Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok felnőtt embert, és a...

Sok felnőtt embert, és a nyugdíjasokat miért ilyen könnyű megvezetni? Miért hisznek az ilyenekben?

Figyelt kérdés

A legjobb példa erre az ilyen szennyműsorok, mint a telejósda, meg az ezo tv. (természetesen tudom, hogy nem mindenki hisz ilyenekben, tisztelet a kivételnek)


Itt egy jó és egyben szomorú példa, egy facebook-os beszélgetés, melyben leírja valaki, hogy 90 ezer forint lett emiatt a telefonszámlája, de megérte, mert a jósnak igaza volt:


[link]


És a "legjobb", hogy nagyon sok ilyen 50-60 éves vagy idősebb szinte sosem megy el orvoshoz, mert a normális orvos csak meggazdagodni akar, meg csak hülye lehet szerintük, aki nem ért a szakmájához, és a normális orvosokat meg gyógyszereket nevezik kuruzslásnak. Normális kezelés helyett elmennek inkább az ilyenekhez tízezrekért levetetni a szellemet, meg hasonló baromságokat csinálni.

Miért olyan hihetőek ezek a nyilvánvaló átverések, kuruzslások, kóklerek főleg az 50-60 éves korosztály és a nyugdíjasok számára?

Egyszer átkapcsoltam a TV-t az ezo tv-re (vagy telejósdára, már nem emlékszek, melyik volt), és a sok betelefonáló közül a "legfiatalabb" is 45 éves volt. Az átlag 55 és 75 között volt.


De mégis mi készteti ezeket az embereket arra, hogy ilyen baromságokban higgyenek? Miből tájékozódnak ezek, hogy nekik hihetőbb a "Fatima tenyere előtt elégetem a nevét és minden balszerencséje elmúlik" maszlag, mint a normális orvosi vizsgálat, gyógyszeres kezeléssel? Ráadásul az emelt díjas betelefonálással (ami nem csak egyszeri, mert sokan rendszeresen telefonálgatnak ilyen adásokba) 2-szer vagy akár 3-szor több pénzt eltapsolnak, de persze panaszkodnak, hogy a 2000 forintos havi gyógyszer drága.


Miért ilyen buta sok ember? Hogyan hihetnek ilyenekben? Sok nyugdíjas miért ennyire gondolkodásképtelen?


Nem provokálni akarok, csak nem értem.


Nektek mi a véleményetek erről a jelenségről? Ti megértitek őket vagy más a véleményetek?

Nektek van ismerősötök, akik ilyen műsorokba telefonálgatnak?



2017. febr. 27. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert az átlagembernek szüksége van arra, hogy hihessen valamiben. Bármiben.

Nálunk alaposan kigyomlálták a vallási hitet pár generációból, így ezek maradtak.

Valamiben hinniük kell. Főleg 50+-os korban, ahol már érződik a vég közelsége, és nem kívánkoznak elmúlni a semmiben, inkább hisznek és reménykednek szellemesdiben, meg tudomisén milyen jósokban...


Amúgy teljesen megértem őket, szerintem tök rendben van ez az egész. Ha neki 70-90e-ért segített az érzés és a hit, és volt ennyi pénze kihajítani a csudába, akkor tegye. Mi közöm hozzá...

2017. febr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

#1-es úgy érzem jól válaszolt!

"Miért ilyen buta sok ember? Hogyan hihetnek ilyenekben? Sok nyugdíjas miért ennyire gondolkodásképtelen? " Amennyiben te is megéred azt a kort amit azok a "buta.gondolkodásképtelen" nyugdíjas akkor megkapod a kérdésedre a választ!


Miért gondolkodásképtelen, buta??? Megmagyaráznád? Nem vagyok nyugdíjas de a leírtak-kérdésed jobban vall arra , hogy ki a buta, gondolkodásképtelen...

2017. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem értem meg őket,ez butaság és unalom egyvelege semmi más.

Hinni kell valamiben ez így van,de aki ebben hisz az fiatalabb korában sem volt egy észlény.

Ott van a mamám,73 éves. A haja égnek áll ezektől a műsoroktól meg a szulejmántól és társaitól.

Az öregség nem kifogás erre.

2017. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Kukkants be időnként az ezotéria oldalra.

A jósnők, stb kérdések feltevői nem 50-60 éves és nyugdíjas korosztályból kerülnek ki.

2017. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Remènyt adni, lehet szavakkal is.
2017. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem minden nyugdíjast tudnak megvezetni. De akik rontás levételt, szerelmi kötést, szellemidézést akarnak, azok nagyon is fiatalok. Az emberi butaság határtalan. Ezt már Ráth-Vég István is megírta.
2017. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A vallástalanság szerintem nem indok, mert ismerek olyan 70 éves nénit, aki vallásos, templomba is jár rendszeresen, és mégis ilyeneket hívogat.
2017. febr. 27. 10:40
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Engem felháborít az, hogy az ilyenek vannak az első sorokban akkor, ha nyugdíjemelésért kell tüntetni. Egyik ismerősünk is ilyen. 67 éves, neki az ingyenes utazás az alanyi jogon jár, azt el ne merjék törölni, mert neki az 500 forintos oda-vissza vonatjegy is érvágás, meg különben is a nyugdíjból képtelenség megélni, de szemrebbenés nélkül eltelefonál egy hónapban 20-25ezret az ilyen szélhámosokra.


Engem nem érdekel, hogy ki mennyit költ ilyenekre, ő dolga. De ne akarjon akkor már több pénzt az adófizetőktől, mert nem mi tehetünk róla, hogy az ő "igazmondója" emelt díjas és drága.

Sokan szeretnek az ilyen misztikus baromságokban hinni, mert ez izgalmas nekik. Meg sajnos nagyon sok az olyan ál-, meg kamuhír, hogy XY az ezoteriának köszönhetően gyógyult ki a rákból, meg ezekből. Emiatt sok ilyen idős ember azt hiszi, hogy a rák ellenszere ez is lehet, és hogy az orvos biztos azért nem mondja el, azért titkolja, hogy vegye meg az illető a méregdrága gyógyszereket.

Láttam ilyen riportot, ami az USA-ban készült, és pont ezt mondta az egyik orvos. Hogy sok páciense abbahagyta a kezelést, inkább eljártak ilyen vallásos meg ezoterikus körökbe, mert ott majd meggyógyítják őket, meg majd a jó szellemek megoldják minden gondjukat, és egytől egyig mind meghalt. Pedig sokan, ha nem is rövid időn belül, de meggyógyultak volna, ha folytatták volna a kezelést.


Szomorú....

2017. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Általánosítás amit csinálsz és az nagy hiba!

Azért mert bekukkantottál egy(?) adásba, vagy elolvastál egy Index cikket, abból nem lenne szabad ilyen messzemenő következtetéseket levonnod!

Én nyugdíjas vagyok, a barátaim is nyugdíjasok és soha egyikünk sem telefonált ilyen műsorokba, de nem is nézzük, mert nem ez a szintünk.

Idézel a műsorból, nekem teljesen ismeretlen szöveget, mert én még csak be sem kukkantok ilyen szemétbe.

Rövidre fogva:

Nem korosztályhoz kellene kötnöd az amúgy jogos észrevételedet az emberek megvezethetőségéről, hanem intelligenciaszinthez!

Nagyobb valószínűséggel nézegetnek ilyeneket Győzike és Berki Krisztián imádók, vagy VV nézők.

Ezek pedig legkevésbé sem a nyugdíjasok közük kerülnek ki!

2017. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Oda van írva a legelejére, hogy tisztelet a kivételnek. EL kéne olvasni.
2017. febr. 27. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!