Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi abban az önállósodás...

Mi abban az önállósodás egyesek szerint, hogy valaki albérletben nyomorog idegen lakótársakkal?

Figyelt kérdés
Annyira divat ezzel dobálózni, hogy menjen albérletbe mindenki, mert szép és jó az "önállósodás". Albérletben ugyanott tart valaki, mint a szülőkkel, annyi különbséggel, hogy ráadásul ott tök idegen emberek rigolyáihoz kell alkalmazkodni, nem beszélve a horribilis albérleti dijakról Pesten. Miért terjesztik ezek ellenére mégis sokan az albérletről, hogy az mennyire szép és jó dolog? Ennyien szeretnek idegen emberekkel együtt nyomorogni(életnek nem nevezném)? Ennyi erőből akkor hajléktalanszállóra is mehetnének az emberek, mert majdnem ugyanaz a szituáció...

2017. márc. 16. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Az albérlőtársad biztos, hogy nem fogja kimosni a zoknidat, sem gondoskodni arról, hogy legyen mivel mosakodnod, ha elfogyott a tusfürdőd. A kaját sem rakja eléd.
2017. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Én 5 évig jártam egyetemre, végig albérletbe laktam és már az első évben muszáj volt önállósodni, hisz ott nincs senki aki főzne rád, aki takarít helyetted vagy bármi más. Ki lehet fogni rendes lakótársakat is és rosszakat is, nem ugyanaz, mint a hajléktalanszálló. Vane gy külön szobád, van magánszférád, ha jó fejek a lakótársak, akkor szerintem sokkal jobb, mint egyedül lakni. én jobban élveztem
2017. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én azt is hallottam, hogy a főbérlő azt is megszabja, hogy valaki kit vihet fel az albérletbe... Ez miért jobb annál, amikor mondjuk a szülő szab feltételeket? Erre mivel tudtok érvelni?
2017. márc. 16. 11:18
 4/17 papagenou ***** válasza:
89%

nagyon egyszerű: teljes lakást kell kivenni, nem csak szobát :) aztán nem szól bele senki, mert a tulaj nem lakik ott. arra kell figyelni, hogy ha többen laknak egy lakásban, akkor annyit azért illik megosztani, ha felviszel valakit, főleg ha több embert, hogy a másik tudjon kicsit készülni. persze ha egy nyomorult tahó akkor lefogja szarni, hogy felviszed a barátnődet s miatta takarítottál, miatta készültél, ő meg kimegy a konyhába koszosan.. de elkalandoztam.

ha tudsz, ismerősökkel költözz össze már az elején is, lehetőleg olyannal akivel jóban vagy s hasonló az életviteletek, mert ez lehet konfliktus forrás.

de az, hogy magadról gondoskodsz, tartást és magabiztosságot adhat. sokakra ráfér.

Nagyon nem ugyanaz, mint a szüleiddel élni :)

2017. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 papagenou ***** válasza:
96%

+

persze van olyan, aki albérletben is ugyanúgy él - vagy rosszabbul - mint a szüleivel, mert képtelen magáról gondoskodni, normális életet élni. ha ennyire nem látod az előnyeit, talán te is ilyen vagy s talán jobb is, ha a szüleiddel maradsz :)

2017. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

# 3/3 Időpont ma 11:18

Főbérlő nem szab meg ilyesmiket.

legfeljebb ha ő is ott lakik, és csak egy szobát ad ki.


De ilyen logikával minek élni? Hiszen ha lesz saját lakásod, akkor is alkalmazkodni kell a lakóközösség szabályaihoz, ha házad, akkor a szomszédokhoz, a településen érvényben lévő jogszabályokhoz...


De nem lakótárs. Ki kell venni egy garzont egyedül.


Azt pedig komolyan magyarázni kell, hogy ez mitől önállósodás?

Az önállósodás nem azt jelenti, hogy senkihez nem kell alkalmazkodnod, hogy semmilyen szabályt nem kell betartanod. Önállósodás az, amikor magadért vagy felelős, magadat kell eltartanod, nem mástól várod el hogy eléd tegye az ételt, mosson rád, fedelet tegyen a fejed fölé...


Ha neked otthon aranyéleted van, akkor nyilván senki sem javasolja neked, hogy menj albérletbe. Azoknak javasolják, akiknek a szüleik/ családjuk pokollá teszi az életét. Annál egy idegen lakótárs is jobb.


De aki akar, az maradjon otthon. Azzal csak annyi a gond, hogy sajnos a szülők idővel meghalnak, és jó esetben előbb mint a gyermek. Aztán mondjuk 35 évesen ott maradni egyedül, és akkor elkezdeni belerázódni az önállóságba, sokkal nehezebb mint 18 - 20 éves korban.

2017. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon ritka, hogy a főbérlő ennyire beleszóljon a dolgokba. Ha pedig ilyen van , akkor lehet gond nélkül másik albérletet keresni, nem kell aláírni a szerződést ilyen feltételekkel. Lakótársakból is vannak normálisak is és nem is, de annyiban tényleg önállósodás, hogy legalább a lakótársak nem teszek a segged alá mindent, nem mosnak-főznek rád, nem fizetik helyetted a számlákat. Kell alkalmazkodni egymáshoz valóban, de ez az életben amúgy is teljesen alap.


Én anno azért költöztem el, mert élhetetlen körülményekben nőttem fel (nem tinihiszti, alkoholizmus, bántalmazás, minden volt stb.), Évekig közös albérletben éltem, nem is egyben, soha nem szabtak meg semmit a lakótársaim vagy a főbérlőim, a közös helyiségekre vonatkozóan tartottuk magunkat az előre lefektetett, megbeszélt szabályokhoz, egyébként pedig tök függetlenül éltünk. Nyilván jobb volt egysedül lakást bárelni, ehhez is volt szerencsém, de egyáltalán nem vészes a társbérlet. Te ezt nyomorgásnak hiszed, ebből is látszik, hogy fogalmad sincs arról, milyen tényleg nyomorogni.

2017. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem ilyen főbérlőm nem volt. Egyik főbérlőmmel 2X találkoztam 1 év alatt, amikor aláírtam a szerződést és mikor leadtam a kulcsokat. Ketten laktunk a barátnőmmel a lakásban, oda volt irányítva a posta, tehát a számlákat is mi fizettük. Nem tudom te hol tájékozódsz ilyen téren, de én még ilyen problémákat nem tapasztaltam, amiktől te ennyire félsz
2017. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 papagenou ***** válasza:
94%
s most a vérpistike jól leszavazott mindenkit aki nem ért vele egyet. :)
2017. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Van, ki már 14 évesen kénytelen önállósódni, van, aki 30 évesen is a "mamahotelben" lakik. De mindenképpen be kell tartani a szabályokat, pl. azt, hogy nem issza le senki magát a sárga földig, nem drogozik és nem zaklatja a többieket.
2017. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!