Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A veronai busz balesetet mi...

A veronai busz balesetet mi értelme van összehasonlítgatni más "hétköznapi" balesetekkel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok milliomodik kérdés, akit ez zavar, mehet tovább.

Személy szerint megértem ha valaki unja,hogy a csapból is ez folyik, de engem speciel érdekelnek a részletek, és azt gondolom,hogy sokan vagyunk így ezzel.


Ugyanakkor nagyon nem fair dolog összehasonlítani közúti balesetekkel, vagy a megfagyott kisfiú történetével.

Engem nagyon megérintett ez a baleset, ez teljesen más mint mikor 1-1 ember veszíti életét.

Itt rengeteg család élete megváltozott, és ez egy olyan eset amire nem lehetett felkészülni, tapasztalt sofőrök, állítólag műszakilag jó állapotú busz, ki gondolt volna erre?Ki ne engedte volna el a gyerekét?

A megfagyott kisfiú esete annyira más, én tennék az ellen,hogy ne fagyjon meg a gyerekem a lakásban, de ez a baleset ellen ki tehetett volna bármit is?

Az,hogy közúti balesetekben is meghalnak emberek/gyerekek megint csak más, nyilván az ellen sem lehetne tenni, de talán itt az áldozatok életkorán, és számán van a hangsúly, számomra ez az ami döbbenetes, és igazán fájó.

Itt a rokonokkal,osztálytársakkal,barátokkal, és persze a szülőkkel együtt hány ember sérült lelkileg?Nem olyan mint mikor 1 balesetben 1 gyerek meghal.


Sokan jönnek azzal,hogy túlreagálás amit egyesek csinálnak, és ebben van is valami, de ugyanakkor az erősen megfogalmazott kritikákról nekem meg az a véleményem,hogy néhányan "kiálltak" a sorból, és kitaláltak érveket, hogy na engem aztán nem izgat ez az egész, én vagyok a kérges szívű vagány, aki még okos is mert micsoda logika mentén álltam ki a sorból, talán még egyedi is vagyok a véleményemmel, én nem sodródok a tömeggel.


(Nem kell megsértődni, mert mint írtam, megértem ha valakit kevésbé érintett meg ez az eset, hisz magamat mondva, engem a terrortámadások nem érintettek meg annyira, de ez mégiscsak magyarokkal történt, és nem utolsó sorban főként fiatal gyerekekkel, és megtörténhetett volna akárkivel, veled,velem, a szeretteinkkel -míg ami Franciaországban történt annak demográfiai okai is voltak, úgymond lehetett rá számítani is)


2017. jan. 25. 15:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
48%
Miért más? Nem más, csak mivel ezt nyomják le az ember torkán ezért érzed másnak. Ha meghal az embernek egy szerette nem is fogja olyan súlyosnak érezni, mert nem a veronai balesetben halt meg? 16 ismeretlen embert jobban gyászolnál mint a saját szerettedet?
2017. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

19-es


Bármi történik a világban, neked csak arról szól,hogy meghalt egy ember, vagy,hogy nem halt meg?

A terrortámadások is kit érdekelnek, mert ugyan úgy meghalnak emberek?

Neked addig semleges minden amíg nem a te hozzátartozóddal történik?

Unalmas ember lehetsz.

2017. jan. 25. 16:41
 23/37 anonim ***** válasza:
48%

Egyebkent nem azt irtam hogy ha nem az enyemmel tortenik nem erdekel hanem azt hogy nem a darabszam hatarozza meg hogy mennyire faj.


Ha neked unalmas hogy valaki nem cuppog napokig egy tomegbaleseten akkor ulj fel egy buszra hatha izgi napod lesz.

2017. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

21-es


Nem értem miért erőlteted ezt a személyes vonalat.

Olyan dolgokat próbáltok összehasonlítani amiknek köze nincs egymáshoz.Miként kapcsolódik ide az én családtagom?

Miként kapcsolódik ide xy közlekedési balesete, és halála?


Pont erről szól a kérdés, hogy nincs értelme hasonlítgatni.


Erre írtam,hogy nektek mindegy,hogy egy német juhász, vagy egy csivava őrzi a házatokat?Kutya-kutya.

Nekem nem mindegy, és az sem mindegy,hogy milyen baleset történik, mert KÜLÖNBSÉG van.

Ha te azt mondod,hogy neked jó a csivava is házat őrizni, akkor jó, bár biztos vagyok benne,hogy az már nem lenne jó neked sem, pedig kutya és kutya, nyilván így látod, mert baleset és balesetnek látod ezt az esetet is meg a többit is.

2017. jan. 25. 16:45
 25/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem akartam személyeskedni, ne vedd magadra. Lehet szívtelen vagyok de én ezen nem tudnék napokig kattogni, úgy hogy semmi közöm nincs az áldozatokhoz, profilképet váltogatni meg stb. Élet, élet. Tök mindegy, hogy 100 vagy 1 ember vesztí el az életét, mind tragédia a hozzátartozóknak, ismeretleneknek meg max szenzáció amin lehet csámcsogni napokig.
2017. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
34%
hahahah ha majd en is meghalok valamilyen balesetben akkor engem is legyetek szivesek 3 napig gyászolni
2017. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
48%
uhh egy kicsit gonosz voltam..elnézést nem szabad ezen röhögni sajnalom azokat akik elvesztettek embereket
2017. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem akit ennyire megérintett ez a baleset, az azért volt, mert valljuk be... Ezek az emberek, diákok, tanárok, akik a buszon ültek tulajdonképpen ugyanolyanok, mint mi. Ugyanolyan életmódjuk van, akárcsak nekünk. Ők nem a világ másik végéről származnak, nem éhező etiópiaik, nincs más kultúrájuk stb., egyszerűen ők is csak reggel 8-ra jártak dolgozni/iskolába, lehet szinte ugyanazon az útvonalon, mint mi. Itt voltak, nagyon közel hozzánk. Ugyanúgy jártak osztálykirándulásra, táborokba.. Csakúgy, mint sokan mások. És ilyenkor megfordul az ember fejében, hogy ez én is lehettem volna. Vagy akár a lányom, barátom, férjem stb. Ez megtörténhetett volna az én szeretteimmel is. Ez akár még most is megtörténhet, hisz nem hinném, hogy ezek után mellőznék az iskolák,családok, baráti társaságok a táborokat, kirándulásokat.

A "plusz borzalom" benne, hogy ráadásul visszafelé jöttek, épp haza, és szinte egyik pillanatról a másikra történt. És ezek a gyerekek, fiatalok, akik még alig kezdtek élni, ott égtek benn, egy szétroncsolódott buszban. Így érte őket utol a halál. És ez szerintem szörnyű. Akit ez nem érint, annak nem tudom miből van a szíve.

(Ne haragudj, ha félreértettem a kérdésed.)

2017. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

26-os


Nem személyeskedést írtam, hanem személyes vonalat,amivel arra gondoltam,hogy nem értem miért hozod fel,hogyha a családtagommal történne, mivel az megint annyira, de annyira más,hogy nem kapcsolódik ehhez.

Szerintem pedig mindenki érzi,és érti,hogy ez miért más, mint az xy Pista balesete, csak valamiért jobb szembemenni az árral, és a többségi véleménnyel.

A fizetésnek jó egy 20-as is a havi 150 helyett?Pénz-pénz, a mennyiség meg mindegy, mert ugye pénz pénz.(baleset-baleset)

2017. jan. 25. 17:01
 30/37 A kérdező kommentje:

"hahahah ha majd en is meghalok valamilyen balesetben akkor engem is legyetek szivesek 3 napig gyászolni"


Tehát neked az fáj,hogy miattuk gyászolnak az emberek?

Azt szeretnéd,hogy miattad is legyen gyásznap?

Hidd el,hogy a 16 áldozat közül mindegyik inkább cserélne veled, átadnák neked a "dicső gyászt" cserébe,hogy élhessenek.


Nem tudom,hogy mit kívánjak neked, élj 80 évig boldogan, vagy égjél bent egy autóbuszban sok más emberrel,hogy megemlékezzünk rád?


Személy szerinte én élni szeretnék még jó sokáig, és inkább meghalok "csendben", csak ne most, még akkor sem ha egy ország tisztelegne az emlékem előtt.


Ugyanakkor szerintem a legtöbb hozzátartozónak egy minimális segítség,hogy ennyi ember gyászolja a halottaikat,és bár a fájdalmuk mindenkiénél nagyobb, de tudják,hogy van egy "ország" akik valamelyest átérzik azt amit ők, nekem biztos jól esne.

2017. jan. 25. 17:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!