Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ma ennyire elvadultak a...

Ha ma ennyire elvadultak a kamaszok, akkor mi lesz itt 20 év múlva? Mi történhetett velük?

Figyelt kérdés
Tudom, most sok olyan válasz fog érkezni, hogy régen sem voltak mások. De, szerintem igen.
2017. márc. 24. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Túl liberálisok a mai szülők
2017. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy szerinted igen, még nem.

30-40 éve a Woodstock idején minden fiatal drogozott és szexelt.

Ma már a kábítószer legalább visszaszorult.

2017. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

"A kábítószerhelyzet, mint orvosolandó probléma aktualitását az adta, (mint az az MSZMP KB Párt- és Tömegszervezetek Osztályának anyagában fellelt dokumentumokból kiderült) hogy az 1970-es évek elejétől a fővárosi fiatalok egyre nagyobb számban keresték kábítószerhez hasonló bódultság elérésének lehetőségeit. Tették ezt annak ellenére, hogy ún. klasszikus drogokhoz (heroin, hasis, marihuána, kokain, lsd) nem jutottak hozzá."


Nem értem ezt a hülyeséget, amit a mai 40-50 vagy 70-80 évesek mondanak. Az ő idejük sokkal vadabb volt, mint a miénk.

2017. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Visszaszorult a kábítószer? Miközben rengeteg fiatal kipróbálja, sokan élnek is vele.

Hogy lett volna rosszabb a helyzet? Woodstockot nem igazán kéne ehhez hasonlítani, mert nem lehet egy lapon említeni. Ők valami ellen lázadtak. Ma meg már értelmetlen lázadás van. Amikor mész az utcán, mit látsz? Teljesen agymosottt fiatalok mennek veled szemben.

Arról nem is beszélve, hogy régen volt még tisztelet, egyéniség. Ma semmilyen egyéniségük nincs, csak amit a divatdiktátorok éppen felmutatnak mint követendő példa azt mint a birka leutánozzák azért, hogy valahová tartozzanak. A család szerkezetében is hatalmas méretű változások történtek. Elkorcsosultak a dolgok mindenhol. Amikor a fiatalok állandó jelleggel azt mondják, hogy meg kéne váltani a világot, akkor szerinted minden rendben van?

2017. márc. 24. 11:58
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Visszaszorult a kábítószer?

Amikor én gyerek voltam, alig volt, néhány fajta, ahhoz sem lehetett könnyen hozzájutni.

Most meg könnyedén bármit be lehet szerezni.

Szerintem van azért túlzás is abban, hogy milyenek a mai kamaszok. Gondolom, minden idősebb generáció ezt mondja az őt követő generációkra :)

Viszont nagyon megváltozott a világ. Nemcsak az életkor miatt mások, hanem mert teljesen más világban nőttek már fel.

2017. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na ez viszont igaz. Sajnos a család mint szocializációs színtér sem olyan már mint volt. Igen, valóban liberálisabbak lettek a szülők, ami nem feltétlenül baj, de nem jó túlzásba vinni.
2017. márc. 24. 12:17
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Én még emlékszem rá, hogy ránk is pont ezt mondták anno (60 elmúltam). Nem valami ellen lázadunk, csak jódolgunkban nem tudjuk, hogy mit csináljunk, nincs bennünk tisztelet, nincs egyéniségünk, mind egyformán nézünk ki, csak a divatot majmoljuk, teljesen el vagyunk vadulva, soha nem lesz belőlünk rendes ember stb, stb.

Aztán becsületes kispolgárokká váltunk, és most szidjuk a mai fiatalokat, hogy teljesen el vannak vadulva, és mi lesz belőlük 20 év múlva...

2017. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én ugyan messze nem vagyok 60, de látom, érzékelem, ami körülöttünk folyik. Nézd meg, milyen a mai iskolai helyzet.
2017. márc. 24. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Agresszív média bámulása és gyakorlása helyett olyan helyekre vinném a gyereket, ahol fejlődik, tanul: kézművesség, sport, múzeumok, s komolyan fel is kelteném az érdeklődését ezekre, mert lelki tartalmat, értékeket adnak.
2017. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt még hozzátenném, hogy az esetek nagy %-ban nagyon trehányak lettek a szülők nevelés szempontból a gyerekekkel. Táncoktatásra is beadnám a gyereket, van elég stílus, amiből lehet válogatni, ott ismerkedni is tud.
2017. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!