Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ma ennyire elvadultak a...

Ha ma ennyire elvadultak a kamaszok, akkor mi lesz itt 20 év múlva? Mi történhetett velük?

Figyelt kérdés
Tudom, most sok olyan válasz fog érkezni, hogy régen sem voltak mások. De, szerintem igen.
2017. márc. 24. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mert régen a legtöbb - de ha nem is minden gyerek - kézműves foglalkozásokra és könyvtárba járt :DDDD Akkora befásultak a mai 50 fölöttiek, hogy szörnyű.
2017. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nem tudom én pont azt tapasztaltam, hogy a "mai fiatalok" hozzánk képest mulyák.

Persze, ha egymás között vannak nagy a szájuk... de pl. nem mernek kezdeményezni. Nem mernek kérdezni, tájékozódni. Ha a net csődöt mond, akkor ülnek a babérjaikon, én inkább nem feszegetik a dolgot. Ezt kezdve a párválasztással.

Ott volt a kislány, bele volt zúgva egy srácba. Együtt néztek filmeket, együtt sétáltak, együtt tanultak. De nem lépet. Félénk volt nagyon. Ott volt a fiú, aki szintén szerette a lányt, de ő is csak így elvolt mellette...

Mikor mentünk bulizni mondtam, hogy hívjuk el a fiút. Mondta a lány, hogy ok. Mondtam, jó, elhívod? Ő meg mondta, hogy inkább nem. Mondom nyugodtan, mond, hogy együtt megyünk. De ő akkor sem mert az milyen. Szóval elmentem a sráchoz és szépen elhívtam bulizni.


Én azt látom, hogy inkább mulyák, nebánts virágok. A fiúk is meg a lányok is. Semmi tracsizás, pletyizés... odamegyünk egymáshoz, oda köszönünk egymásra. Mindenki a várában ücsörög és várja, hogy valami történjen...

2017. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Persze a fiatalok mindig lázadoztak, amit az idősek megrőkönyödve néztek. Ez nagyjából mindig így lehetett.

Ám azt ne feledjük, hogy a jelen tizenévesei az irgalmatlanul butító tévéadásokkal és a szociális kapcsolatokat hazavágó okostelefonokkal nőnek fel. Családi program a plázázás, és alapvető a márkás ruha. Ha bármelyikből is hiány van, kegyetlenül kiközösítik.


A régi korokba általános a visszavágyódás. Ám az a felszínes korcs-világ, amiben most élünk, mindennek a legalja. "Okos óra, okos telefon, okos tévé, okos hütő, nagyon-nagyon-nagyon-nagyon buta ember"


24f

2017. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az utolsó válaszoló véleményével mélységesen tudok azonosulni.
2017. márc. 25. 17:20
 15/15 anonim ***** válasza:

„Szemtelenek, mocskos szájúak, cinikusak, erkölcstelenek, ellenállnak minden rendnek, nincs emberi tartásuk és nem tudnak különbséget tenni az igazság és a puszta fantázia között, ugyanakkor szenzációra vágynak, a munkát kerülik, lődörögnek a piacokon, jelentéktelen dolgokról vitatkoznak a fürdőkben, táncosnőkkel folytatnak viszonyt s gátlástalanul átadják magukat a szerelmi élvezeteknek, a játéknak s az evés-ivásnak” - Arisztotelész


Amúgy miért hiszem azt, hogy már megint egy depis periódusa miatt vergődő tizen-huszonéves szidja a saját korosztályát?

2017. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!