Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek 100%-a miért hiszi...

Az emberek 100%-a miért hiszi azt, hogy okosabb az átlagnál, amikor az emberek fele butább az átlagnál?

Figyelt kérdés
2017. márc. 8. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindig van nálad butább, és a nálad butábbakhoz méred mindig magad, különben hatalmas letargiába kerülnél, hogy milyen sok mindenki "okosabb" nálad.

Amúgy az okos" eléggé hülye dolog.

Okos" vagyok számvitelből, de síkhülye vagyok kémiából.

Van kémikus haverom, ő okos" kémiából, de síkhülye számvitelből.

Vagy egy harmadik ismerősöm, kőműves. Szuper a tudása, okos" a megvalósítandó technikákat nézve.


Most akkor ki a legokosabb? Egyikünk sem ért a másik szakterületéhez.



Persze tényleg vannak buta emberek, de általában nem jó az "okos" szót használni.

2017. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már 105-ös IQ-val (ami tök átlag) is okosabb vagy az emberek 50 valahány százalékánál, mivel az átlagba beletartoznak a fogyatékosok és a zsenik is. Tehát matematikailag lehet, hogy helyes, ha egy ember ezt állítja magáról. Nem matematikailag meg baromi nagyképű, de kell neki az önigazolás.
2017. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az átlag mennyire okos, én magamról tudom, hogy sokmindent nem tudok, meg biztosan van egy csomó minden amiről nem is sejtem, hogy nem tudom. De hogy egy "átlag" ember ennél többet tud vagy kevesebbet, arról fogalmam sincs.

IQ teszteken általában 120 körüli eredmény szokott kijönni, bár ennek az okossághoz nem sok köze van, nem is tudom miért említettem meg.

2017. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pszichológia. Mindenki saját magát képzeli a legjobbnak, akár bevallja, akár nem, mert ez kell ahhoz, hogy tedd a dolgod nap mint nap. Aki éppen ellenkezőleg gondolkodik, az küzd depresszióval, öngyilkos gondolatokkal stb., vagy ők nem egészségesek.
2017. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*vagyis
2017. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2017. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Veszed XY-t, objektíven mérve butább a többségnél. Csakhogy XY-nak a saját szemszögéből igaza van, akármekkora hülyeséget is beszél, mivel eleve nem hisz, és nem ért egyet a többség igazával, elvárásaival, mérési módszereivel, eredményeivel, meg hogy egyáltalán miben mérik az észt...
2017. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A buták valójában tudják, ha valaki okosabb náluk csak mocskos módszerekkel próbálják bizonygatni az ellenkezőjét, mert nekik a látszat a lényeg nem pedig a tények.
2017. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!