Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy a magyarok...

Miért van, hogy a magyarok nagy része (főleg idősebbek) nem tekinti betegségnek a lelki/mentális problémákat, a pszichológusokat meg semmirekellőnek tartják?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen skizofréniára és hasonlókra gondolok, hanem pl depresszióra, étkezési zavarokra, szorongásra, stb

Olyanok is írhatnak, akik szintén "nem hisznek a pszichológiában". Miért? Meg tudnátok indokolni?



2017. febr. 18. 18:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert nem éltek át ilyet, vagy nem tudnak róla, hogy igen. Emellett tájékozatlanok is.
2017. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a "normális" emberek nem tudják elképzelni, milyen "nem normálos"-nak lenni... és mivel a tünetei az ilyen betegségeknek ugyan az, mint egy flegma, nemtörődöm nyámnyiláé...

Én is csak azért tudom milyen "nem normálosnak lenni" mer deperszonalizációban szenvedek.

2017. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
eccerű emberek. de a másik véglet rosszabb, amikor a vígjátékok, horror és akciófilmek alapján kb a bűnözőkkel egy szintre sorolják azt akinek bármi pszichológiai problémája van
2017. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 evimeri ***** válasza:
31%
Én sem hiszek a pszichológiában, pedig nekem pánikbetegségem van, ami mentális betegség. Van akinél, depresszió, szorongás stb társul hozzá. 20 éve szedek rá gyógyszert. Eleinte jártam pszichoterápiára és mellette kaptam gyógyszert. Az állapotom még rosszabb lett. Átmentem egy másik dokihoz, de ő is csak a gyógyszert írja fel. Szerettem volna más gyógymódokat kipróbálni, de mivel nem olcsó mulatság - pl. akkupunktúra, természet gyógyász és egyéb természetes gyógymódok - nem tudom megfizetni. Így marad a gyógyszer, de alapjába véve ellensége vagyok a mesterségesen előállított gyógyszereknek.
2017. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem erősen fejlődünk ilyen téren. De gondolom legfőképp azért, mert ennek kezelése a kommunizmus alatt nem igazán létezett, vagy nem volt kiforrott.

Ráadásul a példának felhozott depresszióra a mostanában kialakult kényelmesebb élet is ráfejelt elég erősen. Régen nem volt ilyen sok, mert pl. falun fel kellett kelni 4-kor disznóknak, marhának, tyúkoknak enni adni, meg piacra menni stb. Időben kellett boltba menni, máskülönben elfogyott a termék, és így az emberekben kialakult egy olyan mozgékony életmód, hogy nem is volt nagyon jellemző ez a betegség. Most gyakorlatilag a szobádban vagy egész nap, annyira abból sincs nagy gond, viszont ez egy idő után átbillen kicsit a céltalanság felé, ami a depresszió táptalaja.

Na meg akkoriban a cégek is mások voltak. Szüleid még 10 éveket húztak le egy adott cégnél, ma meg kvázi próbaidőre veszik fel az embereket, azt megújítgatják így olyan mintha mindig pengeélen táncolnál a munkahelyeden ami meg stresszt okoz.

2017. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%

Mert regen nem volt ennyi eletkeptelen rinyagep.

Lassan mar a depresszio divatbetegseg.

A pszihologus viszont nem semmirekello, csak szepen megszedi magat a sok bekepzelt betegbol... Tehat inkabb okos.

2017. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

#6

Legalább ne hirdetnéd a teljes tudatlanságodat az emberi agy működéséről.

2017. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

annyiban igaza van a p-ben nem hívőknek h nem egzakt tudomány, lehet csűrni csavarni a diagnózist, meg bentfekvős pszichiátrián a gyógyszereken leszámítva mindenki ugyanolyan kezelést, egyik helyen heti 2 kilót fogytam mert leszrtták h olyan szocfóbiám van h izomgörcsöt kapok közös étkezésnél és nem tudok enni, a másik helyen meg éppen nyugtatóelvonáson voltam, de ugye mindenkinek kötelező a kiscsoport, elég durva sokkokat kaptam


meg a helyzettel visszaélő személyzetet nem lehet kikerülni

2017. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%
tehát kezelés csakis járóbeteg ellátásban (kivéve gyermekpszichiátriák, a gyerekekkel jól bánnak)
2017. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

A régiek még a valós, kézzel fogható betegségekkel sem mennek orvoshoz, inkább mindenféle "csodaszerekkel" próbálják otthon kúrálni magukat.


Az meg hogy nem volt ennyi rinyagép...lehet, csak mellette élvonalban voltunk az alkoholisták és öngyilkosok számában, biztos azért mert olyan boldogok voltak.


Ami gond lehet, hogy sokan igazából észre sem veszik hogy "eltérő" az állapotuk mint az átlagos, annyira beleépül az életükbe. Vagy a másik, hogy sok esetben a lelki és mentális problémáknál maga az egyén hagyj elfajulni a dolgokat és kvázi beletörődik az állapotába.


Vagy a még rosszabb, mikor a kifejezetten áthárítanak minden felelősséget a betegségükre.


Kicsit olyan, mint a "nem bírom magam rávenni a tanulásra" kérdések. Hiába vár választ a kérdező, nem lesz csodaszer, vagy csodamódszer amitől egyszer csak szorgalmas lesz. Vagy megembereli magát, vagy marad lusta.

2017. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!