Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi abban az önállósodás...

Mi abban az önállósodás egyesek szerint, hogy valaki albérletben nyomorog idegen lakótársakkal?

Figyelt kérdés
Annyira divat ezzel dobálózni, hogy menjen albérletbe mindenki, mert szép és jó az "önállósodás". Albérletben ugyanott tart valaki, mint a szülőkkel, annyi különbséggel, hogy ráadásul ott tök idegen emberek rigolyáihoz kell alkalmazkodni, nem beszélve a horribilis albérleti dijakról Pesten. Miért terjesztik ezek ellenére mégis sokan az albérletről, hogy az mennyire szép és jó dolog? Ennyien szeretnek idegen emberekkel együtt nyomorogni(életnek nem nevezném)? Ennyi erőből akkor hajléktalanszállóra is mehetnének az emberek, mert majdnem ugyanaz a szituáció...

2017. márc. 16. 11:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a baj, hogy valaki mama(papa)-hoteles. A gond ott kezdődik, ha elvárja, hogy a szülő kinyalja a fenekét, és sajnos szinte az összes mama-hoteles ismerősöm ilyen, köztük tesóm is, aki 30 éves férfiként az idős, estig dolgozó anyánktól várja el, hogy mosson, főzzön, takarítson rá, kivasalja a ruháit, ha bulikázni támad kedve őfelségének...múltkor otthon voltam, kb. arról szólt a hétvége, hogy ez a gyökér hisztizett, amikor megtudta, hogy anyánk mit főz, mert azt ő nem szereti, meg különben is anyuci adjon neki több pénzt, mert most már csaja is van, komolyan úgy pofonb_sztam volna. És sajnos ezt a több mama-hotelesen is megfigyeltem, hogy nem kompromisszum készek, azt hiszik körülöttük forog a világ. Persze erről a szülők is tehetnek.

Viszont van ismerősöm, aki 35 évesen a szüleivel lakik, és kiveszi a részét a házimunkából is, meg belead a rezsibe is, így például szerintem nem gáz a dolog.

2017. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletnek nem az a "varázsa" hogy megtanulja a delikvens, hogyan mosson, főzzön, takarítson, vagy vasalja a ruháit, hanem az, hogy naponta tucatnyi döntéskényszerbe kerülsz. Mit vegyek reggelire? Parizert, vagy disznósajtot? Mennyit, hogy ne kelljen mindennap boltba mászkálnom, de ne is romoljon rám? Belefér a költségvetésembe a szombat esti buli, vagy inkább vasalót vegyek? Két-három napra főzzek előre, vagy utálom a melegített kaját? Ha nem mosogatok el ma örömmel, akkor holnap kell körömmel? Számláról fizessem a villanyt, vagy csekkel? Stb.
2017. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy lépcsőfok a felnőttéválás felé.

Nincs számonkérés. Te vagy az úr a saját szobádban. Hivatalosan is birtokjogod van hozzá. Anyu nem nyit rád. Anyu nem kérdezi meg, hogy ez mostmár komoly, mert másodszorra alszik a lány szobádban.

Oda tudsz figyelni a kajára is. Nincs tukmálás. "Ezt még edd meg, neked csináltam."

Ez csak késöbb fog leesni:

Egy lány azt látja, hogy alkalmas vagy párkapcsolatra és van annyi felelösségérzet benned, hogy akár késöbb családapa is lehess. Nem neki kell átvenni az anyacselédszerepét egy az egyben anyutól.

Persze, ha lustább vagy annál, minthogy ezek zavarjanak, akkor egy felhízlalt számítógépen játszó és elötte rejszoló anyukakicsifia maradsz. Anyukád bejár még hozzád

takarítani?

Ezek miatt egy átlagember növel akar együtt élni, aki nem az anyja.

Ehhez meg kell a különköltözés,leválás anyuról és a függetlenség.

Bocsi, ha kicsit oltós volt. Ezeken sok mindenki, köztük én is átmentem.

2017. márc. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én kénytelen volt mamahoteles lenni, mert anya egyedül élt és beteges volt. De már elváltam, úgy mentem vissza két év után, gyakorlatilag átvettem minden feladatot, fizettem a rezsit, ő meg nagyon szeretett sütni-főzni. Jól megvoltunk néhány évig, akkor sajnos meghalt. Ekkor jöttek a drága hugaim, akik örökölni akartak. 60 m2-es városi 2 emeleti lakásból, ahol a bútor nagy része is az enyém volt (mamáé rossz volt, kitettük a lomtalanításba). Kidobtam őket. Akkor meg ki akartal tenni a lakásból, amely már évek óta az én nevemen volt. Pereskedés lett belőle, de be tudtam bizonyítani, hogy mama fenntartani se tudta volna magát a 70 ezres nyugdijából, csak gyógyszerre havi 20 ezer kellett. Elhajtották őket. Azóta van igazi társam, megvagyunk együtt, a családom meg nem érdekel.
2017. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 papagenou ***** válasza:

"Én kénytelen volt mamahoteles lenni, mert anya egyedül élt és beteges volt"


Ez megint egészen más. Te a "mama hotelben" voltál gyakorlatilag a "családfő" az eltartó fél. Ez egészen más, mint amikor a huszon évesek képtelenek felnőni s elköltözni.

2017. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

# 14


Te nem mama-hoteles voltál. Hanem empatikus, normális ember.

2017. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az albérlet egy jó lépés az önállóság felé, viszont mindennek a gyökere ott van, hogy nincs egy nemzeti szindikátus vagy bármilyen Érdekszervezet, amely szabályozza a ingatlanok étékének felső határait városonként és városrészekként, illetve állapotaként. Lehetetlen, hogy ez még nem jutott eszébe senkinek.

Akik albérletben vannak, azok sokan sokat megtesznek azért, hogy vegyenek egy saját lakást, viszont manapság alig lehet spórolni, még magasfokú szakképesített munkával is!

A hazaköltözéses témában talán 20%-a a 20-30-as férfiaknak marad meg a józan eszénél és nem engedi, hogy a rokonok befolyásolják a magánéletét, nem könnyű.

2017. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!