Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek vidám? Mit...

Hogyan legyek vidám? Mit csináljak ha le akarnak hangolni? Mit tegyek ha szekálnak?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy mindenki tiszta energiavámpír, már én is. Otthon is, az iskolában is, barátnőm is, utcán, buszon, egyszerűen bármerre megyek mindenkinek lelki traumája van. Én értem, hogy gondjaik vannak, meg is hallgatom, kapnak tanácsot, de hónapokig ugyanazon a témán lovagolni... bezzeg engem meg nem hallgat egyikse. Otthon is a szüleim állandóan idegesítenek, tesóm is és mindenki leszívja az energiáimat. Azt kérdik, hogy miért vagyok ilyen kedvetlen. Meguntam. Elég! Innentől kezdve egy pozitív, vidám lány szeretnék lenni, alapjáraton az vagyok, csak állandóan lehangolnak. Én nem akarok ilyen lenni. Meg nem tudom de azt vettem észre, hogy mikor napokig rossz a kedvem, mintha mindenkit taszítanék, eltávolodnak tőlem. Szerintetek? De viszont most abból táplálkozok, hogy más meg rosszul érzi magát. Nem tudom. Egy biztos! Újra a régi vidám lány szeretnék lenni, nem idegbeteg ( mert otthon azt hiszik ). Sokat beszélek csúnyán is. Elég pesszimista vagyok. Jobban középiskola óta. Sokat piszkálnak is. Nem tudom mit mondjak ilyenkor magamba. Hogy biztassam magam? Mivel? És ha le akarnak hangolni? Már annyiszor elhatároztam, hogy pozitív leszek, de csak addig tart míg jó a kedvem. Hogyan legyek vidám?
2017. febr. 20. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerüld el ezeket az embereket messziről. Semmi rossz nincs abban, ha el akarják mondani a panaszaikat, mert kell valaki, aki meghallgat. De ha viszonzásul nem hallgatnak meg téged, akkor az csak tönkretesz.

Keress olyan barátokat, akikkel ez kölcsönösen működik, neked is ki kell adnod ezeket magadból. Írd ki magadból, mondd el a kamerának (nem kell posztolni sehova, de ha nem megy írásban, beszélni sokszor jobb is, mert spontánabb), vedd körül magad pozitívabb emberekkel. Jó ilyenkor, ha keresel egy olyan hobbit, ahol jó kedved lehet, lehet ez pl egy aerobic csoport, ahova mindenki frissülni jár, ott olyan emberekkel is találkozhatsz, akikkel eleve pozitív alapokon tudsz kapcsolatot teremteni. Ha legközelebb valaki bombázna a gondjaival, de tudod, hogy csak leszívja az energiád, mondd meg neki, hogy nem akarod hallani, passz. Ezek úgyse a barátaid, nem tartozol nekik semmivel. A szüleidnek, családnak meg nyugodtan elmondhatod ezt a problémát, így jobban figyelnek majd.

2017. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
"Mit csináljak ha le akarnak hangolni?" Ne legyél zongora.
2017. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amennyire csak lehet, kerülni kell azokat, akik leszívják az energiádat.

A piszkálódásokról meg annyit: vajon tényleg megéri gyökerek ostoba véleménye miatt bánkódni? :)

Egyébként szívesen barátkoznék veled. :)

2017. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha szeretnéd meghallgatlak, ha ettől jobb kedved lesz

am a sok hülyének nem szabad hagyni, hogy elvegye a jó kedved :)

nekem pl elég nehéz elrontani, elég kevés ember van aki eltudja rontani a kedvem...

úgy kell felfogni, hogy meghallgatod, adsz tanácsot, DE attól még lehet jó kedved, mert segítesz másnak a problémáját megoldani :)


23F

2017. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Negativnak lenni sokkal konnyebb, mint pozitivnak (na meg van az arany kozeput). Ahhoz probalkoznod se kell. Vezesd vissza miota vagy ilyen. Amikor vidam voltal mid volt ami most nincs? Mi valtozott? Lassacskan lettel ilyen, vagy hirtelen? Tortent veled valami? Ne azert hallgass meg masokat, vagy adj nekik tanacsot, hogy utana ok is megtegyek veled ugyan ezt. Ne vard el toluk. Ha meguktol nem csinaljal felesleges. Annak ugy nincs ertelme. Szereted a sulit ahova jarsz? Az osztalyod milyen? Vannak kozeli barataid akikkel meg tudod ezt beszelni? Azt, hogy teged nem hallgat meg senki ugy mondod, hogy te egyebkent rendszeresen kiontod a lelked az embereknek ok pedig figyelmen kivul hagyjak/felvallrol mondanak ra valamit, vagy ugy, hogy amugy nem is nagyon beszelsz a problemaidrol, csak azt gondolod senkit nem erdekelnenek?
2017. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, reggel elolvastam és egész nap jó kedvem volt ami nagy szó ^^ tényleg köszönöm mindegyikőtöknek! Bár sikerülne hosszú távra
2017. febr. 20. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!