Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez miért, hogyan, mitől...

Ez miért, hogyan, mitől történhetett?

Figyelt kérdés
voltam a barátaimmal a plázában és az egyik lány elővett egy körömlakkot és a annak a kis kefének a végéről a körömlakk "felfele esett" ez mitől lehet nem lefele kéne esnie?

2015. aug. 19. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felfele spriccelt, mert valami miatt az ecset szőre(i) be lehettek hajolva, s mivel elég rugalmasak, hirtelen helyreállt(ak).

Te is kipróbálhatod otthon, hogy veszel egy ecsetet, belemártod a festékbe, gumikesztyűs kézzel erőteljesen lefele hajlítod az ecset szőrét, majd egyből elengeded. Ha elég rugalmas az ecset, gyönyörködhetsz a végeredményen...

2015. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem az volt hogy spriccelt tudom mi a különbség
2015. aug. 19. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És az a csepp ami "felfele esett" az végül felesett a plafonra? Vagy mi történt vele?
2015. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem hanem utána pár másodperc után leesett
2015. aug. 19. 14:01
 5/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

Másodpercekig volt a levegőben? Ejha.

Nem valami légbeszívó alatt álltatok?

2015. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány mai állása szerint a kérdező rossz megfigyelő. Mivel a válaszhoz szükséges lényeges körülményeket nem tudja pontosan meghatározni, így jó válasz sem lehetséges, csak találgatás. Az elhajlott szálak röpítő ereje a legvalószínűbb, de akár lehet más is.
2015. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt az pár másodperc, csak annyinak érezted a meglepődés okán. A magukat kirúgó szőrökről néhány cseppnek felfelé mutató sebességvektora lett, erre még elképzelhető, hogy egy felső légszívó vagy egy alsó légfúvó is rátett, így lehetséges.
2015. aug. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat
2015. aug. 20. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!