Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tűröm meg az azonos...

Miért nem tűröm meg az azonos nemet a környezetemben?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta feltűnt már mindenkinek, beleértve magamat is, hogy nem tűröm meg az azonos neműeket a társaságomban. Többször felhívták rá a figyelmem, hogy gonosz vagyok a többi lánnyal, vagy éppen érezhető, hogy feszült a légkör ilyenkor. Akaratomon kívül csinálom. Persze vannak lány barátaim, ez inkább az idegenekre terjed ki. Én magam sem értem az okát, egyszerűen kiutálom őket a társaságból. De mi lehet ez?

19/L


2017. márc. 28. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ehhez mélyebb önelemzés kéne, ennyiből nem lehet megmondani csak maximum találgatni.
2017. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Önelemzés alatt mit értesz? Olyanokat mint pl.: Tudom magamról, hogy sohasem voltam egy tipikus kislány. Sohasem rajongtam igazán a lányos elfoglaltságok iránt. Általánosságban nem szokott érdekelni amiről beszélnek, mert úgy érzem magam köztük mint a földönkívüli. Nem igazán osztottam meg a véleményem, a többi lánnyal, mert általában az ízlésem merőben más mint a többié és ezért sokszor inkább csendben voltam és csak hallgattam. Nem volt túl sűrűn közös témám a lányokkal...akikkel volt miről beszélgetni azóta is a barátaim. Nem érzem azt hogy kíváncsi lennék arra, ahogy egy-kettejük produkálja magát,hogy a figyelem rájuk irányuljon.
2017. márc. 28. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Tobb infot is irnal?

Lehet off, de nalam is hasonlo a helyzet, ha nem ismerem szinte utalom en is vagy pl. Majka kviz musoraban is ha egy noi paros volt szinte az osszes antipatikus volt (volt egy ket kivetel akik tenyleg szimpik voltak), de egy ferfi vagy egy vegyesparos(ott is szinte az osszes no ellenszenves volt szamomra) sokkal szimpatikusabb volt...

2017. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, nem lattam elobb a valaszod. Akkor lehet az a problema hogy nem erdekelnek a lanyos temak, es akirol mar latod hogy errol fog beszelni/mar adja magat az szamodra ellenseges. El kell fogadni teged igy, es ezzel sztem nincs semmi baj. :)
2017. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kimondtad, a pasik miatt van. Akkor nem rád figyelnek, hanem a többiekre. Ellenfelet látsz.


Ennél csajszikásabb nem is lehetnél...

2017. márc. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert egy komplexusos, frusztrált kislány vagy, azért.
2017. márc. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Huh, megnyugodtam, hogy ezek szerint nem csak én vagyok ezzel így. :)

De nem mondanám,hogy első sorban a fiúk miatt. Legutóbb pl. A társaság 4lányból és 2fiúból állt. Az egyik srác bejelentette, hogy jön a haverja és hoz egy lányt. Persze amint megláttam, hogy tipikusan a nagyszájú és öntelt cicalányka, szokásomhoz híven amint kinyitotta a száját szurkálni kezdtem, és igyekeztem kizárni minden tevékenységből. Lehet inkább csak úgy érzem, hogy felborítja az egyensúlyt és a harmóniát. Késztetést érzek arra, hogy mihamarabb eltávolítsam.

2017. márc. 29. 06:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valami tudatalatti önbizalomhiányod van. Ellenséget, ellenfelet látsz bennük. Aki békében, harmóniában él magával, magabiztos, az másokat nem talál ellenfélnek. Akit annak lát az ember azt utálja. Ja és persze, hogy ne kelljen bevallani magának, hogy igazából saját magával van a problémája, ezért mindenféle hülye indokot talál, hogy miért is utálja. Pl mert szerinte unalmas amiről beszél, hülye a frizurája, béna az öltözködése stb stb stb
2017. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én azzal tisztában vagyok, hogy önbizalom hiányom van :). Elég régóta tudok róla. De nem hiszem, hogy összeegyeztethető ezzel. Nem mondtam, hogy utálom őket. Csak nem kérek a társaságukból. Régebben az esetek döntő többsége azzal végződött, hogy egyetlen ember megváltoztatta az egész társaságot, majd mivel én nem feleltem meg az ő ízlésének, így a barátaimat maga köré vonta én pedig mint egy idegen 2méterrel arrébb foglaltam helyet. Megtanultam, hogy hamarabb cselekedjek mint a másik. Nekem csupán annyi a bajom, hogy az idővel, akarva akaratlan is ezt teszem. Nem érzek lelkiismeret-furdalást, csak úgy érzem, hogy "megvédtem a territóriumom"...
2017. márc. 29. 07:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Amit írtál, hogy egyetlen ember megváltoztatta a társaságot, valószínűleg nem igaz. Mármint nyilván megváltozik a társaság ha egy új ember érkezik, de gondolkodj el azon, hogy te miért is kerültél két méterrel arrébb? Mondta neked az új ember, hogy menj oda? Mondták azok akik addig voltál, hogy ülj már arrébb? Nem. Magad mentél oda, mert féltékeny voltál. Ez a nagycsoportig, max. az első osztályban fordul elő. Neked ugyanúgy érdeklődéssel és nyitottsággal kellene viszonyulnod másokhoz, mint hogy a barátaid is tették. Ezzel te nem kerülsz hátrébb a sorban, de valamiért ettől félsz. Szerintem szedd össze magad, bízz magadban és a barátaidban, és az újabban csatlakozó emberekben is. Nyilván nem kell mindenkivel barátkozni meg jóban lenni, na de csípőből kiutálni sem. Hosszabb távon, ha felnősz, ezt nem fogják tolerálni. Azok sem akikkel mondjuk jóban vagy, mert ez amit csinálsz rém ciki, előbb utóbb elpártolnak tőled mert kínos lesz nekik is.

Muszáj valamelyest szocializálódni, neked is jobb lesz.

2017. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!