azert szomorubb es gyaszolnivalobb mert TOBB embert erint? Ha mar ennyire darabra megyunk mintha kg husrol beszelnenk akkor a 16 keves! Sokkal tobb halaleset is tortentmar nagyobb kozuti balesetekben.


Media. Felfujtak, ennyi.

2017. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

15-ös


Eleve azért nem jó a példád, mert személyes dolgokra építed az egészt.

Itt viszont pont arról van szó,hogy idegen embereknek miért fáj, és miért nem.

Mi élhet át az akit elütnek a zebrán, és meghal?

Mit élhet át az a sofőr aki elég egy tök idegen ember kilépett, ő meg elgázolta?


Vagy mit élhet át az aki a roncsok közé szorulva kap füstmérgezést, majd ég porig a teste?

Vagy aki látja a társait,osztálytársait eszméletlenül,a roncsok közé szorulva egy lángoló buszon?

Azokat, akikkel az elmúlt napokban síelt, akik közül sokat több hónapja ismer, akikkel még tegnap beszélgetett.


Ez egyáltalán nem a média befolyása, a Rezesová üggyel is rengeteget foglalkoztak, és foglalkoznak most is, mégsem gyászol egy ország.

Ebből látszik,hogy bukott érv, az,hogy a média befolyásolja az embereket, mivel mégiscsak szelektáljuk a híreket, míg a befolyásnak pont az a lényege,hogy az ember nem gondolkozik,nem szelektál, csak megeszi amit kap.

2017. jan. 25. 16:32
 18/37 A kérdező kommentje:

*Mit élhet át az a sofőr aki ELÜT egy tök idegen emberT AKI kilépett ELÉ, ő meg elgázolta?


(nem tudom,hogy jött össze ez a mondat)

2017. jan. 25. 16:33
 19/37 anonim ***** válasza:
60%

Mit elhet at aki 12 evesen nemi eroszakba hal bele?

Mit elhet aki fustmergezest kap 3 evesen egy lakasban egve?

Mit elhet at aki megfullad mert tarloba esik?


Ja nem erdekes mert nincs mellette masik 15 szoval egy idegennek kevesbe borzaszto hir nem eleg szaftos.

Fuj.

2017. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

16-at


Mint írtam: a média rengeteg dolgot felfúj, mégsem kajálják be az emberek.

Ez egy annyira más eset mint a többi, hogy e mellett nem lehet elmenni, nem lehet közlekedési balesetnek tekinteni.

Elég egyszerű az az ember, aki minden történést besorol valahová, van Holokauszt,Don-kanyari katasztrófa, meg Normandiai partraszállás.

Mindegyik a második világháborúban történt, mégis külön figyelmet fordítunk rá, nem csupán II.világháború, és kész, külön neve van.

Ez a baleset is közúton történt, meghaltak benne emberek, de több mint egy sima közúti baleset, aminek ti próbáljátok beállítani.

Nem fekete-fehér a világ.

2017. jan. 25. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!