Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az ha valaki...

Mit jelent az ha valaki játssza az eszét?

Figyelt kérdés
Például,hogy valamire nem emlékszik,pedig emlékszik rá Vagy, hogy nem is ismer bennünket,valójában pedig ismerjük egymást,ha nem is vagyunk tul közeli ismerősök vagy barátok.

2017. márc. 10. 15:09
1 2 3
 11/29 TR75 ***** válasza:
Talán a megtépázott tekintélyét próbálja meg visszaszerezni így. Talán nincs nagy önbizalma, és ezzel próbál meg terelni.
2017. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igen az lehet,igy már kicsit más rávilágitással nézek a dologra.Elég nevetséges kifogásokat hozott fel mentségre,hogy azt bizonyos dolgot nem tudja pl.nincs rá ideje,nincs kedve.Meg elég nevetségesen is viselkedett.Nem reagéltam le a dolgot,lehet most önamaga előtt is szégyelli a viselkedést és azért könnyebb úgy tenni mintha nem ismernénk egymást és nem lettek volna közös ügyeink.Pedig ennek alig három hete volt.A gond az,hogy köt vele egy szerződés,igy nem kizárt,hogy hamarosan megint kell kontaktálnom.Ez olyan dolog amit ő is megtud csinálni,de ezek után enekm már nincs benne bizalmam.Ezt megcsináltathatom mással is de akkor sokkal többe jönne ki anyagilag,de ugy érzem jobb lenne,mert nem tudom milyen lenne a viselkedése,megjátszaná magát vagy ha érdeke lenne belőle akkor megint megakarna ismerni.
2017. márc. 10. 16:22
 13/29 TR75 ***** válasza:

Főleg egy nálunk magasabb rangúnál eshet meg, hogy azt érezteti a másikkal: ő mindent tud.

Aztán, amikor elérkezik egy ponthoz, ami már neki is magas, akkor igyekszik sumákolással, hazudozással, erőltetett jópofizással, vagy agresszióval elkenni a dolgot.


"Nem reagéltam le a dolgot,lehet most önamaga előtt is szégyelli a viselkedést és azért könnyebb úgy tenni mintha nem ismernénk egymást és nem lettek volna közös ügyeink."


Igen. Ez simán lehet így is. Mert egyértelmű lett számára, hogy nem kompetens minden dologban, és ami a legrosszabb (neki): a te számodra is egyértelmű lett.

2017. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
igen mégha nem is mondtam neki,de azért biztosan érezte,hogy ezt belül tudom
2017. márc. 10. 16:38
 15/29 A kérdező kommentje:
Az a szomorú az egészben,hogy én őt emaitt nem itéltem el,a minkájával is elégedett voltam, nem lett volna gond ha rögtön az elején megmondja,hogy az neki nem fog menni,a további együttműködést se tettem volna ettől függővé.Ha ő valamit nem tud és más jobban tudja, az még az ő erkölcsi nagyságát mutatja,hogy mer máshova küldeni.Ezt talán azért nem tette startban,mert mindjárt az elején azt mondta ezt megoldjuk,amilyen gyorsan lehet és minden jó is lesz,igy ha máshoz küld azzal elvesziti a hitelességét mint szakember.De pont ez a vislekedése miatt veszitette el.
2017. márc. 10. 16:48
 16/29 TR75 ***** válasza:

"Az a szomorú az egészben,hogy én őt emaitt nem itéltem el,a minkájával is elégedett voltam, nem lett volna gond ha rögtön az elején megmondja,hogy az neki nem fog menni,a további együttműködést se tettem volna ettől függővé."


Mondanám, hogy ezt mondd el neki, de sajnos lehet, hogy csak romlana a helyzet, mert egyszerűen nem hinne neked, és azt gondolná, hogy ártani akarsz neki (pályázol a helyére, hitelteleníteni akarod és hasonlók). Valószínűleg gyenge az önértékelése. Vagy mást kompenzál ezzel.

2017. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam,elmondani neki,tisztázni de annyira közeli kapcsolatban azért nem állunk egymással,hogy ezzel felhivjam,megkeressem,bár jó lenne tudni miért változott a viselkedése,ez miatt nem váltanék,de ha függőben,tisztázatlanul maradnak a dolgok akkor inkább váltok.Meg nem is tudom,hogy fogadná lehet nem nyitott az öszinte tisztázásra és akkor ugy állitaná be a dolgokat,hogy én essek ki naivnak meg idiótának.A helyére nem pályázok,mivel rangban felettem áll,nem is egy a foglalkozásunk mondjuk ugy a kliense-páciense vagyok.Ezt leszámitva jó volt az együttmüködés,végül már közvetlenebb tegező viszony volt közöttünk.
2017. márc. 10. 17:03
 18/29 anonim ***** válasza:

Ő a fogorvosod ugye?Én azt mondom, te még jól jártál, hogy csak "nem ismer meg".

Velem is volt ilyen és még rajtam vezette le a dühét a doki, mert annyira tehetetlennek vagy ő tudja minek érezte magát.

2017. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
sajnos igen
2017. márc. 10. 17:32
 20/29 TR75 ***** válasza:

Hát ez nem egyszerű.

Én ezt a következőképpen oldanám meg, ha ilyen probléma lenne: megírnám neki (feltéve, hogy egy intelligens emberrel van dolgom, és nem egy sötét bunkóval). Mert írásban hatékonyabban és fesztelenebbül kommunikálok, mint szóban.

De ez én vagyok.

Ha amúgy a kapcsolat megszűnik, tehát például elmész, vagy ő megy el, vagy ilyesmi, akkor viszont szerintem meg lehetne neki említeni (nyilván sűrű pozitív jelzőkkel és utalásokkal körítve, hogy minél kevésbé értse félre - mert azért nagy az esélye, hogy mindenképpen félreérti a dolgot).


Talán.

2017. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!