Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítség! Hogy tudnék kezdeni...

Segítség! Hogy tudnék kezdeni valamit ezzel a hirtelen feltörő önzéssel?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szóval még eléggé a problémás korszakban, talán ez okozza... Felfigyeltem arra, hogy időnkén rámtör az önzés. Olyan dolgokkal kapcsolatban leszek önző, mint kedvenc üdítőm, egy finom csoki, az utolsó tányérnyi étel egy finom ebédből... Szóval igazából jelentéktelen dolgokon, és bárkivel szemben. Anyukámmal, a nővéremmel... Fontos emberekkel. Borzalmasan érzem magam miatta, mert olyan egy önző kis dög tudok lenni olyankor, pedig ők kedvesek velem... Őszintén nem tudom, mit tehetnék ellene. Sose voltam ilyen. Mindig is szerettem megosztani, és gyakran is tettem ezt, nem azért, mert meg kellett osztanom valamit, hanem mert minden sokkal jobb volt közösen, és jó érzés volt adni másoknak. Alaphelyzetben is ilyen vagyok, de amikor ez "beindul bennem", akkor egyszerűen nem tudok mit tenni ellene. Anya azt mondta, hogy csak a korom miatt van, és ki fogom nőni... Szeretném hinni, hogy így van (remélem meg tudtok ebben erősíteni), de addig is mit tudnék kezdeni ezzel? Tényleg nagyon rosszul érzem magam a dolog miatt.

2017. febr. 25. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy anyukád mondta, ki fogod nőni. Nekem is volt egy ilyen periódusom, azonban hamar kinőttem. Ha nem tudsz megbékélni a helyzettel, akkor magadban tedd fel ezeket a kérdéseket, és őszintén válaszolj rájuk: Biztosan kell nekem az egész tábla csoki? Soha többet nem fogok kapni ilyen csokit? Ha még fogok, akkor miért nem akarok adni másoknak is belőle? Belehalok, ha ebből vagy abból nem adok a szüleimnek/testvéremnek? Nem? Akkorhát?

És ehhez hasonlók, amiket saját magad kreálsz majd agyban. Nekem ez bevált, lehet nálad is hatásos lesz.

2017. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elég nehéz lesz először, mert olyankor valamiért sose jutnak ezek eszembe... De ha próbálkozok, előbb-utóbb csak megy majd. Remélem hamar kinövöm azért. :)

2017. febr. 26. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!