Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A veronai busz balesetet mi...

A veronai busz balesetet mi értelme van összehasonlítgatni más "hétköznapi" balesetekkel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok milliomodik kérdés, akit ez zavar, mehet tovább.

Személy szerint megértem ha valaki unja,hogy a csapból is ez folyik, de engem speciel érdekelnek a részletek, és azt gondolom,hogy sokan vagyunk így ezzel.


Ugyanakkor nagyon nem fair dolog összehasonlítani közúti balesetekkel, vagy a megfagyott kisfiú történetével.

Engem nagyon megérintett ez a baleset, ez teljesen más mint mikor 1-1 ember veszíti életét.

Itt rengeteg család élete megváltozott, és ez egy olyan eset amire nem lehetett felkészülni, tapasztalt sofőrök, állítólag műszakilag jó állapotú busz, ki gondolt volna erre?Ki ne engedte volna el a gyerekét?

A megfagyott kisfiú esete annyira más, én tennék az ellen,hogy ne fagyjon meg a gyerekem a lakásban, de ez a baleset ellen ki tehetett volna bármit is?

Az,hogy közúti balesetekben is meghalnak emberek/gyerekek megint csak más, nyilván az ellen sem lehetne tenni, de talán itt az áldozatok életkorán, és számán van a hangsúly, számomra ez az ami döbbenetes, és igazán fájó.

Itt a rokonokkal,osztálytársakkal,barátokkal, és persze a szülőkkel együtt hány ember sérült lelkileg?Nem olyan mint mikor 1 balesetben 1 gyerek meghal.


Sokan jönnek azzal,hogy túlreagálás amit egyesek csinálnak, és ebben van is valami, de ugyanakkor az erősen megfogalmazott kritikákról nekem meg az a véleményem,hogy néhányan "kiálltak" a sorból, és kitaláltak érveket, hogy na engem aztán nem izgat ez az egész, én vagyok a kérges szívű vagány, aki még okos is mert micsoda logika mentén álltam ki a sorból, talán még egyedi is vagyok a véleményemmel, én nem sodródok a tömeggel.


(Nem kell megsértődni, mert mint írtam, megértem ha valakit kevésbé érintett meg ez az eset, hisz magamat mondva, engem a terrortámadások nem érintettek meg annyira, de ez mégiscsak magyarokkal történt, és nem utolsó sorban főként fiatal gyerekekkel, és megtörténhetett volna akárkivel, veled,velem, a szeretteinkkel -míg ami Franciaországban történt annak demográfiai okai is voltak, úgymond lehetett rá számítani is)


2017. jan. 25. 15:12
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
31%

"Ezek az emberek, diákok, tanárok, akik a buszon ültek tulajdonképpen ugyanolyanok, mint mi. Ugyanolyan életmódjuk van, akárcsak nekünk. Ők nem a világ másik végéről származnak, nem éhező etiópiaik, nincs más kultúrájuk stb., egyszerűen ők is csak reggel 8-ra jártak dolgozni/iskolába, lehet szinte ugyanazon az útvonalon, mint mi. Itt voltak, nagyon közel hozzánk. Ugyanúgy jártak osztálykirándulásra, táborokba.. "


Hagyjuk már ezeket az oltári nagy fa.szságokat. Rohadtul nem ugyanolyan senki itt mint ők. Nem ugyanolyan életmódot élnek, itt sem mindenki jár osztálykirándulásra vagy táborba.

Nem, rohadtul nem ülhetett volna senki itt közülünk. Nem oda járunk, szerintem van itt olyan aki az ország másik végében él, van itt olyan aki már régen nem iskolába jár hanem dolgozik. Velük történt meg ez az eset nem pedig bárki mással. 9-10 millió ember él Magyarországon. Ennyi erővel maradj a lakásodba ha ennyire "bárkivel megtörténhetett volna" s rettentő nagy az esélye mert még a végén elüt téged egy autó a járdán.

Beszarok...xDD

2017. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

31-es


Mert máshol nem járnak,buszok, máshol nincs osztálykirándulás?Mi a garancia rá,hogy holnap nem a te ismerőseiddel,hozzátartozóiddal történik ez meg?

Az oldalról meg szerintem senkit sem ismersz, így nem tudhatod,hogy kinek milyen lehetőségei vannak.

Ezek a diákok is azt hitték,hogy velük nem történhet meg a "deutschlandsbergi" eset, mégis megtörtént.

2017. jan. 25. 17:38
 33/37 anonim ***** válasza:
64%
Te mondtad, hogy ne hasonlitgassunk családtagokat, akkor a te most mit hasonlitgatsz?:D Az úgy is más tészta. Ahogy ez a kérdés és kérdező is kezd agyzsibasztó lenni...
2017. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
37%
akik meghaltak azok meghaltak nem tudsz ezen semmit se változtatni, mindenkinek megvan a saját véleménye, nem vagyunk egyformák de téged ez zavar valamiért
2017. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

33


Nem hasonlítgatok, csupán átérzem a hozzátartozók helyzetét.

A hasonlítgatás az az,amikor azt kérdezed,hogy mi a különbség ez a baleset között, és a "mindennapos" közúti baleset között.(óriási)

Valamint,hogy felhoztad,hogy ha a családtagom halna meg akkor is azt mondanám,hogy a veronai baleset sokkal durvább?!


Nem, a családtagom halála mindennél rosszabb, akármilyen körülmények között hal meg, az fog a legjobban fájni.De mint kívülálló, nem érzem át az xy balesetét, mert "mindennapos", míg egy ilyen buszbaleset amiben ennyi ember, főleg diákok halnak meg, az nem mindennap esik meg.Sőt, mondhatni 20 évente 1x.

2017. jan. 25. 17:53
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

# 28-as

Pontosan az én gondolataimat írtad le, nagyon egyetértek Veled!


Itt valóban igaz, hogy a média is túlhajtja a dolgot és ez nyilván az érintetteknek sem jó már. De egyrészt 2017-bena média már csak ilyen (mindenhol a világon), másrészt az is szerepet játszik benne, hogy a dolog "úgymond" nincs lezárva, rengeteg információt nem tudunk. Ha a babakocsis anyukát elüti egy autós a zebrán, az is borzasztó tragédia, de ismerjük az okokat (ittas volt a sofőr), tudjuk, kik haltak meg. Ez is bekerül a híradókba, de nem lehet róla többet mondani. A veronai baleset esetében azonban kezdettől fogva rengeteg volt a bizonytalanság, amely foglalkoztatja a médiát. Ma sem tudjuk az okokat, sem az áldozatok azonosítása nem történt meg, az kint kórházban lévők kilétét sem tudjuk, se azt, valamelyik sofőr életben van-e még. Amíg ezeka kérdések nem tisztázódnak, addig (sajnos) ez a tragédia hírértékkel fog bírni.

2017. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
47%

"Engem nagyon megérintett ez a baleset, ez teljesen más mint mikor 1-1 ember veszíti életét", "A megfagyott kisfiú esete annyira más, én tennék az ellen,hogy ne fagyjon meg a gyerekem a lakásban, de ez a baleset ellen ki tehetett volna bármit is?", "Az,hogy közúti balesetekben is meghalnak emberek/gyerekek megint csak más,...", "Nem olyan mint mikor 1 balesetben 1 gyerek meghal."


Kedves kérdező, te most direkt égeted itt magad?


"én vagyok a kérges szívű vagány, aki még okos is mert micsoda logika mentén álltam ki a sorból, talán még egyedi is vagyok a véleményemmel, én nem sodródok a tömeggel." => "engem a terrortámadások nem érintettek meg annyira, de ez mégiscsak magyarokkal történt, és nem utolsó sorban főként fiatal gyerekekkel, és megtörténhetett volna akárkivel, veled,velem, a szeretteinkkel -míg ami Franciaországban történt annak demográfiai okai is voltak, úgymond lehetett rá számítani is)"


Ez igen... ellentmondásból ötös, így kell ezt csinálni!! xd

ui.: Semmilyen tragédiát nem szabadna hétköznapinak nevezni csak azért, mert a média nem foglalkozik vele olyan sokat.. hogy miért, azt nem nehéz kitalálni remélem..

2017. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!